HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

HTTPS چیست؟

HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS :HTTPS :یک استاندارد پروتکل شبکه است. داده‌ها مانند اطلاعات کارت اعتباری شما را رمزگذاری می‌کند و از انتقال ایمن آن‌ها، مانند یک فروشگاه تجارت الکترونیک، از طریق یک اتصال امن اطمینان می‌دهد.

بدون آن، که به عنوان قفل در مرورگرها ظاهر می شود، اطلاعات شما قابل مشاهده است و در برابر هکرها آسیب پذیر است.

HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

به همین دلیل است که HTTPS برای شرکت ها و وب سایت های آنها ضروری است. اگر کنجکاو هستید که درباره HTTPS بیشتر بدانید، به خواندن ادامه دهید و پاسخ سوالاتی مانند:

 • HTTPS چیست؟
 • تفاوت بین HTTPS و پروتکل انتقال ابرمتن (HTTP) چیست؟
 • مزایا و معایب HTTPS و HTTP چیست؟
 • چگونه HTTPS را به وب سایت خود اضافه کنم؟

همچنین می توانید با تماس با سئوفراز و دریافت مشاوره رایگان درباره انتقال سایت خود از HTTP به HTTPS اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بیشتر بخوانید:چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

HTTPS چیست؟

HTTPS نسخه ارتقا یافته پروتکل شبکه استاندارد HTTP است. با HTTPS، وب‌سایت‌ها با رمزگذاری داده‌ها، مانند نام‌ها، آدرس‌ها و شماره‌های کارت اعتباری، و اطمینان از انتقال ایمن آن به سرور سایت، یک تجربه آنلاین امن ایجاد می‌کنند. وب‌سایت‌هایی که از HTTPS استفاده می‌کنند، در مرورگرهای وب قفل دارند، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

تفاوت بین HTTP و HTTPS چیست؟

تفاوت اصلی بین HTTP و HTTPS امنیت است. HTTPS یک استاندارد پروتکل شبکه ایمن است، در حالی که HTTP ایمن نیست. این تفاوت منجر به چند مورد دیگر می شود.

به عنوان مثال، HTTPS به گواهی لایه سوکت های امن (SSL) نیاز دارد، در حالی که HTTP اینگونه نیست.

HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

مزایا و معایب HTTP

اگر وب‌سایت شما از HTTP استفاده می‌کند، درک این سوال بسیار مهم است .

مزایای HTTP

از منظر تجاری، HTTP ارزش زیادی ارائه نمی دهد. مطمئنا، HTTP دسترسی آنلاین شرکت شما را به افرادی در بازار هدف شما فراهم می کند. ناگفته نماند که هزینه پرداخت هر ساله گواهی SSL را برای شما کاهش می دهد.

اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب سایت گواهینامه های SSL را به صورت رایگان ارائه می کنند.

اکثر مشاغل گواهینامه SSL خود را به لطف ارائه دهندگان میزبانی وب سایت خود به صورت رایگان دریافت می کنند. به همین دلیل است که داشتن یک وب سایت HTTP به ندرت یک مزیت محسوب می شود – در عوض، یک نقطه ضعف است.

بیشتر بخوانید:تاثیر سرعت سایت بر سئو

معایب HTTP

اشکال HTTP به تفاوت بین HTTP و HTTPS برمی گردد: امنیت. چه شرکت شما به صورت آنلاین یا آفلاین فعالیت کند، وب سایت شما داده های کاربران را جذب می کند.

از شخصی که محصول شما را خریداری می کند تا تکمیل فرم تماس شما، اطلاعات شخصی را دریافت می کنید که مردم برای محافظت از آنها به کسب و کار شما اعتماد دارند. تقریبا 85 درصد از مردم از وب سایت های HTTP ناامن خرید نمی کنند. به همین دلیل است که تقریباً 85 درصد از خریداران آنلاین از خریدی که داده‌هایی مانند اطلاعات کارت اعتباری را از طریق یک اتصال ناامن ارسال می‌کند، صرف نظر می‌کنند.

به عبارت دیگر، اکثر مردم از وب سایت های HTTP ناامن خرید نمی کنند.

HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

اگر سایت شرکت شما از HTTP استفاده می کند، هزینه فروش کسب و کار شما را به همراه دارد. وقتی سایتی با HTTP دارید، در را برای دسترسی هکرها و سرقت اطلاعات کاربران باز می کنید. داده ها رمزگذاری نمی شوند، به این معنی که با امنیت صفر منتقل می شوند.

به بانکی فکر کنید که پول را از یک شعبه به شعبه دیگر منتقل می کند – اما بدون ماشین زرهی. مرورگرهای وب، مانند گوگل کروم، خطر وب سایت های HTTP را تشخیص می دهند.

پیام هشدار HTTP

به همین دلیل است که اکثر مرورگرهای اینترنتی هنگام بازدید از سایت HTTP در مقابل HTTPS به کاربران اطلاع می دهند. به عنوان مثال، Google Chrome یک اعلان «ناامن» یا «خطرناک» ایجاد می‌کند که به کاربران در مورد بازدید از وب‌سایت هشدار می‌دهد.

برای بسیاری از مشاغل با سایت های HTTP، این هشدار منجر به خروج کاربران از وب سایت شما قبل از ورود آنها می شود. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که 64٪ از کاربران سایت ها را با اعلان “امن نیست” ترک می کنند. زمانی که این سناریو اتفاق می‌افتد، شرکت شما نه تنها ترافیک را از دست می‌دهد، بلکه فروش و سرنخ‌های ارزشمندی را نیز از دست می‌دهد، که بر درآمد شما تأثیر می‌گذارد.

به همین دلیل است که اگر می خواهید به رشد طولانی مدت کسب و کار خود کمک کنید، باید با HTTP خداحافظی کنید.

بیشتر بخوانید:ساختار URL:آموزش ساختURLها در سئو

مزایا و معایب HTTPS

با این حال، قبل از اینکه شرکت شما به HTTPS ارتقا یابد، دانستن مزایا و معایب منحصر به فرد آن مفید است.

مزایای HTTPS

HTTPSچندین مزیت دارد، از جمله:

وب سایت شما را ایمن می کند

مزیت اصلی HTTPS توانایی آن برای ایمن سازی سایت شما است. وقتی HTTPS در وب سایت خود دارید، داده های حساس را رمزگذاری می کنید و از انتقال ایمن آن از دستگاه کاربر به کسب و کار خود اطمینان می دهید. اساساً، شما تمام داده‌هایی را که سایتتان جمع‌آوری می‌کند از طریق یک ماشین زرهی منتقل می‌کنید.

به سایت شما کمک می کند در نتایج جستجو ظاهر شود

HTTPS همچنین به بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) کمک می کند.

اگر تا به حال به دنبال وب سایت، خدمات یا محصولات خود در موتور جستجویی مانند گوگل بوده اید، احتمالاً از خود پرسیده اید که چرا بی حس نیستید.

بیشتر بخوانید :آموزش صفر تا صد سئو رایگان

سئو عمل بهینه سازی وب سایت ها با توجه به فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو است که موتورهای جستجو از آن برای سازماندهی نتایج جستجوی خود استفاده می کنند. اگر برای این فاکتورهای رتبه‌بندی به خوبی بهینه‌سازی کنید، اغلب با رتبه برتر در نتایج جستجو پاداش می‌گیرید.

 • HTTPS یکی از عوامل رتبه بندی است که بزرگترین موتور جستجوی جهان، گوگل، از آن استفاده می کند.
 • HTTPS یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل برای نتایج جستجو است.

سایت‌هایی که از HTTPS استفاده می‌کنند سیگنال مثبتی به Google ارسال می‌کنند زیرا تجربه کاربری امن‌تری را ارائه می‌کنند. مانند همه موتورهای جستجو، گوگل در زمینه ارائه اطلاعات و تجربیات مورد نظر افراد است. دزدیده شدن داده های شما چیزی نیست که مردم می خواهند، بنابراین گوگل سایت های HTTP را منفی می بیند.

با این حال، وقتی به HTTPS به‌روزرسانی می‌کنید، گوگل وب‌سایت شما را مثبت‌تر می‌بیند، که می‌تواند به رتبه‌بندی شما در نتایج جستجو کمک کند. البته به خاطر داشته باشید که HTTP یکی از بیش از 200 فاکتور رتبه بندی است. برای رتبه اول باید بیش از استاندارد پروتکل شبکه خود را بهینه کنید.

از کسب و کار و مشتریان شما محافظت می کند

HTTPS همچنین مزایای محافظت از شرکت و مشتریان شما را ارائه می دهد.

چه کسب و کار شما بر تولید سرنخ یا فروش آنلاین متمرکز باشد، شما می خواهید از داده های مشتریان فعلی و آینده خود محافظت کنید. اگر این کار را نکنید، به برند خود آسیب خواهید رساند.

برای چشم انداز، تقریباً 65٪ از مصرف کنندگان می گویند که بعید است با شرکتی که اطلاعات آنها به سرقت رفته است، چه شخصی و چه مالی، تجارت کنند. حتی اگر داده ها حساس نباشند، 50 درصد از مصرف کنندگان همچنان خود را بعید می دانند که با شرکت مسئول کار کنند.

HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

شهرت به دلیل استفاده نادرست از داده های مشتری می تواند سال ها شرکت ها را دنبال کند، و در حالی که برندهای بزرگ می توانند از این مشکلات جان سالم به در ببرند، کسب و کارهای کوچک به ندرت می توانند. با انتقال به HTTPS از سایت، مشتریان و شرکت خود محافظت کنید.

به شرکت خود یک سیگنال اعتماد قدرتمند بدهید

قفل ها مترادف با امنیت هستند. به همین دلیل است که مرورگرهای وب از قفل برای نشان دادن یک سایت امن، امن و HTTPS استفاده می کنند.

همچنین به همین دلیل است که بسیاری از خریداران و خریداران تجاری هنگام خرید آنلاین به دنبال قفل هستند.

وب سایت خود را به HTTPS ارتقا دهید، و می توانید سیگنال قدرتمندی را به کاربران ارسال کنید که منجر به فروش و فروش بیشتر می شود.

وب سایت خود را به HTTPS ارتقا دهید و می توانید سیگنال قدرتمندی را به کاربران ارسال کنید. وقتی مردم می بینند که می توانند اطلاعات خود را به سایت شما اعتماد کنند، احتمالاً محصول شما را به سبد خرید و پرداخت خود اضافه می کنند. یا، اگر یک کسب و کار مبتنی بر سرنخ هستید، به احتمال زیاد فرم تماس شما را تکمیل کرده و اطلاعات شخصی مانند ایمیل و شماره تلفن خود را به اشتراک می گذارند.

برای شرکت شما، این به معنای کسب و کار بیشتر است.

معایب HTTPS

وقتی صحبت از مقایسه HTTPS با HTTP می شود، HTTPS به دلیل معایب آن شناخته شده نیست. بله، برای انتقال سایت خود از HTTP و ایمن سازی آن، باید یک گواهی SSL خریداری کنید، اما بسیاری از کسب و کارها گواهینامه SSL را از طریق ارائه دهنده میزبانی وب سایت خود دریافت می کنند. حتی اگر مجبور به خرید گواهینامه SSL هستید، هزینه سالانه معمولاً چند صد دلار برای یک تجارت کوچک تا متوسط ​​است.

در مقایسه، شرکت های سطح سازمانی ممکن است بیش از 1500 دلار برای گواهی SSL هزینه کنند.

به طور کلی، HTTPS مزایای بسیار بیشتری نسبت به معایب دارد و ارزش سرمایه گذاری را دارد.

چگونه وب سایت خود را با HTTPS ایمن کنیم

اکنون که مزایا و معایب HTTPS و همچنین HTTP را می‌دانید، آیا آماده حرکت هستید؟ اگر هستید، برای برنامه ریزی انتقال نیاز به زمان دارید، که شامل خرید گواهی SSL، نصب آن، و راه اندازی تغییر مسیرهای HTTP به HTTPS است. در بیشتر موارد، برای تکمیل این مراحل برای ساخت HTTPS سایت خود به کمک یک توسعه دهنده نیاز دارید:

 • گواهی SSL خود را بخرید
 • تغییر مسیرهای خود را از صفحات HTTP به صفحات HTTPS خود ترسیم کنید
 • گواهی SSL خود را روی سرور سایت خود نصب کنید
 • تغییر مسیرهای خود را (از طریق فایل خود) از صفحات HTTP به صفحات HTTPS خود تنظیم کنید
 • نقشه سایت XML خود را به روز کنید، که به گوگل کمک می کند تا سایت شما را برای نتایج جستجوی آن بخزد و فهرست کند
 • نقشه سایت XML به روز شده خود را از طریق گزارش نقشه سایت کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید
 • با بررسی گزارش پوشش Google Search Console، تغییر مسیرهای خود را تأیید کنید
 • هنگام انتقال از HTTP به HTTPS، رعایت طرح کلی بالا ضروری است.

در حالی که برخی از مراحل، مانند ایجاد تغییر مسیرها، ممکن است قابل رد شدن به نظر برسند، اما تأثیر قابل توجهی بر توانایی وب سایت شما برای ایجاد فروش و سرنخ دارند.

عدم تنظیم ریدایرکت ها به سئوی شما آسیب می رساند.

سئو را به خاطر دارید؟ خوب، بدون تغییر مسیر، شما محتوای تکراری در سایت خود دارید، نسخه HTTP و HTTPS. محتوای تکراری یک مشکل است زیرا بر ارزش و ارتباط وب سایت شما از دیدگاه Google تأثیر می گذارد، که می تواند بر رتبه سایت شما در نتایج جستجو تأثیر بگذارد.

تنظیم نکردن ریدایرکت ها، مانند حذف صفحه HTTP، به سئوی شما نیز آسیب می رساند. این صفحات دارای سابقه ای در گوگل و همچنین رتبه بندی ثابت هستند. وقتی آن صفحات را حذف می کنید، ترافیک، سرنخ ها و فروش هایی را که به آن صفحات می آید حذف می کنید.

HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

رتبه بندی آنها به طور خودکار به صفحات HTTPS منتقل نمی شود

– برای انجام آن باید تغییر مسیرها را تنظیم کنید. به همین دلیل بسیار مهم است که با یک توسعه دهنده آشنا به سئو کار کنید.

برای انتقال از HTTP به HTTPS به کمک نیاز دارید؟

رفتن از HTTP به HTTPS با تجربه توسعه محدود می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات شود، از آفلاین شدن سایت شما گرفته تا مخزن شدن در نتایج جستجو. با این حال، اگر توسعه‌دهنده‌ای دارید که به شما کمک کند، آنها می‌توانند مطمئن شوند که روند به خوبی پیش می‌رود.

اگر توسعه دهنده داخلی ندارید که بتواند کمک کند، می توانید با شرکت سئوفراز تماس بگیرید تا کارشناسان ما این کار را به راحتی و در کمترین زمان برای شما انجام دهند.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا