8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی

8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی

روانشناسی رنگ در دیجیتال مارکتینگ

8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی :رنگ هایی که در بازاریابی و برندسازی خود استفاده می کنید اساسی هستند. شما از اینها برای ایجاد لوگو، طراحی سایت، تبلیغات خود و موارد دیگر استفاده خواهید کرد – به این معنی که نباید این انتخاب ها را ساده انجام دهید. در عوض، باید رنگ هایی را که قرار است در برندسازی و بازاریابی خود استفاده کنید، به صورت استراتژیک انتخاب کنید. چگونه؟ نکته کلیدی درک روانشناسی رنگ و استفاده از تئوری به نفع خود است.

8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی

روانشناسی رنگ در بازاریابی – چرخه رنگ احساسات

در این راهنمای برای درک روانشناسی رنگ و استفاده از آن برای بهبود مواد بازاریابی، ما موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

 • روانشناسی رنگ چیست؟
 • چرا روانشناسی رنگ در بازاریابی اهمیت دارد؟
 • چگونه از روانشناسی رنگ برای بهبود بازاریابی خود استفاده کنیم.

روانشناسی رنگ چیست؟

روانشناسی رنگ نظریه ای است که نشان می دهد رنگ های خاص واکنش فیزیکی یا احساسی را برمی انگیزند و با انجام این کار، رفتار انسان را شکل می دهند. این کار به سادگی دیدن قرمز و عصبانی شدن یا آبی دیدن و احساس آرامش نیست – اما تقریباً. مطالعات پزشکی نشان می دهد که رنگ قرمز با افزایش فشار خون مرتبط است و رنگ آبی با کاهش مطابقت دارد.

به دلیل این تأثیر بر رفتار، رنگ می تواند نقش زیادی در ایجاد روحیه داشته باشد. با توجه به معماري دايجست، اين امر باعث مي شود که انتخاب رنگ مناسب براي تنظيم رنگ خانه شما بسيار مهم باشد. رنگ‌های گرم به انرژی می‌بخشند، در حالی که رنگ‌های سرد تمایل به آرامش دارند.

شما را نمی‌دانم، اما با نگاه کردن به اتاق نشیمن آبی ، احساس آرامش بیشتری می‌کنم.

روانشناسی رنگ ها در مورد برند و استراتژی های بازاریابی شما تأثیر مشابهی دارد و این ما را به بخش بعدی هدایت می کند.

چرا روانشناسی رنگ در بازاریابی اهمیت دارد؟

 

رنگ می تواند نقش مهمی در بازاریابی ایفا کند – چه به آن توجه داشته باشید یا نه. رنگ‌هایی که در برندسازی خود استفاده می‌کنید، از جمله لوگوی خود، و سایر وثیقه‌های بازاریابی شما، خواه آن‌ها متوجه شوند یا ندانند، واکنش احساسی را در مخاطبان شما برمی‌انگیزد.

8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی

و همانطور که در راهنمای روانشناسی بازاریابی ما ذکر شده است، ما بر اساس احساسات تصمیم می گیریم نه منطق.

خط آخر: هنگام ساختن نام تجاری و ایجاد کمپین های خود باید روانشناسی رنگ را در نظر بگیرید.

چگونه از روانشناسی رنگ برای بهبود بازاریابی خود استفاده کنیم

اکنون که متوجه شدیم روانشناسی رنگ چیست و استفاده از رنگ های درست یا نادرست چقدر می تواند در بازاریابی شما تأثیرگذار باشد، در اینجا نحوه استفاده از روانشناسی رنگ ها برای مؤثرتر کردن بازاریابی خود آورده شده است.

1. ملزومات روانشناسی رنگ را بیاموزید

آشنایی با اصول اولیه می تواند راه طولانی را به سمت استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی شما کمک کند. قبلاً توضیح دادیم که چگونه رنگ قرمز می تواند هوشیاری یا اضطراب را برانگیزد، در حالی که آبی می تواند اثر آرام بخش نامطلوبی داشته باشد. در اینجا چند تداعی رنگ اساسی وجود دارد که باید با تبلیغات احساسی خود در نظر بگیرید:

 • قرمز: هیجان، اشتیاق، خشم، خطر، اقدام، اضطراب، قدرت.
 • نارنجی: بازیگوشی، دوستی، خلاقیت، گرمی، اشتیاق.
 • زرد: شادی، خوش بینی، هشدار، شادی، اصالت، اشتیاق.
 • سبز: جوانی، نشاط، نشاط، طبیعت، رشد، ثبات.
 • آبی: آرامش، ثبات، عمق، آرامش، اعتماد.
 • بنفش: سلطنتی، تجمل، عاشقانه، درون نگری، آرامش.

توجه کنید که چگونه برخی از همپوشانی ها وجود دارد. شما برای هر احساس فقط به یک رنگ – یا یک تن از آن رنگ محدود نمی شوید.

2. ابتدا با احساسات شروع کنید

چه در حال بازنگری در رنگ های برند خود باشید و چه تصمیم به انتخاب پالتی برای تبلیغات جدید دارید، باید با احساساتی که می خواهید مخاطبان خود داشته باشند شروع کنید. آیا آنها باید با ترس پاسخ دهند؟ کنجکاوی؟ اعتماد به نفس؟ از این نمونه های کپی تبلیغات احساسی برای الهام گرفتن استفاده کنید.

پس از دانستن نتیجه مطلوب، مطمئن شوید که رنگ مناسب را انتخاب کرده اید.

این آگهی یک لگو دارث ویدر را نشان می‌دهد که در حال کباب کردن است و لیا در زیر نور خورشید نشسته و در همان نزدیکی پاتوق می‌کند. این یک صحنه بازیگوش با این چهره های جنگ ستارگان است که آنها را در فضایی معمولی و سرگرم کننده قرار می دهد تا داستانی جدید بسازند. جای تعجب نیست که پس زمینه نارنجی است – رنگی باز و جذاب که خلاقیت را القا می کند.

3. از برندهای دیگر الهام بگیرید

بهترین راه برای بهتر شدن در استفاده از روانشناسی رنگ، توجه به تبلیغات، وب سایت ها و برندسازی و اینکه رنگ ها چه احساسی در شما ایجاد می کنند، است.

8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی

فونت سبز جنگلی و نوار در بالای انگشتان پا، خطی بین خاکی و مد روز است. کرم یک لهجه طبیعی خانگی است که به خوبی با l جفت می شود

یک تجدید نظر گرم و خلاقانه از صورتی هزاره. تنوع سبزی ها با گلدان های سفالی گرم و همچنین لهجه های قرمز و نارنجی روی گیاهان جبران می شود. این اثر باعث می شود که من بخواهم گیاهان خود را آبیاری و پرورش دهم و شاید حتی یک یا دو ساکولنت بخرم.

4. آن را با برند خود هماهنگ نگه دارید

اگر مخاطبان شما برند شما را با رنگ آن به یاد می آورند، می خواهید مطمئن شوید که یکسان است و در همه جا وجود دارد. به همین دلیل است که حفظ رنگ‌های شما با برند شما بسیار مهم است و موفق‌ترین برندها این را تشخیص می‌دهند.

5. یک پالت رنگ برند ایجاد کنید

شما می‌خواهید رنگ‌ها را در بازاریابی خود ثابت نگه دارید، اما نمی‌خواهید فراموش‌شدنی باشید. بدتر از آن، این می تواند هرزنامه به نظر برسد. راه حل این است که یک طرح رنگی برای کار با آن داشته باشید که امکان تنوع را فراهم کند اما استانداردهایی را تعیین کند.

بنابراین اگر از قبل یک پالت رنگ برند ندارید، وقت آن رسیده است که یکی را بسازید.

در اینجا چند نوع متداول پالت رنگ وجود دارد:

 • آنالوگ: رنگ ها در کنار یکدیگر در چرخه رنگ.
 • مکمل: رنگ های متضاد که کنتراست بالایی ایجاد می کنند.
 • تک رنگ: سایه ها یا تن های مختلف از همان رنگ اصلی.

اگر به دنبال کمکی برای ایجاد پالت یا الهام بخشی هستید، ابزار طراحی رایگان Coolors را بررسی کنید. این شامل پالت‌های نمونه است و می‌تواند به‌طور خودکار بر اساس یک رنگ اولیه یا حتی یک عکس، پالت‌های شما را تولید کند.

6. زمینه فرهنگی را در ذهن داشته باشید

درک رنگ جهانی نیست. در واقع، محققان MIT دریافتند که کلماتی که ما داریم و برای صحبت در مورد رنگ استفاده می کنیم، بسته به زبان متفاوت است. برخی از جوامع دارای سه دسته رنگ هستند، در حالی که برخی دیگر تا 12 دسته رنگ دارند – محدوده قابل توجهی در دسته ها، حتی قبل از اینکه به رنگ های جداگانه بپردازند.

8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی

بیشتر بخوانید :مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی و طراحی سایت

نتیجه این است که روانشناسی رنگ نیز در آن زمان جهانی نیست. به همین دلیل مهم است که زمینه فرهنگی را برای برندسازی و بازاریابی خود در نظر داشته باشید. در اینجا یک تجسم برگه تقلب عالی برای استفاده به عنوان نقطه شروع وجود دارد:

7. سعی کنید مقداری آبی اضافه کنید

اگر به این نقطه رسیده‌اید و فکر می‌کنید که پیگیری زمینه‌های فرهنگی، چسبیدن به یک پالت و تکیه بر اصول روانشناسی رنگ بسیار زیاد و غیرممکن است، نگران نباشید. آشنایی با اصول اولیه و گنجاندن روانشناسی رنگ ها در گردش کار بازاریابی شما به زمان و کمی تمرین نیاز دارد.

اما در این میان، در اینجا یک قانون سرانگشتی وجود دارد: در صورت شک، مقداری آبی اضافه کنید.

به نظر می رسد که آبی محبوب ترین رنگ مورد علاقه در سراسر جهان است. این ممکن است یکی از دلایلی باشد که برخی از موفق ترین برندهای جهان رنگ آبی را در لوگوی خود دارند. فیسبوک، توییتر، ویمئو، امریکن اکسپرس، آی‌بی‌ام – این لیست ادامه دارد و ادامه دارد.

بنابراین اگر به دنبال میانبر یا چیز مطمئنی هستید، آبی یک شرط مطمئن است.

8. تست های رنگی را با مخاطبان خود اجرا کنید

اکنون، ممکن است به نظر برسد که من قبلاً مخالف همه چیز هستم. اما واقعیت این است که شما همیشه نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که مخاطبتان به یک رنگ خاص چه واکنشی نشان می‌دهد – چه برسد به سایه‌ها، تن‌ها یا ته رنگ‌های خاصی در پالت رنگ‌تان. اینجاست که تست A/B وارد می‌شود. سعی کنید دو پس‌زمینه رنگی مختلف را در تبلیغات یا دکمه‌های وب‌سایت خود آزمایش کنید و ببینید مخاطب شما کدام را ترجیح می‌دهد.

سپس از آن اطلاعات استفاده کنید. این بهترین راه برای استفاده از روانشناسی رنگ ها برای بهبود بازاریابی است. تست کنید – و به آزمایش ادامه دهید.

بیشتر بخوانید :6 راه برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

کاری کنید که روانشناسی رنگ برای شما کار کند

مهم است که به یاد داشته باشید که روانشناسی رنگ ها بر بازاریابی شما تأثیر می گذارد. مخاطبان شما در مورد اینکه چقدر رنگ های برند شما با کسب و کار شما مطابقت دارند، قضاوت خواهند کرد. آنها به یک دکمه قرمز یا سبز یا آبی سریعتر واکنش نشان می دهند. این اتفاق می افتد چه در طول طراحی برند یا بازاریابی خود به روانشناسی رنگ توجه کنید.

8 روش برای استفاده از روانشناسی رنگ در بازاریابی

بهتر است از آن به نفع خود استفاده کنید. در اینجا خلاصه‌ای از تاکتیک‌هایی است که می‌توانید برای اینکه روان‌شناسی رنگ‌ها برای شما و اهداف بازاریابی‌تان کارساز باشد، استفاده کنید:

 • اصول روانشناسی رنگ را بیاموزید
 • ابتدا با احساسات شروع کنید
 • از برندهای دیگر الهام بگیرید
 • یک پالت رنگ برند ایجاد کنید
 • زمینه فرهنگی را در ذهن داشته باشید
 • سعی کنید مقداری آبی اضافه کنید
 • با برند خود سازگار باشید
 • تست های رنگی را با مخاطبان خود اجرا کنید

موفق باشید!

 

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا