6 راه برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

6 راه برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتین

چرا نرخ تبدیل شما پایین است + 6 کاری که می توانید در مورد آن انجام دهید

6 راه برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ : نرخ تبدیل معیاری حیاتی در موفقیت (یا شکست) تلاش‌های جستجوی پولی شما است. دقیقاً چه چیزی باعث این کاهش می شود و چه کاری می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که تبلیغات جستجوی شما در هر معیاری بهبود می یابد؟ در این پست در مورد برخی از توضیحات احتمالی برای کاهش نرخ تبدیل و کارهایی که می توانید در مورد آن انجام دهید صحبت خواهم کرد.

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل درصدی از کاربرانی است که روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند و سپس اقدام به «تبدیل» می‌کنند—تا اقدامی را که می‌خواهید انجام دهند: ارسال فرم، انجام خرید و غیره.

فرمول نرخ پرش
تصویر فرمول نرخ پرش را نشان میدهد

 

که با سایر مواردی که من «سطح» می‌نامم متفاوت است. معیارهای سطح” زیرا اثربخشی نسخه تبلیغاتی، هدف جستجوی جستجو و اثربخشی صفحه فرود را به صورت یکجا در بر می گیرد.

فرمول نرخ تبدیل ppc

بسیاری از افراد روی جنبه صفحه فرود CVR تمرکز می کنند، با این حال من همیشه به آن به عنوان رابطه بین هدف، تبلیغ و مقصد نگاه می کنم. اگر تبلیغ شما خوب است اما صفحه فرود شما بد است، این روی نرخ تبدیل تأثیر می گذارد. اگر تبلیغ شما خوب است اما هدف جستجو قوی نیست، این روی CVR شما نیز تاثیر می گذارد.

چرا CVR پایین؟

درصد کاهش در CVR زمانی که تقریباً به هر صنعتی که تحت تأثیر قرار گرفته است نگاه می کنیم بسیار شگفت انگیز است. با توجه به اختلالات در سراسر جهان با همه‌گیری، این احتمال وجود دارد که بیشتر اینها نتیجه تغییرات سریع محیط تجاری باشد. با این حال، من شخصاً معتقد نیستم که کاملاً مسئول این افت است. پس دلایل احتمالی دیگر چیست؟

اگر به دنبال طراحی سایت هستید سئو فراز بهترین متخصصان طراحی سایت را دارد .

1. مصرف کنندگان در حال انجام تحقیقات بیشتری هستند

این دلیل در گزارش ذکر شده است. این امکان وجود دارد که با افزایش فشارهای اقتصادی علاوه بر حجم گسترده گزینه ها، کاربران تصمیم بگیرند قبل از خرید یا ثبت نام در نسخه نمایشی فروش، تحقیقات بیشتری را انجام دهند. آن‌ها می‌دانند که گزینه‌هایی دارند و می‌خواهند همه آن‌ها را کاوش کنند – که باعث می‌شود روی تبلیغات زیادی کلیک کنند اما تبدیل نکنند. و ما می توانیم این را با افزایش CTR در سراسر صفحه مشاهده کنیم.

2. قصد تجاری ممکن است در کل کمتر باشد

یکی دیگر از توضیحات قابل قبول برای کاهش CVR، قصد تجاری/معامله پایین است. کلمات کلیدی با هدف تجاری و معاملاتی همان کلماتی هستند که کاربر وقتی به دنبال خرید است، آنها را تایپ می کند. به عنوان مثال، “بهترین شرکت های فناوری اطلاعات برای مشاغل کوچک” یا “مشاوره خدمات فناوری اطلاعات”. اینها کلمات کلیدی هستند که تبلیغ کنندگان جستجو برای آنها پیشنهاد می دهند، و ممکن است که قصد تجاری به طور کلی کمتر باشد. اگر به رفتار خریدار برگردیم، با توجه به عوامل بالقوه مختلف، ممکن است یک روند کلی وجود داشته باشد که کاربران به دنبال خرید کلی نیستند.

کلمات کلیدی هدف در دیجیتال مارکتینگ

3. انواع بازی گسترده

یک تئوری که من دارم حول محور “ساده سازی” مستمر تبلیغات پولی گوگل – به نام روند مداوم اتوماسیون آن – می چرخد ​​و چند مثال کلیدی وجود دارد که به ذهنم خطور می کند که اولین آنها انواع مطابقت است.

گوگل انواع مسابقه را در سال 2021 گسترش داد و اگرچه این یک سال قبل بود، اما ممکن است اثرات باقیمانده آن را مشاهده کنید. انواع تطابق گسترده، توانایی مدیر حساب را برای کنترل دقیق عبارات جستجویی که از طریق انواع مطابقت وارد می‌شوند، محدود می‌کند.

6 راه برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

برای کسانی که از استراتژی‌های گروه تبلیغاتی تک کلمه کلیدی استفاده می‌کنند، مدیریت این موضوع با افزودن مداوم موارد منفی به یک چیز دشوار تبدیل می‌شود.

سئوی سایت خود را با سئو فراز به لینک یک گوگل برسانید .

4. مشاهده عبارت جستجوی محدود

همچنین ممکن است اثرات طولانی مدت تغییرات ایجاد شده در گزارش عبارات جستجو را مشاهده کنیم که تعداد عباراتی را که برای تبلیغ کنندگان ظاهر می شود کاهش می دهد. این مشکل اضافه کردن موارد منفی را افزایش می دهد زیرا همه عباراتی که باعث ایجاد تبلیغات شما شده اند در گزارش ظاهر نمی شوند.

5. حداکثر عملکرد

یکی دیگر از نمونه های کلیدی افزایش اتوماسیون، رونمایی از نوع کمپین Performance Max است. این ویژگی به بازاریابان این امکان را می دهد که در یک کمپین در همه دارایی های گوگل تبلیغ کنند. این ایده بیشتر شبیه یکپارچگی به نظر می رسد تا اتوماسیون، اما همانطور که به ایجاد کمپین PMax خود ادامه می دهید، متوجه می شوید که گوگل بیشتر از داشتن یک کمپین کاملاً کنترل شده، «جاهای خالی را پر می کند» برای شما.

شعار «فقط به ما اعتماد کن» از Google هرگز با من درست نبود، زیرا آنها شرکتی هستند که از هزینه های هدر رفته تبلیغ کنندگان رونق می گیرند.

6 راه برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

من استدلالی ارائه نمی‌دهم که Google تبلیغات مشتریان خود را به ربات‌ها و کاربران مرده یا املاک و مستغلات دیجیتال ناخواسته ارائه می‌کند، اما معتقدم که کاهش کنترلی که تبلیغ‌کننده قبلاً داشت، برای تنظیم دقیق ترازها هدف و محصول احتمالاً می تواند به کاهش کلی در CVR نسبت داده شود.

در حالی که عواملی خارج از کنترل ما در اینجا وجود دارد، هنوز چند روش وجود دارد که می توانید برای افزایش نرخ تبدیل PPC خود استفاده کنید.

1. سفر مشتری را بهینه کنید، نه فقط صفحات فرود

اگرچه چشم انداز دیجیتال به سرعت در حال تغییر است، بسیاری از همان اصول بهینه سازی نرخ تبدیل اصلی اعمال می شوند. شما همیشه می خواهید هدف را با یک آگهی مرتبط و صفحه فرود بعدی هماهنگ کنید. اما همانطور که در بالا ذکر کردم، CVR چیزی بیش از بهینه سازی صفحه فرود است. شما باید اطمینان حاصل کنید که کل سفر کاربر از جستجو به آگهی تا صفحه فرود کاملاً بهینه شده است. این امر مستلزم ترسیم نقشه سفر مشتری، جمع‌آوری مداوم بینش مشتری، و استفاده از داده‌های شما برای شناسایی نقاط لمسی کلیدی، نقاط دردناک، نقاط رها کردن و موارد دیگر است.

2. پیشنهادات برتر بیشتر را در نظر بگیرید

صفحات فرود زمانی موثر هستند که برای هدف کاربری که جستجو کرده و روی تبلیغ کلیک کرده است، بهینه سازی می شود تا بتواند سریع اقدام کند. شخصی که گزینه های زیادی دارد (چند بازیگر در یک صنعت) یا احتیاط بیشتری در تصمیم گیری های خرید دارد، به زمان بیشتری نیاز دارد. این طرز فکر با بسیاری از بهترین شیوه های صفحه فرود مخالف است. ممکن است آگهی یا صفحه فرود کاربر را متقاعد به تبدیل نداشته باشد، اما احتمالاً باعث شده است که وب سایت شما را برای کسب اطلاعات بیشتر بررسی کند، به رقبا نگاه کند و تصمیم طولانی تری بگیرد.

با توجه به موارد فوق، ممکن است بخواهید پیشنهادات برتر یا میان قیف بیشتری را به استراتژی PPC خود اضافه کنید، مانند کتاب های الکترونیکی. یا می توانید با ارائه ابزارهای مقایسه، از افزایش تمرکز بر تحقیقات خریدار حمایت کنید.

3. اولویت بندی کلمات کلیدی بر اساس قصد

شما باید سطح قصد و نیت پشت کلمات کلیدی مورد نظر خود را در نظر بگیرید. این یک اثر دومینو دارد زیرا احتمال کلیک و تبدیل کاربر بر روی تبلیغ شما را افزایش یا کاهش می دهد.

اولویت‌بندی کلمات کلیدی بر اساس هدف، تمرین خوبی است، زیرا می‌توانید صرفاً روی آن عبارات و پرس و جوهای خاص تمرکز کنید تا بقیه رویکرد خود را راهنمایی کنید. اگر عبارت جستجویی دارید که هدف بسیار بالایی دارد، ممکن است بسیار رقابتی نیز باشد. انرژی صرف شده برای بهینه سازی تبلیغات و صفحات فرود برای این کلمات کلیدی باید به بهبود نرخ تبدیل شما کمک کند.

توصیه من این است که گزارش عبارات جستجو را تا حد امکان نظارت کنید تا کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید و میزان جستجوهای بالقوه نامربوط را از راه اندازی تبلیغات خود کاهش دهید.

4. چندین تنوع کپی تبلیغاتی داشته باشید

وقتی صحبت از تبلیغات پولی به میان می‌آید، کپی آگهی یکی از بزرگ‌ترین محرک‌ها است. تغییرات جزئی در سرفصل ها و توضیحات می تواند با توجه به نرخ کلیک و عملکرد کلی تبلیغات کمک زیادی کند. داشتن چندین تنوع قانع کننده کپی تبلیغات به شما این امکان را می دهد که پیدا کنید کدام زبان برای هر گروه تبلیغاتی بهتر عمل می کند. سپس باید بتوانید هر گونه تغییراتی را که از منظر CVR عملکرد ضعیفی دارند حذف کنید.

تبلیغات جستجوی واکنشگرای گوگل به شما انعطاف‌پذیری گسترده‌ای را از نظر تیتر و تغییرات توضیح می‌دهد که یادگیری ماشینی در طول زمان برای آنها بهینه می‌شود.

5. صفحات فرود خود را بهینه کنید

نقطه کانونی اصلی برای اکثر پست های بهینه سازی نرخ تبدیل، معمولاً صفحه فرود است. اگرچه من بر اهمیت متغیرهای دیگر در معادله تاکید می‌کنم، بهینه‌سازی صفحه فرود PPC هنوز یک جزء مهم تبلیغات در هر پلتفرمی است. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که کپی و هدف صفحه هم با نسخه تبلیغاتی شما و هم با هدف کلمه کلیدی مورد نظر شما مطابقت دارد.

این قسمت آسان کار است. در مرحله بعد، باید اطمینان حاصل کنید که صفحه کاملاً طراحی شده است، به راحتی قابل هضم است، و حاوی اطلاعات کم یا به همان اندازه ای است که هدف پرس و جو نیاز دارد. اگر دعوت به اقدام برای صفحه فرود شما یک تصمیم نسبتاً بزرگ است یا ذاتاً اصطکاک زیادی با نوع پیشنهادی که دارید وجود دارد، اطلاعات بیشتر ترجیح داده می شود تا به کاربر اطمینان دهد که به آن نیاز دارد. اگر پیشنهاد قطع و خشک شود، اطلاعات کمتر و یک مسیر سریعتر برای اقدام ترجیح داده می شود.

6. استراتژی های پیشنهادی مناسب را انتخاب کنید

استفاده کامل از استراتژی‌های خودکار پیشنهادی مانند حداکثر تبدیل، CPA هدف، و TROAS می‌تواند تفاوت زیادی در عملکرد تبلیغات و صفحات فرود شما ایجاد کند، زیرا Google از یادگیری ماشینی خود برای همسویی با هدف استراتژی پیشنهاد استفاده می‌کند. این مهم است زیرا تبلیغات شما را به طور انتخابی در اختیار کاربرانی قرار می دهد که معتقد است تمایل بیشتری به تبدیل دارند و با هزینه هایی که شما مشخص می کنید.

هر متریک با عدم اطمینان اقتصادی، تغییر رفتار مصرف کننده و پلتفرم تبلیغاتی گوگل که به سرعت در حال تغییر است، تشخیص اسلحه سیگاری دشوار است. اما به صورت فردی، من معتقدم که بهبود CVR در کمپین های خود در میان همه این متغیرها کاملاً امکان پذیر است. جستجوی پولی یک اکوسیستم پیچیده از قصد و رقابت است. CVR برای کسانی که تصمیم می‌گیرند روی بهبود آنچه دارند تمرکز کنند و این کار را به روشی روشمند و استراتژیک انجام دهند، بهبود می‌یابد. برای جمع بندی، در اینجا کارهایی که می توانید برای بهبود نرخ تبدیل خود انجام دهید آورده شده است:

6 راه برای افزایش نرخ تبدیل در دیجیتال مارکتینگ

  • سفر مشتری را بهینه کنید، نه فقط صفحات فرود خود را.
  • پیشنهادات با اصطکاک کمتر را در استراتژی خود بگنجانید.
  • اولویت بندی کلمات کلیدی بر اساس هدف
  • چندین تنوع کپی تبلیغاتی داشته باشید.
  • صفحات فرود خود را بهینه کنید
  • استراتژی های پیشنهادی مناسب را انتخاب کنید.
رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا