چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟برای وب سایت های جدید، ایجاد روش های خوب SEO می تواند یک چالش باشد. همانطور که روند جستجو تغییر می کند و صنایع توسعه می یابند، ادامه دادن به آن دشوار است. با این حال، سئو برای وب سایت های جدید از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، زیرا می تواند به جذب ترافیک و جلب توجه سریع کمک کند.

تسلط بر الگوریتم ها و روندهای پیچیده حاکم بر نتایج موتورهای جستجو ممکن است سال ها طول بکشد. علاوه بر این، با توسعه صنایع و تغییر فناوری، جذب دامنه‌های جدید دشوارتر می‌شود.

چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

Contents

به همین دلیل سئو برای وب سایت های جدید اهمیت زیادی دارد. با اجرای شیوه های خوب سئو از همان ابتدا، سایت های جدید می توانند به سرعت ترافیک جذب کنند و مورد توجه مشتریان بالقوه قرار گیرند.

هنگامی که صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) می شود، نتایج به ندرت، اگر هرگز، فوری هستند. گاهی اوقات ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد تا سایت شما در صفحات نتایج ظاهر شود، و اگر وب‌سایت جدیدی هستید، ممکن است بیشتر طول بکشد تا ربات‌های نمایه‌ساز Google سایت شما را کشف و فهرست‌بندی کنند. بنابراین چگونه یک سایت جدید می تواند یک استراتژی سئو موثر برای حداکثر رتبه بندی گوگل ایجاد کند؟

چگونه یک وب سایت جدید را سریع رتبه بندی کنیم

در حالی که درک اصول سئو کار دشواری نیست، پیاده سازی آنها می تواند زمان بر باشد. با این حال، اگر این مراحل ساده را قبل از ایجاد یک وب‌سایت یا پست وبلاگ دنبال کنید، می‌توانید بعداً از ناامیدی جلوگیری کنید و به طور کلی تلاش‌های سئوی خود را بهتر کنید.

معماری وب سایت خود را مشخص کنید

معماری وب سایت خود را مشخص کنید

هر وب سایت خوب با یک معماری برنامه ریزی شده شروع می شود. این به ویژه در مورد سئو صادق است.

معماری یک سایت به نحوه سازماندهی و پیوند صفحات آن به یکدیگر اشاره دارد. ایجاد یک ساختار منطقی و آسان برای ناوبری هم برای کاربران و هم برای خزنده های جستجو ضروری است. این به کاربران کمک می کند تا اطلاعات مورد نظر خود را سریع و کارآمد بیابند، و به ربات های گوگل اجازه می دهد تا سایت شما را به طور موثرتری بخزند و فهرست کنند، به خصوص اگر با یک وب سایت کاملاً جدید سروکار دارید.

4 عامل اصلی سئو تحت تأثیر معماری وب سایت شما

هنگام برنامه ریزی معماری سایت خود، به این فکر کنید که چگونه می خواهید بازدیدکنندگان در صفحات وب شما حرکت کنند. یک سلسله مراتب واضح با تعداد محدودی از دسته ها و زیرمجموعه ها ایجاد کنید. در هر صفحه، با استفاده از کلمات کلیدی هدف که منعکس کننده آن URL ها هستند، پیوندهایی به سایر صفحات مرتبط در سایت خود وارد کنید.

این نه تنها به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند راحت‌تر بیابند، بلکه به ربات‌ها کمک می‌کند صفحات شما را به‌طور مؤثرتری فهرست‌بندی کنند. علاوه بر این، حتماً از یک برچسب عنوان توصیفی و توضیحات متا در هر صفحه استفاده کنید – بدون استثنا. این عناصر اطلاعات ارزشمندی در مورد صفحات شما ارائه می دهند که می تواند به بهبود سئوی شما کمک زیادی کند.

یکی از راه‌های بهینه‌سازی معماری یک وب‌سایت برای نمایش در هر صفحه نتایج موتور جستجو، گنجاندن پودر سوخاری است. Breadcrumbs پیوندهایی هستند که در بالای یک صفحه وب، معمولاً بالای عنوان ظاهر می شوند و دنباله ای از پیوندها را به صفحه اصلی ارائه می دهند.

این می تواند هم برای کاربران و هم برای خزنده های جستجو مفید باشد، زیرا به کاربران اجازه می دهد در صورت گم شدن به صفحه اصلی بازگردند و به ربات ها کمک می کند ساختار سایت را دنبال کنند. علاوه بر این، پودرهای سوخاری می‌توانند نرخ کلیک (CTR) یک وب‌سایت را بهبود بخشند، زیرا پیوندی اضافی برای تعامل کاربران فراهم می‌کنند.

چرا تحقیق کلمات کلیدی برای سئو حیاتی است

یکی از مهمترین جنبه های بهینه سازی یک وب سایت یا وبلاگ برای جستجو، هدف قرار دادن کلمات کلیدی است که برای سایت شما موثرتر هستند. هر کلمه کلیدی هدف باید عبارت یا اصطلاحی باشد که کاربران بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و از سایت شما انتظار اطلاعات ارزشمندی داشته باشند.

اگر می‌خواهید وب‌سایت شما در نتایج جستجو قابل مشاهده باشد، باید کلمات کلیدی طولانی‌تری را انتخاب کنید که مرتبط هستند و حجم جستجوی بالایی دارند، اما همچنان نمره دشواری کلمات کلیدی به اندازه کافی پایین دارند که به شما امکان می‌دهد به راحتی برای آنها رتبه بندی کنید. .

با این حال، به سادگی انتخاب کلمات کلیدی محبوب کافی نیست. شما همچنین باید مطمئن شوید که این کلمات کلیدی به طور طبیعی در سرتاسر سایت شما، در عناوین و توضیحات صفحات شما، در پست های وبلاگ و سایر محتواها و در HTML استفاده می شوند. این شامل پیوند داخلی، ساخت لینک خارجی و حتی بهینه سازی برچسب عنوان شما می شود. چیزهای زیادی در این جنبه وجود دارد.

نحوه استفاده از Google Keyword Planner (راهنمای عملی)

نحوه استفاده از Google Keyword Planner (راهنمای عملی)

با این حال، انجام همه اینها به این معنی است که وقتی کاربر آن عبارات را جستجو می کند، احتمال اینکه سایت شما در رتبه بندی جستجو ظاهر شود، بیشتر می شود. سرمایه گذاری زمان در تحقیق کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند تا بهترین عبارات را برای سایت خود شناسایی کنید و اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای کسانی که به دنبال آنچه شما ارائه می دهید قابل مشاهده است.

نکته حرفه ای: از ابزار رایگانی مانند برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل برای یافتن بهترین فرصت های کلمات کلیدی برای صفحات خود استفاده کنید.

چگونه سرعت صفحه پلت فرم شما بر سئو تاثیر می گذارد

سرعت صفحه یک عامل حیاتی در سئو است. نشان داده شده است که بر همه چیز از رتبه بندی موتورهای جستجو گرفته تا نرخ تبدیل تأثیر می گذارد.

به زبان ساده، صفحات سریعتر منجر به نتایج بهتر می شود. علاوه بر این، تعدادی از عوامل در سرعت صفحه نقش دارند، از جمله زمان پاسخ سرور، اندازه فایل و ساختار کد. به عنوان یک ارائه دهنده پلتفرم، شما یک فرصت منحصر به فرد برای بهینه سازی محصولات خود برای سرعت دارید.

در دنیای پر سرعت امروز، مردم عادت دارند اطلاعات مورد نیاز خود را سریع و آسان به دست آورند. هنگامی که آنها بر روی یک صفحه وب کلیک می کنند و با زمان بارگذاری طولانی مواجه می شوند، احتمالاً ناامید شده و تسلیم می شوند. این به ویژه در صورتی صادق است که آنها سعی می کنند از یک دستگاه تلفن همراه به صفحه دسترسی پیدا کنند.

یک فرد معمولی حاضر است بیش از 15 ثانیه صبر کند تا یک صفحه وب بارگذاری شود. پس از آن، احتمال “جهش” آنها به طور چشمگیری افزایش می یابد. در واقع، برای صفحاتی که بارگیری آنها پنج ثانیه یا بیشتر طول می کشد، احتمال پرش نزدیک به 90 درصد است.

چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

بودجه خزیدن وب سایت شما می تواند به دلایلی کاهش یابد، از جمله پاسخ ضعیف سرور یا زمان بارگذاری کند.

بودجه خزیدن به تعداد صفحاتی اطلاق می شود که ربات گوگل در یک بازه زمانی مشخص می خزند. هر زمان که Googlebot سرور سایتی را بیش از حد بارگذاری می کند (و احتمالاً سرعت آن را کاهش می دهد)، Google سایت را کندتر می خزد.

این می‌تواند تأثیر منفی بر رتبه‌بندی و دیده شدن وب‌سایت شما داشته باشد، زیرا در صورتی که بارگذاری آن بیشتر طول بکشد، Google کمتر احتمال دارد همه محتوای شما را فهرست کند. برای کمک به بهبود بودجه خزیدن، مطمئن شوید که وب سایت شما سریع و کارآمد بارگیری می شود.

همچنین می توانید سعی کنید تعداد درخواست های ارسال شده به سرور خود را کاهش دهید، زیرا این کار به سرعت بخشیدن به روند خزیدن کمک می کند. با انجام این مراحل، می توانید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای بازدیدکنندگان بالقوه سالم و قابل مشاهده است.

اگر یک وب سایت تجارت الکترونیک بزرگ را اجرا می کنید، ممکن است به سرعتی که می خواهید ایندکس نشوید. این به این دلیل است که موتورهای جستجو برای یافتن تمام صفحات شما باید در داده های زیادی بخزند.

علاوه بر این، به گزارش خطاهای خزیدن در کنسول جستجوی گوگل (یا حتی گوگل آنالیتیکس) وب سایت خود توجه کنید تا بتوانید هر گونه خطایی را که مانع از ایندکس کردن سایت شما توسط موتورهای جستجو می شود، شناسایی و برطرف کنید. همچنین باید مطمئن شوید که خطاهای سرور زیادی وجود ندارد، زیرا این می تواند روند خزیدن را نیز کند کند.

با توجه دقیق به این عوامل، می توانید جذب ترافیک جستجوی خود را بهبود بخشید و اطمینان حاصل کنید که سایت شما به سرعت و کارآمد ایندکس می شود.

بهینه سازی موبایل بسیار مهم است

با بیش از سه میلیارد نفر در سراسر جهان که از تلفن های هوشمند استفاده می کنند، واضح است که دستگاه های تلفن همراه اینجا هستند تا بمانند. و از آنجایی که افراد بیشتری از تلفن های خود برای آنلاین شدن استفاده می کنند، کسب و کارها باید مطمئن شوند که وب سایت آنها برای موبایل مناسب است.

بهینه سازی موبایل برای سئو بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند تا وب سایت خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بندی کنید. و هنگامی که وب سایت شما رتبه بالاتری داشته باشد، ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد که منجر به مشتریان بیشتر و فروش بیشتر می شود. بینگو.

اما این همه چیز نیست. بهینه‌سازی موبایل همچنین به بهبود تجربه کاربر کمک می‌کند و این احتمال را بیشتر می‌کند که بازدیدکنندگان در سایت شما بمانند و با محتوای شما تعامل داشته باشند.

در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید از بهینه سازی سایت خود برای دستگاه های تلفن همراه مطمئن شوید:

یکی از مهمترین قوانین این است که مطمئن شوید متن سایت شما به راحتی قابل خواندن است. این به معنای استفاده از اندازه فونت به اندازه کافی بزرگ و اجتناب از خطوط بیش از حد طولانی متن است. همچنین استفاده از فونت sans-serif می‌تواند مفید باشد، زیرا معمولاً خواندن آن‌ها روی صفحه‌نمایش کوچک آسان‌تر است. علاوه بر این، دادن گزینه ای به کاربران برای بزرگنمایی متن در صورت نیاز بسیار مهم است.

اگر می‌خواهید وب‌سایت شما در همه دستگاه‌ها به بهترین شکل ظاهر شود، استفاده از تگ viewport بسیار مهم است. این تگ به مرورگر می گوید که چگونه ابعاد و مقیاس سایت را برای مطابقت با اندازه صفحه نمایش دستگاه تنظیم کند. بدون آن، سایت شما ممکن است در دستگاه های تلفن همراه کوچک شده یا خیلی کوچک به نظر برسد و پیمایش را دشوار کند. تگ viewport در بخش <head> کد HTML شما قرار می گیرد و به این صورت است: <meta name=”viewport” content=”width=device-width, initial-scale=1.0″>

اطمینان از اینکه وب سایت جدید شما به سرعت بارگذاری می شود، کلید رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو است، به خصوص که سرعت بارگذاری صفحه برای مدتی عاملی در رتبه بندی تلفن همراه بوده است. چندین کار وجود دارد که می توانید برای بهبود سرعت سایت خود انجام دهید، از جمله بهینه سازی تصاویر و استفاده از شبکه تحویل محتوا. علاوه بر این، باید از استفاده بیش از حد جاوا اسکریپت یا فلش خودداری کنید، زیرا این موارد می توانند سایت شما را مختل کنند.

هنگام ایجاد URL های مخصوص موبایل، مهم است که از دامنه های m-dot یا زیر دامنه ها خودداری کنید. اگرچه این رویکرد ممکن است ساده‌تر به نظر برسد، اما در واقع می‌تواند در دراز مدت کار بیشتری ایجاد کند. علاوه بر این، توسط گوگل توصیه نمی شود. یک رویکرد بهتر استفاده از یک طراحی واکنش گرا است. این به شما امکان می دهد یک URL واحد داشته باشید که هم برای دستگاه های دسکتاپ و هم دستگاه های تلفن همراه قابل دسترسی باشد.

تأثیر نام دامنه و URL صفحه اصلی شما بر سئو

نام دامنه شما یکی از اولین چیزهایی است که مردم در مورد وب سایت شما متوجه می شوند، بنابراین مهم است که دامنه ای را انتخاب کنید که هم به یاد ماندنی و هم مرتبط با کسب و کار شما باشد. با این حال، y نام دامنه ما همچنین می تواند بر بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما تأثیر بگذارد.

به طور کلی، نام های دامنه کوتاه تر و توصیفی تر برای سئو بهتر از دامنه های طولانی تر یا عمومی تر هستند. علاوه بر این، داشتن کلمات کلیدی در نام دامنه شما نیز می تواند به بهبود سئوی شما کمک کند. به عنوان مثال، اگر صاحب یک وب سایت در مورد خدمات نظافت در بریزبن هستید، استفاده از دامنه ای مانند www.brisbanecleaningservices.com.au برنده خواهد بود.

URL صفحه اصلی شما نیز برای اهداف سئو مهم است. مانند نام دامنه شما، باید کوتاه و توصیفی باشد و شامل کلمات کلیدی مرتبط باشد. به عنوان مثال، URL “www.brisbanecleaningservices.com.au/rates” نسبت به “www.brisbanecleaningservices.com.au/category/1234” برای SEO مفیدتر است.

دامنه ها – Moz

منبع

تقسیم سایت شما به چندین دامنه می تواند تأثیر منفی بر بهینه سازی موتور جستجوی شما داشته باشد. این به این دلیل است که هر دامنه دارای اعتبار دامنه منحصر به فرد خود است، که معیاری است برای میزان رتبه دامنه در SERP.

اگر سایت خود را در چندین دامنه تقسیم کنید، به طور موثری اعتبار دامنه خود را کاهش خواهید داد و رتبه سایت شما در SERP ها را دشوارتر می کند. علاوه بر این، جدا نگه داشتن زیر دامنه های خود می تواند به ایجاد اعتبار برای دامنه اصلی شما کمک کند.

این به این دلیل است که موتورهای جستجو ساب دامنه ها را به عنوان موجودیت های جداگانه مشاهده می کنند و بنابراین پیوند دادن به دامنه اصلی شما از یک زیر دامنه به تقویت SEO دامنه اصلی کمک می کند. بنابراین، بهتر است در صورت امکان از تقسیم سایت خود به چندین دامنه یا زیر دامنه خودداری کنید.

چگونه URL صفحه خود را بهینه کنیم

صاحبان وب سایت ها اغلب اهمیت داشتن URL های بهینه شده را نادیده می گیرند. اگرچه ممکن است جزئیات کوچکی به نظر برسد، URL یکی از اولین چیزهایی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو هنگام تعیین رتبه بندی یک وب سایت به آن توجه می کنند.

چند تمرین ساده برای بهینه سازی URL های وب سایت وجود دارد. ابتدا از کلمات کلیدی استفاده کنید که به طور دقیق محتوای صفحه را توصیف می کند. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند صفحه درباره چیست و شانس رتبه بندی برای جستجوهای مرتبط را بهبود می بخشد.

دوم، URL ها را کوتاه و مختصر نگه دارید. URL های طولانی و پیچیده به احتمال زیاد توسط موتورهای جستجو جریمه می شوند. در نهایت، به جای زیرخط (_) از خط تیره (-) برای جدا کردن کلمات در URL استفاده کنید. خواندن خط تیره برای موتورهای جستجو آسان تر است و به کاربرپسندتر کردن URL های شما کمک می کند.

چرا باید از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید؟

چرا باید از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید؟

به عنوان یک صاحب وب سایت، مهم است که عملکرد سایت خود را ردیابی کنید تا هرگونه مشکل بالقوه ای را که می تواند بر سئوی شما تأثیر بگذارد شناسایی کنید. کنسول جستجوی گوگل ابزاری رایگان است که بینش های ارزشمندی را در مورد عملکرد سایت شما در نتایج جستجو ارائه می دهد.

کنسول جستجوی گوگل: راهنمای کامل برای سئوکاران

با ردیابی برداشت‌ها، کلیک‌ها و رتبه‌بندی سایت خود، می‌توانید هر حوزه‌ای را که سئوی شما می‌تواند بهبود یابد را شناسایی کنید. کنسول جستجو همچنین به شما امکان می دهد نقشه سایت خود را به گوگل ارسال کنید، که می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که همه صفحات شما به درستی ایندکس شده اند.

علاوه بر این، کنسول جستجو می‌تواند شما را از هرگونه مشکل امنیتی یا آلودگی بدافزاری که می‌تواند بر سایت شما تأثیر بگذارد مطلع کند.

ایجاد فایل robots.txt

کنسول جستجوی گوگل ابزاری است که برای هر صاحب وب سایتی ضروری است. نه تنها به شما کمک می کند عملکرد سایت خود را در نتایج جستجو ردیابی کنید، بلکه به شما امکان می دهد نقشه سایت و فایل robots.txt خود را ارسال کنید، درخواست نمایه سازی محتوای جدید و موارد دیگر را بدهید.

مهمتر از همه، با این حال، راهی برای تأیید اینکه مالک وب سایت خود هستید ارائه می دهد. در صورتی که نیاز به ایجاد تغییراتی در سایت خود داشته باشید یا آن را برای درج در نتایج جستجو به Google ارسال کنید، ضروری است. چندین روش مختلف برای تأیید مالکیت سایت شما وجود دارد که همه آنها در مرکز راهنمای کنسول جستجو توضیح داده شده است.

متداول ترین روش اضافه کردن یک قطعه کد به وب سایت شما است که با داده های موجود در حساب کنسول جستجوی شما مطابقت دارد. روش‌های دیگر شامل آپلود یک فایل HTML، اضافه کردن یک تگ HTML به صفحه جزئیات تایید سایت شما یا استفاده از ورودی DNS است. هر روشی را که انتخاب می کنید، حتما دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید تا بتوانید با موفقیت مالکیت سایت خود را تأیید کنید.

برچسب‌های عنوان و توضیحات متا برای افزایش دید موتور جستجوی شما

برچسب‌های عنوان، توضیحات متنی مختصری هستند که در صفحات نتایج موتور جستجو ظاهر می‌شوند، در حالی که توضیحات متا، خلاصه‌های طولانی‌تری هستند که در زیر برچسب‌های عنوان ظاهر می‌شوند. هر دو نقش مهمی در کمک به بازدیدکنندگان بالقوه ایفا می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا روی سایت شما کلیک کنند یا خیر.

برچسب‌های عنوان باید مختصر و توصیفی باشند و کلیدواژه‌های اصلی صفحه شما را برجسته کنند. توضیحات متا باید نمای کلی تری از محتوای صفحه ارائه دهد و همچنین باید شامل کلمات کلیدی مرتبط باشد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که بهینه‌سازی بیش از حد تگ‌های عنوان و توضیحات متا می‌تواند به رتبه‌بندی شما آسیب برساند، بنابراین ایجاد تعادل بسیار مهم است. از کلمات کلیدی عاقلانه استفاده کنید و مطمئن شوید که هم تگ های عنوان و هم توضیحات متا آموزنده و دعوت کننده هستند.

سئو به شما نیاز دارد که محتوای وب سایت خود را بهینه کنید

یکی از مهم ترین ه عناصر سئو نیز یکی از ساده ترین موارد برای کنترل است: متن روی صفحه. با ایجاد دقیق محتوای وب سایت خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که سایت شما با کلمات کلیدی مورد نظر شما مرتبط است و شانس خود را برای رتبه بندی بالا در نتایج جستجو افزایش می دهد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می کند.

ابتدا مطمئن شوید که محتوای شما به خوبی نوشته شده و هیچ اشتباهی ندارد. این نه تنها به خزنده ها کمک می کند، بلکه تجربه کلی بهتری را برای بازدیدکنندگان سایت شما ایجاد می کند.

در مرحله دوم، روی ایجاد عناوین و توضیحات منحصر به فرد و غنی از کلمات کلیدی برای هر صفحه در سایت خود تمرکز کنید. این به ربات‌های جستجو کمک می‌کند تا بفهمند سایت شما در مورد چیست و بازدیدکنندگان را به مرتبط‌ترین صفحات هدایت کند.

ثالثاً، ایجاد یک وب‌سایت حاوی محتوای با کیفیت بالا و مناسب EAT برای هر کسب‌وکاری که می‌خواهد آنلاین موفق باشد ضروری است. EAT مخفف “تخصص، اقتدار و اعتماد” است و این عامل اصلی است که موتورها هنگام تعیین اینکه کدام سایت ها در نتایج جستجو رتبه بالایی دارند از آن استفاده می کنند.

چرا سئو روی صفحه مهم است (+ مهمترین عناصر)

منبع

برای نشان دادن EAT سایت خود به موتورهای جستجو، باید مطمئن شوید که تمام محتوای شما به خوبی نوشته شده و آموزنده است. همچنین باید استنادهایی را از منابع معتبر برای پشتیبان گیری از ادعاهایی که دارید وارد کنید.

در نهایت، به روز نگه داشتن سایت خود با محتوای جدید به طور منظم به موتورها نشان می دهد که تجارت شما فعال و فعال است و به شما کمک می کند تا رتبه های بالاتری کسب کنید.

هنر ملایم پیوند داخلی یا خارجی برای سئو

هنگام طراحی یک وب سایت کاملاً جدید، یکی از ملاحظات کلیدی این است که چگونه کاربران را به صرف زمان بیشتر در سایت تشویق کنیم. یکی از راه های انجام این کار از طریق پیوند دادن است. پیوند دادن با ارائه اطلاعات و منابع اضافی به کاربران کمک می کند تا درگیر خود شوند.

همچنین به کاهش نرخ پرش کمک می کند، یعنی زمانی که کاربر از یک سایت بازدید می کند و سپس به سرعت آن را ترک می کند. با ایجاد پیوندها، می توانید به هدایت کاربران به مرتبط ترین اطلاعات کمک کنید و آنها را با سایت خود درگیر نگه دارید. علاوه بر این، پیوند دادن اطلاعاتی در مورد صفحات شما به موتورهای جستجو نیز ارائه می دهد.

این به آنها کمک می کند تا بفهمند صفحات وب سایت شما چگونه به هم متصل هستند و می تواند منجر به رتبه های بالاتر در نتایج جستجو شود. در نتیجه، پیوند دادن می تواند هم برای کاربران و هم برای ربات های جستجو مفید باشد.

لینک سازی خارجی (یا لینک سازی) زمانی است که یک وب سایت به وب سایت دیگری پیوند می دهد. این با پیوند داخلی متفاوت است، یعنی زمانی که یک وب سایت به صفحات خود پیوند می دهد. پیوند خارجی اغلب در سئو استفاده می شود زیرا می تواند به بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو کمک کند.

وقتی به درستی انجام شود، لینک سازی مانند این می تواند هم برای وب سایت پیوند داده شده و هم برای وب سایت پیوند دهنده مفید باشد. برای وب سایت لینک شده، لینک های خارجی می توانند بک لینک های ارزشمندی را ارائه دهند که می تواند به بهبود رتبه موتور جستجوی آن کمک کند.

برای وب سایت پیوند دهنده، پیوندهای خارجی می توانند به بهبود نرخ کلیک و سطح ترافیک کمک کنند. علاوه بر این، پیوندهای خارجی نیز می توانند به ایجاد روابط با وب سایت های دیگر در صنعت شما کمک کنند. هنگام انتخاب وب سایت هایی برای پیوند دادن، مهم است که وب سایت هایی با کیفیت بالا و مرتبط با وب سایت خود انتخاب کنید.

چرا باید نقشه سایت خود را برای نمایه سازی به گوگل ارسال کنید؟

یکی از مهمترین مراحل در بهینه سازی وب سایت برای گوگل، ارسال نقشه سایت است. اگر می‌پرسید نقشه سایت چیست، نقشه سایت فایلی است که حاوی لیستی از تمام صفحات وب‌سایت شما است و ارسال آن به Google کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که همه صفحات شما به درستی ایندکس شده‌اند.

بیشتر بدانید: آموزش ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر

ارسال نقشه سایت مزایای زیادی دارد، از جمله:

همه صفحات شما ایندکس می شوند:

اگر وب سایت بزرگی دارید، ممکن است گوگل فقط بخش کوچکی از صفحات شما را ایندکس کرده باشد. ارسال نقشه سایت تضمین می کند که تمام صفحات شما خزیده شده و در فهرست موتور جستجو گنجانده می شود.

می‌توانید تعداد دفعات خزیدن صفحات خود را کنترل کنید:

با تعیین تعداد دفعات به‌روزرسانی هر صفحه در وب‌سایت‌تان، می‌توانید کنترل کنید که Google چقدر در سایت شما خزیده است. این به ویژه در صورتی مفید است که صفحاتی دارید که اغلب تغییر می کنند، مانند وبلاگ یا بخش اخبار.

شما می توانید شانس خود را برای یافتن در نتایج جستجو افزایش دهید:

با اطمینان از اینکه همه صفحات وب سایت شما به درستی ایندکس شده اند، شانس اینکه افراد هنگام جستجوی کلمات کلیدی مرتبط سایت شما را پیدا کنند افزایش می دهید.

شما می توانید یک نقشه سایت به صورت دستی ایجاد کنید یا از ابزاری مانند XML Sitemaps Generator برای ایجاد خودکار آن استفاده کنید. هنگامی که نقشه سایت خود را ایجاد کردید، دو راه برای ارسال آن به گوگل وجود دارد:

آن را به فایل robots.txt خود اضافه کنید  این روش ترجیحی است، زیرا به شما امکان می‌دهد مشخص کنید که گوگل چند وقت یک‌بار به‌روزرسانی‌های نقشه سایت شما را بررسی کند. برای انجام این کار، به سادگی خط زیر را به فایل robots.txt خود اضافه کنید و URL نقشه سایت خود را جایگزین «YOUR-SITEMAP-URL» کنید: نقشه سایت: YOUR-SITEMAP-URL

آن را مستقیماً از طریق کنسول جستجوی Google ارسال کنید. این یک فرآیند کمتر خودکار است، اما هنوز هم انجام آن نسبتا آسان است. ابتدا وارد حساب کاربری گوگل سرچ کنسول خود شوید و وب سایت خود را انتخاب کنید. سپس بر روی “Cr awl” > “Sitemaps” و URL نقشه سایت خود را اضافه کنید. سپس گوگل شروع به خزیدن وب سایت شما و نمایه سازی محتوای آن می کند.

در نهایت، هرگز ارزش بک لینک ها را دست کم نگیرید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بک لینک ها لینک هایی از سایر وب سایت ها به وب سایت شما هستند و نقش کلیدی در بهبود SEO شما دارند. هنگامی که موتورها در وب می خزند، از الگوریتم هایی برای ارزیابی کیفیت وب سایت ها و تعیین رتبه آنها در نتایج جستجو استفاده می کنند.

بک لینک ها یکی از عوامل بسیاری هستند که موتورها هنگام انجام این ارزیابی ها در نظر می گیرند. به طور کلی، وب سایت هایی با بک لینک های با کیفیت بیشتر در نتایج جستجو رتبه بالاتری دارند. بنابراین، اگر می‌خواهید سئوی خود را بهبود ببخشید، مهم است که روی ایجاد بک لینک از وب‌سایت‌های با کیفیت بالا تمرکز کنید.

بک لینک ها – Moz

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که بک لینک ها را نمی توان به صورت پنهان یا با روش های جعلی خریداری یا ایجاد کرد. بنابراین، اگر این کار را انجام دهید، ممکن است رتبه خود را در نتایج جستجو از دست بدهید. بهترین راه برای ایجاد بک لینک، تولید محتوای باکیفیت است که دیگران بخواهند به آن لینک دهند. با ایجاد مقالات آموزنده و جذاب، می توانید سایر صاحبان سایت را تشویق کنید تا به محتوای شما پیوند دهند و به شما کمک می کند تا شهرت خود را افزایش دهید و دید آنلاین خود را افزایش دهید.

با ایجاد پست های وبلاگ، ویدیوها، راهنماها و انواع دیگر محتوا، به طور طبیعی می توانید توجه مخاطبان هدف خود را جلب کنید. نکته کلیدی ایجاد محتوای مفید، جالب و آموزنده است. اگر محتوای شما خسته کننده یا بی ربط باشد، مردم به سرعت علاقه خود را از دست خواهند داد. با این حال، اگر واقعاً مفید و جذاب باشد، افراد به احتمال زیاد آن را با دیگران به اشتراک خواهند گذاشت.

آموزش سئو کردن سایت

وقتی صحبت از سئو می شود، رم در یک روز ساخته نشده است. مهم نیست که وب سایت شما چقدر خوب طراحی و عملکردی داشته باشد، مدتی طول می کشد تا در نتایج جستجوی گوگل رتبه بندی شود. این به این دلیل است که گوگل ابتدا باید سایت شما را بخزد و ایندکس کند و سپس بازدیدکنندگان باید سایت شما را به صورت ارگانیک پیدا کنند.

در عین حال، با کسب اطلاعات بیشتر در مورد صنعت و ایجاد تغییرات تدریجی در وب سایت خود، در صدر بازی سئوی خود باقی بمانید. با صرف وقت و انجام درست کارها از همان ابتدا، در موقعیت خوبی برای دریافت ترافیک و تبدیل های مورد نظر خود خواهید بود.

برای افزایش ترافیک جستجوی خود به کمک نیاز دارید؟ اجازه دهید Edge با کمپین های قدرتمند سئوی ما، وب سایت شما را به بالاترین سطح جستجو برساند. برای دریافت قیمت بدون تعهد هم اکنون با ما تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: سئو کلاه سیاه چیست؟

5/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا