چه مدت طول می کشد تا یک وب سایت در گوگل رتبه بندی کند؟

زمان رتبه بندی شدن سایت در گوگل

چه مدت طول می کشد تا یک وب سایت در گوگل رتبه بندی کند؟اولین سوالی که هر شرکتی هنگام تصمیم گیری هوشمندانه برای مشارکت در سئو می پرسد این است: “چه مدت طول می کشد تا وب سایت من در رتبه اول گوگل قرار گیرد؟” پاسخ کوتاه: خوب، پاسخ کوتاهی وجود ندارد. بگذارید توضیح دهیم.

چه مدت طول می کشد تا یک وب سایت در گوگل رتبه بندی کند؟

عوامل زیادی وجود دارند که همه در تعیین میزان موفقیت و سرعت شروع رتبه بندی یک وب سایت نقش دارند. برخی از این متغیرها عبارتند از: سن وب‌سایت، اعتماد ایجاد شده با Google، رقابت با سایر وب‌سایت‌ها، بودجه و غیره. برخی از توضیحات می‌توانند کاملاً گیج‌کننده باشند، اما در اینجا در سئو فراز، ما تصمیم گرفته‌ایم تا دانش بیش از 17 سال خود را برای ارائه ارائه کنیم. شما با پاسخ های واقعی که باید بدانید.

وب سایت هایی که در رتبه اول گوگل قرار دارند چند ساله هستند؟

وب سایت هایی که در رتبه اول گوگل قرار دارند چند ساله هستند؟
وب سایت هایی که در رتبه اول گوگل قرار دارند چند ساله هستند؟

مطالعه اخیر بیش از 2 میلیون کلمه کلیدی تصادفی شده را انتخاب کرد و داده هایی را در 10 وب سایت برتر رتبه بندی گردآوری کرد و تقریباً این آمار را ثبت کرد. سن هر وب سایت (تعداد روز) همانطور که در این نمودار نشان داده شده است:

رتبه بندی سایت در گوگل
رتبه بندی سایت در گوگل را نمایش می دهد

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید، میانگین سنی یک وب سایت رتبه بندی 10 برتر بیش از 2 سال است. و آن دسته از وب‌سایت‌هایی که در رتبه اول قرار می‌گیرند بیش از 3 سال (به طور متوسط) قدمت دارند.

بیشتر بخوانید:نحوه ارتقا رتبه سایت در گوگل

بررسی سایت های یکساله در نتایج گوگل

بررسی سایت های یکساله در نتایج گوگل
بررسی سایت های یکساله در نتایج گوگل

با نگاهی بیشتر متوجه خواهید شد که تنها 22 درصد از وب سایت هایی که در رتبه 10 برتر قرار می گیرند کمتر از 1 سال قدمت دارند.

با بررسی بیشتر این وب سایت هایی که کمتر از 1 سال از عمر آنها می گذرد، ما علاقه مند بودیم ببینیم که هر وب سایت در چه جایگاهی در صفحه اول قرار دارد.

نتایج به وضوح نشان می‌دهد که وب‌سایت‌های جدیدتر نزدیک‌تر به انتهای صفحه ۱ رتبه‌بندی شده‌اند و بالای صفحه تحت سلطه وب‌سایت‌های قدیمی‌تر است.

چه مدت طول می کشد تا یک سایت جدید در گوگل ظاهر شود؟

چه مدت طول می کشد تا یک سایت جدید در گوگل ظاهر شود؟
چه مدت طول می کشد تا یک سایت جدید در گوگل ظاهر شود؟

برای هر مشتری که یک وب‌سایت جدید برای آن در دامنه جدید ساخته‌ایم، سؤال بزرگ این است که چه مدت تا زمانی که در Google ظاهر شود. با SEO، می توان آن را خیلی سریع انتخاب کرد. بدون سئو می تواند مانند یک ابدیت باشد.

در اینجا نتایج یک نظرسنجی اخیر از 2 میلیون وب سایت جدید است که عملکرد رتبه بندی را پس از اولین بار مشاهده بررسی کرده است.

همانطور که می بینید تنها 5.7٪ از تمام صفحات ردیابی شده در 10 نتیجه برتر گوگل در سال اول برای 1 کلمه کلیدی رتبه بندی شده اند.

مدت زمان ایندکس شدن سایت  در گوگل

مدت زمان ایندکس شدن سایت  در گوگل

وب سایت هایی با DR (رتبه بندی دامنه) بالا به طور طبیعی عملکرد بهتری نسبت به وب سایت هایی با DR پایین تر داشتند. (ما گمان می‌کنیم که این وب‌سایت‌های با DR بالا، می‌توانند یک تیم SEO پشت سر خود داشته باشند!)

بیشتر بخوانید: چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

با نگاهی بیشتر به 5.7٪ از صفحات “خوش شانس” که از هیچ جا به 10 صفحه برتر سقوط کردند، مشاهده شد که اکثر این وب سایت ها بین 61 تا 182 روز موفق به دستیابی به این نتایج شدند.

زمان ایندکس شدن وبسایت در موتورهای جستجو

زمان ایندکس شدن وبسایت در موتورهای جستجو
زمان ایندکس شدن وبسایت در موتورهای جستجو

با نگاه کردن به این نمودار، فکر می کنید که اکثر وب سایت ها در عرض 2 تا 6 ماه در صفحه اول رتبه بندی خواهند شد. با این حال، این داده‌ها تنها 5.7 درصد از وب‌سایت‌هایی را نشان می‌دهد که در سال اول به اندازه کافی خوش شانس بودند که در صفحه 1 رتبه‌بندی شدند. این باعث می شود که تقریباً 95٪ از تمام وب سایت های دیگر خارج از 10 سایت برتر گم شوند.

با رفتن به سطح دیگری عمیق تر، درک این نکته مهم است که آیا این 5.7٪ از وب سایت ها برای کلمات کلیدی با کیفیت بالا با ترافیک زیاد رتبه بندی می کنند یا فقط برای کلمات کلیدی ضعیف رتبه بندی می شوند که تقریباً هیچ کس به هر حال آنها را جستجو نمی کند؟

بیشتر بخوانید: سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

از این نمودار خواهید دید که تنها 0.3 درصد از وب سایت ها در سال اول در رتبه 10 برتر گوگل برای کلمه کلیدی با کیفیت و حجم بالا قرار گرفته اند.

چگونه می توان از آن همه معنا پیدا کرد

همانطور که از اطلاعات ارائه شده می بینید که هیچ پاسخ قطعی در مورد مدت زمان رتبه بندی یک وب سایت وجود ندارد. متغیرهای زیادی وجود دارد که همه با هم جمع می شوند.

رتبه بندی وبسایت توسط گوگل

مکان های مختلف حتی دارای متغیرهای جداگانه هستند. رتبه بندی وب سایت شما با استفاده از سئو در بریزبن دارای بازه زمانی متفاوتی نسبت به زمانی است که سئو را برای یک تجارت در ساحل طلا اجرا می کردید.

به تنهایی، در سال اول، وب سایت شما تقریباً در صفحه اول رتبه بندی نخواهد شد. 95 درصد از جستجوهای مرتبط با کسب و کار شما.

با سئو فراز به عنوان شریک SEO شما، می توانیم تضمین کنیم که حداقل 60٪ از کلمات کلیدی شما در سال اول رتبه بندی می شوند.

در زمان نوشتن این مقاله، بیش از 85٪ از کل کلمات کلیدی مشتری ما (12 ماه یا بیشتر) در رتبه صفحه 1 قرار دارند.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا