چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

علت کند شدن سرعت سایت

چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل) :”چرا وب سایت من کند است؟” اگر این سوال را پرسیده اید، تنها نیستید. کند بودن وب سایت شما هم برای شما و هم برای بازدیدکنندگان سایتتان خسته کننده است. در واقع، سایت شما با این مشکل درآمد زیادی را از دست می‌دهند. در این صفحه، ما به چند دلیل متداول که چرا وب سایت شما به کندی کار می کند می پردازیم و راه حل هایی ارائه می دهیم تا بتوانید تفاوت هایی را برای کسب و کار خود مشاهده کنید.

چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

آیا وب سایت شما کند کار می کند؟ در اینجا نحوه رفع آن آمده است

این یک وضعیت رایج برای صاحبان مشاغل، وبلاگ نویسان، توسعه دهندگان وب سرگرمی و هرکس دیگری است که سایتی دارد. حتی بازدیدکنندگان تعجب می‌کنند که چرا یک وب‌سایت به کندی بارگذاری می‌شود، خواه این شبکه رسانه اجتماعی، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین مورد علاقه آنها باشد.

اگر با یک وب سایت کند سر و کار دارید، پس به خواندن این مقاله ادامه دهید!

در مورد متداول ترین مقصران یک سایت کند و همچنین نحوه افزایش سرعت وب سایت خود بیاموزید. اگر به دنبال کمک حرفه ای برای یک وب سایت با بارگذاری آهسته هستید، خدمات بهینه سازی سرعت صفحه ما را بررسی کنید، که سایت شما را سریع می کند.

بیشتر بخوانید:تاثیر سرعت سایت بر سئو

1. تصاویر بهینه نشده

هنگامی که تصاویر دارای حجم فایل بزرگ، بدون تگ alt و نام فایل غیر توصیفی هستند، بهینه نیستند و می توانند سرعت بارگذاری وب سایت شما را کندتر کنند.

تصاویر ایجاد شده در برنامه هایی مانند فتوشاپ به صورت فایل های بزرگ ذخیره می شوند. اگرچه آنها مقدار قابل توجهی از جزئیات و کیفیت را حمل می کنند، اما می توانند وب سایت شما را به دلیل تمام جزئیات به آرامی بارگذاری کنند.

علاوه بر این، گوگل واقعا نمی تواند تصاویر را ببیند. در عوض، آنها تگ های alt را می خوانند که به شما امکان می دهد یک توضیح کوتاه سه یا چهار کلمه ای در مورد تصویر اضافه کنید. اما بدون این توضیحات، گوگل نمی داند تصاویر شما چیست.

راه حل بهینه سازی تصاویر برای سایت

با مجموعه عظیمی از ابزارهای عکس رایگان امروزی، بهینه سازی تصاویر برای وب سایت شما (و تبدیل وب سایت کند شما به یک وب سایت سریع) بسیار آسان است.

برای بهینه سازی تصاویر، ابتدا آنها را فشرده کنید.

اگر اندازه یک تصویر را تغییر دهید، می خواهید نسبت را دست نخورده نگه دارید. اگر اندازه ارتفاع را بدون تغییر اندازه عرض تغییر دهید، یا برعکس، نه تنها کیفیت تصویر را از دست می دهید، بلکه آن را نیز تحریف می کنید.

رعایت نسبت صحیح آسان است زیرا اکثر پلتفرم های ویرایش عکس (مانند Pixlr) به شما اجازه می دهند نسبت ها را دست نخورده نگه دارید.

همچنین مهم است که به جای نشان دادن اندازه صحیح در کد وب سایت، ابعاد تصویر واقعی را تغییر دهید.

به عنوان مثال، اگر تصویری 250×360 باشد و ابعاد کوچکتری را در کد وارد کنید، تصویر همچنان همان ابعاد اصلی است. فقط متفاوت نمایش می دهد.

این تصویر شما را بهینه نمی کند. حتی اگر به کد می‌گویید که تصویر را کوچک‌تر نشان دهد، خود تصویر همچنان همان اندازه، وضوح و جزئیات فایل است.

برای جلوگیری از این مشکل، اندازه عکس را قبل از وارد کردن آن در کد خود تغییر دهید.

در نهایت، نوع فایل نیز برای بهینه سازی تصویر مهم است.

محبوب ترین انواع فایل های عکس PNG و JPG هستند، اما هر دو کاربرد خاص خود را دارند.

هنگامی که تصویر شما به نوعی شفافیت نیاز دارد، مانند لوگو، یا اگر می خواهید تصویری با جزئیات بیشتری داشته باشید، باید از PNG استفاده کنید.

از طرف دیگر، PNG ها فایل های بزرگتری هستند، بنابراین بارگذاری آنها زمان بیشتری می برد.

JPG ها نوع فایل استاندارد برای تصاویر آنلاین هستند زیرا به سرعت بارگذاری می شوند و اندازه فایل های کوچک تری دارند. این بدان معناست که بارگیری آنها برای بازدیدکنندگان شما آسان تر است، به خصوص در دستگاه های تلفن همراه.

2. شبکه تحویل محتوا وجود ندارد

اگر شبکه تحویل محتوا (CDN) ندارید، ممکن است وب سایتی داشته باشید که به کندی بارگیری می شود.

وظیفه یک CDN این است که وب سایت شما را بر اساس موقعیت مکانی آنها به کاربران ارائه دهد. هنگامی که از یک CDN با سرور وب سایت خود استفاده می کنید، کاربر را با سرعت بیشتری به سایت شما متصل می کند.

CDN همچنین تضمین می کند که وب سایت شما از یک مکان نزدیک به کاربر ارائه می شود. این به سایت شما کمک می‌کند تا سریع‌تر بارگیری شود زیرا داده‌ها فاصله کوتاه‌تری بین کاربر و سرور شما دارند.

به عنوان مثال، اگر یک صفحه وب را در مرورگر خود باز کنید، ابتدا مرورگر باید با سرور ارتباط برقرار کند تا آن را باز کند. بدون CDN، ارتباط بین مرورگر و سرور شما بیشتر طول می کشد. یک CDN روند را سرعت می بخشد.

بیشتر بخوانید:تولید محتوا چیست ؟

راه حل: یک CDN را پیاده سازی کنید

اگر می خواهید به سرعت یک CDN را پیاده سازی کنید و یک وب سایت کند را تعمیر کنید، در یک شرکت خدماتی مانند CloudFlare ثبت نام کنید.

CloudFlare وب سایت شما را با ساده کردن تحویل آن به کاربران در سراسر جهان در دسترس تر می کند.

این یکی از محبوب ترین برنامه های موجود برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما است و فرآیند ثبت نام شما را در کمترین زمان راه اندازی و اجرا می کند.

چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

تنها اطلاعاتی که باید ارائه دهید URL شما، سوابق DNS شما و اینکه کدام طرح متناسب با نیاز شما است است.

پس از پردازش درخواست شما، CulodFlare از شما می خواهد که سرورهای نام دامنه خود را که پس از انتخاب طرح خود دریافت می کنید، به روز کنید.

چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

اگر یک سایت وردپرسی را اجرا می کنید، افزونه کش کل W3 به همین ترتیب کار می کند.

با نمایش یک نسخه کش شده از صفحه شما به جای ارائه چندین بار یک صفحه، زمان بارگذاری هر یک از صفحات شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این بدان معناست که به‌روزرسانی‌های صفحه شما ممکن است بیشتر طول بکشد تا برای کاربران نمایش داده شود، اما زمان بارگذاری شما در بدترین حالت فقط چند ثانیه است.

3. ترافیک وب سایت بالا

ترافیک بالای وب سایت یکی دیگر از دلایل کندی بارگذاری وب سایت است.

حتی اگر اطلاعات با سرعت نور حرکت می کنند، وب سایت ها فقط می توانند تعداد زیادی بازدیدکننده را قبل از کاهش سرعت در خود جای دهند. تعداد بازدیدکنندگانی که یک سایت می تواند از عهده آن برآید با پهنای باند آن تعیین می شود.

پهنای باند یک اصطلاح فنی است که به معنای میزان اطلاعاتی است که یک اتصال اینترنتی می تواند در هر زمان معینی مدیریت کند. پهنای باند بزرگتر – که اغلب به آن “باند پهن” گفته می شود – اطلاعات را سریعتر ارائه می دهد و بازدیدکنندگان بیشتری را در خود جای می دهد.

وقتی واحد “Mbps” را می بینید که مخفف مگابیت بر ثانیه است، به این معنی است. این به شما امکان می دهد بدانید در هر ثانیه چه مقدار داده از طریق اتصال اینترنت شما منتقل می شود.

راه حل: افزایش پهنای باند

ترافیک زیاد مشکل خوبی است – باید از آن استقبال کنید.

اما برای اینکه سایت شما سریع بارگذاری شود، تنها راه حل افزایش پهنای باند است.

این یک فرآیند بسیار ساده برای تماس با میزبان سایت شما و به روز رسانی برنامه شما است که معمولاً با افزایش TB انجام می شود.

4. تعداد زیادی از عناصر در یک صفحه

در سال 2015، متوسط ​​اندازه صفحه 2 مگابایت بود. این میزان در سال 2016 به 2.3 مگابایت افزایش یافت. و تا سال 2017، پیش بینی می شود که به 3 مگابایت افزایش یابد. اما آن MB ها چه چیزی را نگه می دارند؟

اندازه صفحه شما تحت تأثیر تصاویر، اسکریپت ها، HTML، شیوه نامه ها، ویدیوها و سایر عناصری است که ممکن است در یک صفحه داشته باشید.

زمانی که عناصر بیشتری در صفحه خود داشته باشید، صفحه کندتر بارگیری می شود، که اگر همه صفحات مانند حلزون بارگیری شوند، می تواند منجر به کندی وب سایت شود.

راه حل: کاهش عناصر در هر صفحه

برای کاهش بار در وب سایت خود، اندازه و مقدار عناصر را در یک صفحه کاهش دهید.

در نظر بگیرید که آیا می توانید به طور کلی با عکس ها، فیلم ها یا عناصر کمتر به جلوه دلخواه خود برسید. من (اگر هنوز تصاویر خود را بهینه نکرده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است!)

اگر نمی‌دانید عناصر زیادی دارید، آزمایش نقشه حرارتی را در وب‌سایت خود انجام دهید تا ببینید کاربران چه چیزی را مشاهده و کلیک می‌کنند.

به عنوان مثال، اگر یک صفحه کامل از ویدیوهای YouTube شرکت خود دارید، اما نقشه حرارتی نشان می‌دهد که فقط یک چهارم کلیک‌ها دریافت می‌شود، ویدیوهایی را که مشاهده نمی‌شوند حذف کنید.

5. تبلیغات بیش از حد

تبلیغات دقیقاً مانند تصاویر، ویدیوها و محتوا فضای سایت شما را اشغال می کند و می تواند منجر به کندی وب سایت شود.

اگر به اشخاص ثالث اجازه می دهید در وب سایت شما تبلیغ کنند، می توانند باعث شوند صفحه شما به کندی بارگذاری شود.

تبلیغات نه تنها زمان بارگذاری صفحه شما را افزایش می دهد، بلکه برای بینندگان نیز آزاردهنده است. بنابراین اگر کاربران به دلیل زمان بارگذاری از وب سایت شما خارج نشوند، ممکن است به دلیل تبلیغات پرش کنند.

راه حل: حذف یا کاهش تبلیغات شخص ثالث

تبلیغات زمان بارگذاری را کاهش دهد و باعث شود بازدیدکنندگان از وب‌سایت شما خارج شوند، مشتریان ارزشمندی را از دست خواهید داد که ارزش آن‌ها بسیار بیشتر از چیزی است که از تبلیغ‌کنندگان به دست می‌آورید.

اگر تبلیغات منبع اصلی درآمد شماست، ممکن است با داشتن تعداد زیاد در یک صفحه پول از دست بدهید. بارگذاری یک صفحه که بیش از حد طول بکشد و کاربران ببینند که منتظر تبلیغات هستند (به جای محتوا)، فقط به این دلیل که آزرده شده اند، باز می گردند.

تبلیغات خود را به یک یا دو در هر صفحه محدود کنید. این باعث می شود صفحه شما نیمه سریع بارگذاری شود و بازدیدکنندگان را در سایت شما نگه دارد.

6. سرویس میزبانی ناکارآمد

برای نمایش وب سایت خود به صورت آنلاین، باید به یک سرویس میزبانی نیاز داشته باشید.

یک میزبان وب مانند یک زمین خالی در املاک و مستغلات کار می کند – این فضایی است که در آن وب سایت خود را می سازید.

هنگامی که کاربر وب سایت شما را در یک مرورگر تایپ می کند، میزبان وب سایت شما را از سرور خود به آنها ارائه می دهد.

برخی از خدمات میزبانی وب بهتر از سایرین هستند. اگر سرویس میزبانی ارزان تری را انتخاب کنید، ممکن است مشتریان ارزشمند خود را به دلیل زمان بارگذاری کند از دست بدهید.

راه حل: برای یک سرویس میزبانی قابل اعتماد پرداخت کنید

اگرچه ممکن است کمی بیشتر برای یک سرویس میزبانی خوب هزینه کنید، اما با دانستن اینکه وب سایت شما به طور قابل اعتمادی قابل دسترسی است، خیالتان راحت است.

اگر سرویس میزبانی بدی دارید و وب سایت شما به کندی بارگذاری می شود، مشتریان ارزشمند و پولی می توانند از سایت شما خارج شوند.

در این صورت، بودجه بیشتری را در یک سرویس میزبانی سرمایه گذاری کنید که زمان بارگذاری سریع را برای کاربران تضمین می کند.

7. تعداد زیاد دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی

این مهم است که به کاربران خود اجازه دهید صفحات شما را به سرعت در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، اگر دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی زیادی دارید، می تواند زمان بارگذاری صفحه شما را کاهش دهد.

برای اینکه این دکمه ها کار خود را انجام دهند، باید آنها را به عنوان یک افزونه به سایت خود اضافه کنید. آنها همچنین باید ابتدا داده ها را از سایت رسانه های اجتماعی مربوطه خود هر بار که از آنها استفاده می شود بازیابی کنند.

به عنوان مثال، اگر یک دکمه اشتراک گذاری فیس بوک و توییتر در وب سایت خود دارید، هر دو سایت رسانه اجتماعی درخواست داده های خاصی را دریافت می کنند تا دکمه به درستی کار کند. اگر فقط چند دکمه دارید، مشکل بزرگی نیست.

چرا وب سایت من کند است؟ (8 علت کندی سرعت سایت و راه حل)

دکمه اشتراک گذاری برای هر پلتفرم اجتماعی یک مشکل است.

راه حل: فقط از پلتفرم هایی استفاده کنید که بهترین عملکرد را دارند

اگر می دانید که محتوای شما در Pinterest یا Reddit اشتراک گذاری زیادی ندارد، آن دکمه ها را از افزونه خود حذف کنید.

تعداد دکمه ها را به سه یا چهار در هر صفحه کاهش دهید. این به شما امکان می دهد شبکه های اجتماعی با ارزشی مانند فیس بوک و توییتر را بدون بارگذاری بیش از حد کاربران خود هدف قرار دهید.

همچنین صفحه شما را از بارگیری سایت های داده ای که استفاده نمی شوند نجات می دهد. بازدیدکنندگان سایت شما حتی آنها را از دست نخواهند داد!

8. زمان محدود

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود وب سایت شما به کندی بارگذاری شود. این بدان معناست که برای بهینه سازی سایت خود برای زمان بارگذاری سریع، مراحل زیادی باید انجام دهید.

هنگامی که یک کسب و کار را اداره می کنید، احتمالاً زمان اضافی برای بهینه سازی یک وب سایت نیز ندارید. و این اشکالی ندارد! کارشناسانی هستند که می توانند این کار را برای شما انجام دهند و شما را از شر یک وب سایت کند نجات دهند.

راه حل: یک متخصص استخدام کنید

استخدام یک متخصص یک راه حل آسان برای بارگذاری سریعتر سایت شما است.

حرفه ای ها زمان، منابع و تخصص را دارند تا مطمئن شوند که وب سایت شما در کمترین زمان بارگیری می شود – و می

وب سایت کند را به سرعت برطرف کنید

برای این کار میتوانید از سئوفراز کمک بگیرید تیم حرفه ای سئو فراز همیشه آماده  است تا مشکلات و خطاهای سایت شما را در کوتاه ترین زمان رفع کند .

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا