Link Juice چیست و چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

Link Juice چیست و چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

لینک جویس (Link juice) چیست : Link Juice یک اصطلاح محاوره ای است که به قدرتی اطلاق می شود که یک صفحه وب از طریق لینک های خود منتقل می کند. در این مقاله می آموزید که چیست و چگونه می تواند بر سئو وب سایت شما تأثیر مثبت بگذارد.

لینک جویس (Link juice) چیست

 لینک جویس چیست؟ لینک جویس یکی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی در گوگل استو  قدرتی است که موتور جستجو به هر صفحه اعطا می کند.

Link Juice قسمت بهینه سازی “Page Rank” را نشان می دهد که هر لینک  به صفحه مقصد ارسال می کند. به این معنا که: اگر یک پست وبلاگ با لینک هایی به صفحات مختلف وب داشته باشید، این سایت ها بخشی از موقعیت بالقوه شما را به دست خواهند آورد.

برخی از عوامل مهم لینک جویس

درک این نکته بسیار مهم است که هر لینک  مورد استفاده در یک نشریه بخشی از موقعیت یابی را منتقل می کند. این بدیهی است که بر صفحه فرود تأثیر می گذارد و به همین دلیل است که پروفایل لینک  باید با دقت کار شود تا توزیع کنترل شده ای حاصل شود.

برای کنترل انتقال قدرت، می توانید از ویژگی “nofollow” مرتبط با هر لینک ی که نمی خواهید رتبه صفحه را از طریق آن منتقل کنید، استفاده کنید.

Link Juice SEO چیست؟

این احتمال وجود دارد که یک سایت برجسته بتواند رتبه صفحه (PR) جالبی را به لینک های خود بدهد. با این حال، اگر تعداد لینک‌های زیادی داشته باشید، روابط عمومی تقسیم می‌شود: هر چه تعداد لینک‌ها کمتر باشد، بخش بهتری از روابط عمومی منتقل می‌شود.

تاثیر ویژگی nofolow بر لینک جویس

ویژگی “nofollow” برای محدود کردن توزیع Link Juice و بهینه سازی استراتژیک SEO بسیار مهم است.

رتبه بندی سئو زمانی موثرتر و اهرمی است که پروفایل های لینک  برای ارائه قدرت به صفحات مرتبط در یک سایت کار می کنند.

اشتباهات رایج هنگام تجزیه و تحلیل سئوی لینک یک وب سایت

لینک جویس (Link juice) چیست: برخی از اشتباهات رایج هنگام ارزیابی Link Juice (لینک جویس)یک صفحه وب وجود دارد. در زیر بیاموزید که از چه اقداماتی باید اجتناب کنید تا بر سئوی وب سایت خود تأثیر نگذارد و آن را بهبود بخشد.

عدم توجه به لینک سازی داخلی

عدم توجه به لینک سازی داخلی

Link juice چیست :هنگام صحبت در مورد لینک بیلدینگ، اکثر مردم به وبلاگ نویسی مهمان، خرید لینک، شبکه و غیره فکر می کنند.

اگرچه همه این روش‌ها می‌توانند به نفع موقعیت‌یابی باشند، اما باید در نظر داشت که Link Juice بین صفحات داخلی نیز منتقل می‌شود. پروفایل لینک داخلی می تواند به طور قابل توجهی سئوی کل دامنه را بهبود بخشد.

از معتبرترین صفحات سایت خود برای ارائه روابط عمومی به سایر صفحات وب سایت خود که نیاز به کمی فشار دارند، استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:لینک سازی داخلی چیست و اهمیت آن در سئو

تقسیم عادلانه لینک جویس ها

یکی دیگر از اشتباهات نسبتا رایج، تقسیم قدرت به طور مساوی است: این روش همیشه موجه نیست. صفحاتی وجود دارند که اهمیت بیشتری نسبت به سایرین دارند و می توانند قدرت بسیار بیشتری را منتقل کنند.

با استفاده از منبع “nofollow”، می توانید اشتراک گذاری اختیارات را به روشی استراتژیک برای صفحات وب خود پیکربندی کنید.

ویژگی “Nofollow” از لینک جویس  تخفیف نمی گیرد

اشتباه! مدتی پیش، گوگل روش ارسال و توزیع اقتدار را با لینک های “nofollow” تغییر داد. امروزه حتی اگر هیچ انتقال مؤثری از اختیارات به صفحه فرود وجود نداشته باشد، به آنها توجه می شود.

لینک های Nofollow مقدار Link Juice را که می توان از طریق لینک های dofollow در کل وب سایت اعطا کرد، کاهش می دهد.

لینک های خروجی اعتبار صفحه منبع را از دست می دهند

این یک خطای دیگر است، زیرا لینک های خروجی اعتبار صفحه مبدأ را کاهش نمی دهند: فقط مقدار عددی مربوط به لینک  منتقل می شود بدون اینکه به هیچ وجه روی سایت اصلی تأثیر بگذارد.

اعتبار صفحه منبع به طور کامل منتقل می شود

این درست نیست به عنوان راهی برای جلوگیری از سوء استفاده یا سوء استفاده در نمایه های لینک ، تقریباً 15٪ از قدرت یک صفحه در توزیع روابط عمومی دخالت ندارد.

عوامل سئو موثر بر لینک جویس

ارزش نهایی Link Juice که از طریق یک لینک منتقل می شود بر اساس عوامل مختلفی محاسبه می شود. به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چه عواملی کلیدی هستند که باید در هنگام کار بر روی پروفایل لینک  در نظر گرفته شوند:

تعداد لینک های موجود در صفحه اگر اعتبار یک صفحه بین لینک های خروجی آن تقسیم شود، هرچه تعداد لینک های آن بیشتر باشد، آب لینک  کمتری برای هر لینک  موجود است.

محل قرارگیری لینک ها لینک ی که در داخل محتوا قرار می گیرد به اندازه لینک ی که در قسمت سر، پاورقی یا نوار کناری قرار دارد ارزش ندارد. لینک های محتوا مرتبط ترند، زیرا به موضوع اشاره می کنند.

بیشتر بخوانید: سئو خارجی یا سئو آف پیج (Off-page SEO) چیست ؟

لینک جویس چیست؟

Link juice چیست:  ارتباط زمینه لینک  با صفحه مقصد. پیوند ها در محتوا گنجانده شده اند تا کاربران بتوانند ارزش بیشتری در مورد یک موضوع یا مفهوم کسب کنند. اگر لینک ی به سایتی منتهی شود که محتوای آن با صفحه منبع نامرتبط باشد، همان اعتبار را منتقل نمی کند.

رابطه موضوع سایت مبدا و مقصد. مانند نکته قبل اما در سطح وب سایت. اگر صفحه منبع مربوط به دستور العمل های آشپزی باشد و لینک ها به یک فروشگاه لباس هدایت شوند، اعتباری را منتقل نمی کنند.

تکنیک‌هایی برای بهینه‌سازی لینک جویس

تکنیک‌هایی برای بهینه‌سازی لینک جویس:

شما می دانید لینک جویس در مورد چیست. حال… چه کاری می توان انجام داد تا لینک ها تاثیر مثبتی بر موقعیت سئو داشته باشند؟

ممکن است ارتباط زیادی با لینک های خارجی وجود نداشته باشد: آنها توسط شما ایجاد نشده اند و نمی توانید آنها را تغییر دهید مگر اینکه با مدیران وب سایت منبع تماس بگیرید.

Link Juice SEO چیست؟

با این حال، در مورد لینک های داخلی این اتفاق نمی افتد: شما کنترل کامل آنها را دارید.

قبل از پرداختن به شیوه‌های خوب بهینه‌سازی Link Juice، لازم است دو مفهوم اساسی را که تأثیر بسزایی در بهینه‌سازی پروفایل لینک داخلی یک وب‌سایت دارند، مرور کنیم: معماری محتوا و انکر تکست ها

بیشتر بخوانید:انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

معماری محتوا این به ساختار و سازماندهی صفحات وب سایتی که لینک ها در آن قرار می گیرند، کمک می کند. سایت باید دارای سازماندهی ثابت و سلسله مراتب مناسب باشد. بدون یک معماری محتوای خوب، سود کمی از انتقال قدرت به دست خواهید آورد.

لنگر متن در لینک های داخلی. یک استراتژی متن لنگر نیز باید برای پروفایل لینک داخلی وب سایت شما ایجاد شود. استفاده از انکر تکست های مشابه یک روش بسیار رایج است، اما توصیه می شود از تغییرات کلیدواژه های اصلی استفاده کنید.

با اهمیت دادن به این دو مفهوم، اکنون تکنیک‌ها و شیوه‌های مؤثری را برای بهبود لینک جویس داخلی به اشتراک می‌گذاریم.

نیرو را از معتبرترین صفحه منتقل کنید

لینک  دادن محتوای جدید به معتبرترین صفحات وب سایت یک روش معمول است. با این حال، می توان این تکنیک را در جهت مخالف اعمال کرد و به محتوای جدید رونق داد.

معمولاً یکی از معتبرترین صفحات معمولاً صفحه اول سایت است: صفحه ای است که تعداد زیادی لینک خارجی و داخلی دریافت می کند.

افزودن یک لینک داخلی از روی جلد یا از صفحات معتبر، بخشی از روابط عمومی را به محتوای جدید منتقل می کند و موقعیت آن را ارتقا می دهد.

لینک های “nofollow”  را ماسک کنید

اگر لینک هایی به صفحات کم علاقه دارید (مانند اطلاعیه قانونی، سیاست های حفظ حریم خصوصی و غیره)، ممکن است از طریق این لینک ها لینک Juice را از دست بدهید.

پوشاندن لینک باعث می‌شود که خزنده‌های Google نتوانند آنها را شناسایی کنند و بنابراین آنها را در توزیع اعتبار به حساب نمی‌آورند.

حل لینک های شکسته در وب سایت

اگرچه لینک های شکسته به هیچ صفحه وب منتهی نمی شوند، اما همچنان توسط گوگل در محاسبه Link Juice حساب می شوند و بخشی از اعتبار بقیه لینک های یک صفحه را از بین می برند.

به همین دلیل است که بررسی دوره‌ای نمایه لینک  و اصلاح یا حذف مواردی که عملیاتی نیستند بسیار مهم است.

تغییر مسیرها از لینک های ورودی خارجی

لینک جویس چیست: تمام صفحات شما نیز توسط مرجعی که از لینک های خارجی به آنها می رسد تغذیه می شوند. هنگامی که این لینک ها با صفحه ای مطابقت دارند که دیگر فعال نیست، خطای 404 در وردپرس رخ می دهد. بنابراین، شما آن جریان را از بیرون از دست می دهید.

راه حل این است که برای آن لینک هایی که به سایت های دیگر وجود دارند، تغییر مسیرها را در سرور خود ایجاد کنید تا همچنان آنها را دریافت کنند. برای جلوگیری از خطای 404، لینک های خارجی را به طور مرتب بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: ریدایرکت 301 یا 302 : بهبود سئو با ریدایرکت درست

ابزارهایی که به شما کمک می کنند تا لینک Juice را در وردپرس خود بهینه کنید

ابزارهایی را که مدیر محتوای وردپرس برای تسهیل کار بهینه سازی پروفایل لینک سایت شما ارائه می دهد، در زیر بیابید.

ریدایرکت لینک های خراب با افزونه  301 تا   404

به صفحه اول آن لینک ریدایرکت کنید.

تغییر مسیر به صفحه ای که به موضوعات مشابه می پردازد یا می تواند جایگزین لینک  قبلی برای پاسخ به کاربر شود.

Yoast SEO

Yoast SEO یک افزونه بسیار محبوب است که به شما امکان می دهد سئوی محتوای خود را از چند طریق بررسی کنید:

بررسی کنید که مهم ترین صفحات جریان کافی لینک را دریافت کنند.

بدانید صفحاتی که جریان داخلی کمی دریافت می کنند و می توانند از طریق شبکه ای از لینک های داخلی بهبود یابند.

پست های مرتبط

این افزونه به شما امکان می دهد محتوای خود را با لینک های داخلی لینک  دهید که به صفحاتی در دامنه منتهی می شوند که اطلاعات مربوط به موضوعی را که در بخش خاصی از وب مورد بحث قرار می گیرد گسترش می دهد.

فهرستی از نشریات دیگر را در مورد موضوعات مشابه نشان می دهد و دسته یا برچسب ها را به عنوان مرجع در نظر می گیرد.

جستجوگر لینک شکسته

افزونه Broken Link Checker لینک های موجود در صفحات شما را به صورت دوره ای تجزیه و تحلیل می کند: بررسی کنید که آنها به صفحات موجود – چه داخلی و چه خارجی – اشاره می کنند و لیستی از لینک های شکسته و مکان آنها را به منظور اصلاح آنها نمایش می دهد.

جستجوگر لینک شکسته همچنین لینک هایی را که باعث تغییر مسیر می شوند شناسایی می کند و امکان ویرایش سریع آنها را فراهم می کند.

WP بدون لینک خارجی

بهترین افزونه وردپرس برای پوشاندن موثر لینک های nofollow، WP No Links خارجی است. این یک راه حل سریع است که لینک های خروجی را به لینک های داخلی تبدیل می کند.

مزایای Link Juice برای سئو سایت

نتیجه گیری

درک نحوه عملکرد Link Juice در بهینه سازی سئو برای استفاده حداکثری از انتقال قدرت از صفحات مرتبط به سایرین با روابط عمومی کمتر کلیدی است.

اگرچه این یک مفهوم ساده است، اما به دلیل عدم وجود اطلاعات دقیق در مورد انتقال قدرت بین لینک ها، اشتباهات هنگام کار با پروفایل های لینک  بسیار رایج است.

معماری وب و متن های لنگر، ساختار پایه کل استراتژی پروفایل لینک شما هستند. با یک بررسی دوره ای با استفاده از ابزارهایی که در این مقاله در مورد آنها صحبت می کنیم، به علاوه اجرای تکنیک های ذکر شده، متوجه تغییر قابل توجهی در موقعیت سئوی وب سایت خود خواهید شد.

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات سئو سایت و طراحی سایت میتوانید با شملره تماس های قرار گرفته بر روی سایت با کارشناسان سئو فراز تماس حاصل نمائید.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا