فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

مهمترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل برای سایت

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟ سئو فرآیند بهینه سازی وب سایت شما برای رتبه بندی بالاترین رتبه ممکن در نتایج موتورهای جستجوی ارگانیک است (و بله، می توانید صفحه اول را هدف قرار دهید). هنگامی که در مورد جستجو صحبت می کنیم، از عبارت “ارگانیک” برای اشاره به نتایج جستجوی بدون پرداخت استفاده می کنیم. این با نتایج پولی که از تبلیغات PPC بدست می آید متفاوت است.

رتبه بندی ارگانیک در گوگل توسط الگوریتمی تعیین می شود که ویژگی های مختلف و معیارهای سئو را در نظر می گیرد — و اینها فاکتورهای رتبه بندی شما هستند.

بیش از 200 فاکتور رتبه بندی گوگل وجود دارد، و در حالی که ما هرگز همه آنها را نمی دانیم، اما بسیاری از آنها را می دانیم. ما همچنین می دانیم که در حالی که عوامل و الگوریتم های رتبه بندی ممکن است تغییر کنند، ویژگی هایی که گوگل در تلاش است از طریق آنها تجزیه و تحلیل کند، تخصص، اقتدار و اعتماد (E-A-T) است.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟ – معنی E-A-T

E-A-T یک عامل رتبه بندی نیست. بلکه فاکتورهای رتبه بندی راهی برای گوگل برای اندازه گیری E-A-T هستند.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟
E-A-T یک عامل رتبه بندی نیست. بلکه فاکتورهای رتبه بندی راهی برای گوگل برای اندازه گیری E-A-T هستند.

انواع فاکتورهای رتبه بندی گوگل

قبل از اینکه به 10 فاکتور برتر رتبه بندی گوگل بپردازیم که می توانید صفحات وب سایت خود را بر اساس آنها بهینه کنید، ابتدا انواع مختلف آن را مرور می کنیم.

فاکتورهای رتبه بندی درون صفحه به کیفیت محتوای صفحه و کلمات کلیدی هدف گذاری آن اشاره دارد.

و در خارج از صفحه مانند تأییدیه های صفحات دیگر در سایت شما یا سایر وب سایت ها هستند و در درجه اول شامل بک لینک ها می شوند.

و همچنین فاکتورهای رتبه بندی فنی توانایی سایت شما را برای خزیدن، فهرست بندی و ارائه سریع و ایمن محتوا برای جستجوگران می سنجد.

فاکتورهای رتبه بندی محلی هر سه مورد فوق را با تمرکز ویژه بر بررسی ها، شهرت و فهرست ها شامل می شود.

تنها یک عامل رتبه بندی وجود ندارد که سئوی شما را ایجاد یا شکست دهد. این ترکیبی از تمام تلاش‌های فنی، درون صفحه و خارج از صفحه شما است که با هم کار می‌کنند تا به شما کمک کنند در Google رتبه بالاتری داشته باشید، ترافیک بیشتری دریافت کنید و اعتماد ایجاد کنید.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟
تصویر فاکتورهای رتبه بندی گوگل به صورت نمودار

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

فاکتورهای رتبه بندی فنی موتورهای جستجوی فنی بالا به کل وب سایت شما مربوط می شود، در حالی که این فاکتورهای رتبه بندی بعدی بیشتر مربوط به صفحه هستند – از این رو اصطلاح سئوی درون صفحه را به کار می برند.

1. محتوای مرتبط و با کیفیت بالا

تنها مهم ترین عامل رتبه بندی گوگل کیفیت محتوای شماست. این با انتشار مداوم محتوای با کیفیت بالا، تعامل کاربر، و تخصص تخصصی در نمودار بالا مرتبط است. بنابراین چه چیزی محتوای مرتبط و با کیفیت را ایجاد می کند؟

قابل اعتماد است اطلاعات عمیق، دقیق، مفید و عاری از پیوندها و/یا نظرات هرزنامه است.

خواندنی است این بدان معناست که به صورت منطقی سازماندهی شده، مکالمه نوشته شده است، و مملو از کلمات کلیدی نیست (گوگل در واقع شما را برای این کار جریمه می کند). آن را به طور طبیعی در صفحه خود بگنجانید و به جای کلمات کلیدی مرتبط از آن استفاده کنید.

تازه است حتی همیشه سبزترین محتوا با گذشت زمان ارتباط خود را از دست می دهد. بنابراین علاوه بر نوشتن محتوای جدید خالص، باید صفحات منسوخ شده را با اطلاعات جدید و کلمات کلیدی جدید مرتبط با امروز نیز به روز کنید. این کلید حفظ یک امتیاز شادابی خوب است.

با هدف کلمه کلیدی مطابقت دارد. علاوه بر استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی برای یافتن اینکه مخاطب ایده آل شما چه چیزی را آنلاین جستجو می کند، مطمئن شوید که کلمه کلیدی را در خود گوگل جستجو کنید تا مطمئن شوید که کاربران هنگام انجام آن جستجو به دنبال چه چیزی هستند.

✅اگر به دنبال سئو سایت هستید سئو فراز تمام فاکتورهای رتبه بندی گوگل را میداند که با استفاده از آنها شما را به بالاترین رتبه های گوگل میرساند .✅

در یک نظرسنجی اخیر که توسط Directive انجام شده است، 78 درصد از بازاریابان تحقیق کلمات کلیدی را به عنوان روشی با تاثیر بالا برای هدایت ترافیک جدید شناسایی کردند. فرآیند تحقیق به شما این امکان را می دهد که درک بهتری از آنچه مخاطبان شما در جستجوی آن هستند داشته باشید و محتوایی ایجاد کنید که مستقیماً به این سؤالات جستجو می پردازد.

2. قرار دادن کلمات کلیدی

هنگامی که می دانید برای کدام کلمات کلیدی می خواهید رتبه بندی کنید، مهم است که آنها را در مکان های خاصی در صفحه خود قرار دهید. این شامل:

برچسب عنوان: با نام متا عنوان; عنوانی که در SERP ظاهر می شود

عنوان H1: عنوانی که در صفحه ظاهر می شود

سرفصل های H2: حداقل دو عنوان را هدف بگیرید

URL: URL خود را نیز کوتاه و تمیز نگه دارید.

به طور طبیعی در بدن: و همچنین در 100 کلمه اول

توضیحات متا: تاری که در زیر برچسب عنوان/عنوان متا ظاهر می شود. مطمئن شوید که به طور دقیق صفحه شما را خلاصه می کند و به جستجوگران دلیلی برای کلیک کردن می دهد. Google همیشه از توضیحات متا که شما ارائه می‌کنید استفاده نمی‌کند، اما همچنان مهم است.

چک لیست قرار دادن کلمات کلیدی برای سئو در صفحه

سئو آن پیج
چک لیست قرار دادن کلمات کلیدی برای سئو در صفحه

کلیدواژه‌های موجود در تگ‌های عنوان تا حد زیادی مهم‌ترین هستند و پس از آن H2 و URL قرار دارند.

3. بهینه سازی تصویر

این یک مورد مهم است – نه تنها به دلیل جستجوی تصویر در گوگل، بلکه به این دلیل که نتایج جستجوی معمولی هر روز بیشتر و بیشتر بصری می شوند – به خصوص در تلفن همراه. در اینجا نحوه بهینه سازی تصاویر خود برای سئو آورده شده است:

اختصاص متن جایگزین برای تصاویر :

این متن جایگزین یک تصویر است و تنها راهی است که گوگل می‌تواند آن‌ها را ببیند. ب

کوتاه اما توصیفی و شامل کلمه کلیدی است. این همچنین باعث می‌شود تا وب‌سایت شما برای خوانندگان کم بینا که برای مرور اینترنت به صفحه‌خوان‌ها متکی هستند، در دسترس باشد و اگر تصویر بارگیری نشد نشان می‌دهد.

فشرده سازی و تغییر اندازه:

از یک کمپرسور تصویر (tinypng مورد علاقه من است) استفاده کنید تا اندازه فایل تصویر خود را در صورت امکان 70-100 کیلوبایت یا کمتر نگه دارید. اغلب، ذخیره به صورت JPG به جای PNG کمک می کند. همچنین، تصاویر به ندرت نیاز به عرض بیش از 1000 پیکسل دارند. اگرچه یک وب سایت واکنش گرا به طور خودکار اندازه تصاویر را تغییر می دهد، اما هر چه سایت شما نیاز به درخواست کمتری به سرور داشته باشد، برای سرعت صفحه بهتر است.

ارزش افزودن:

اگر می توانید، از استفاده از تصاویر و گرافیک های خالی در پست های وبلاگ خود اجتناب کنید و به جای آن از اسکرین شات ها، مثال ها، نمودارها و تصاویری استفاده کنید که مفاهیم را به تصویر می کشد. این کیفیت محتوا را بهبود می بخشد و کاربران را برای مدت طولانی تری درگیر می کند.

کلمه کلیدی را وارد کنید:

نه فقط در متن جایگزین، بلکه در نام فایل. و فاصله ها را با خط تیره در نام فایل جایگزین کنید، در غیر این صورت CMS شما آنها را با “%20” جایگزین می کند که یک پیوند تصویر غیرقابل اعتماد ایجاد می کند.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل – یک تصویر به درستی ذخیره شده، برچسب گذاری شده و فشرده شده در وردپرس

یک تصویر به درستی ذخیره شده، برچسب گذاری شده، اندازه و فشرده شده است.

طراحی سایت خود را به سئو فراز بسپارید✅

4. تخصص طاقچه

این فقط کیفیت محتوای شما نیست که نشان دهنده تخصص در جایگاه شما است، بلکه کمیت آن محتوای با کیفیت را نیز نشان می دهد. به عنوان مثال، seofaraz مدت‌هاست که محتوای باکیفیت در مورد PPC منتشر می‌کند، بنابراین گوگل ما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد در این حوزه می‌بیند. اما اگر بخواهیم یک پست با کیفیت فوق العاده در مورد مثلاً اتوماسیون فرآیند روباتیک منتشر کنیم، شانس ما برای رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی کم است.

برای ایجاد تخصص خود، می توانید از روش هاب و اسپیکر (همچنین به عنوان صفحه ستون و محتوای کلاستر نیز شناخته می شود) استفاده کنید. با این روش، یک صفحه مرکز/ستون در یک موضوع خاص، معمولا یک کلمه کلیدی وسیع و با حجم بالا ایجاد می کنید. این به عنوان منبع اصلی برای آن موضوع عمل می کند و H2 های مختلف شما کلمات کلیدی مختلف را در آن موضوع پوشش می دهند.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل

سپس پره‌ها یا محتوای خوشه‌ای خود را دارید، که صفحات اضافی هستند که عمیق‌تر به هر یک از جنبه‌ها (کلمات کلیدی کودک) پوشش داده شده در صفحه ستون می‌پردازند.

بیشتر بخوانید :چگونه در سال 2023 در گوگل رتبه بالاتری داشته باشیم؟

این روش علاوه بر نشان دادن تخصص شما در این حوزه، به ساختار سایت شما نیز کمک می کند، که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد. از آنجایی که صفحات خوشه ای به و از محتوای ستون و همچنین به یکدیگر پیوند دارند، این امر باعث می شود که همه پیوندهای شما به طور دقیق حول موضوع یکسان سازماندهی شوند.

✅ آیا سایت شما برای رتبه بندی در گوگل بهینه شده است؟ با سئو فراز به بهترین رتبه گوگل دست خواهید یافت فقط کافیست با ما تماس بگیرید✅

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

از آنجایی که شامل دانش ساختار وب سایت و سیستم های مدیریت محتوا است، سئو فنی معمولاً یک تلاش مشترک بین تیم های بازاریابی و توسعه است. اما اگرچه این ممکن است پیچیده به نظر برسد، هنگامی که وب سایت شما در وضعیت خوبی قرار گرفت، از نظر سئو به تعمیر و نگهداری مداوم زیادی نیاز نیست. در اینجا استراتژی های فنی برای بهبود رتبه شما آمده است:

5. سرعت صفحه

کاربران انتظار دارند یک مرور بدون دردسر داشته باشند، به همین دلیل سرعت صفحه یک عامل مهم رتبه بندی است. اگر بارگذاری صفحات شما بیش از حد طول بکشد، نرخ پرش شما افزایش می یابد و رتبه شما کاهش می یابد. می‌توانید با GTmetrix یا Google PageSpeed ​​Insights را بررسی کنید.

6. سازگاری با موبایل

در سال 2019، گوگل به ما گفت که در تمام سایت‌های جدید از فهرست‌بندی اول موبایل استفاده می‌کند. این بدان معنی است که ارزیابی رتبه خود را بر اساس نسخه موبایلی یک سایت به جای دسکتاپ انجام می دهد. سپس، در سال 2020 به ما اعلام کرد که این برنامه برای همه سایت‌ها وجود دارد، و از سال 2021، همه سایت‌ها در حال حاضر مشمول ایندکس‌سازی موبایل اول هستند.

به عبارت دیگر، حتی اگر نسخه دسکتاپ سایت شما بی عیب و نقص باشد، اگر برای موبایل بهینه نشده باشد، رتبه بندی موتور جستجوی شما می تواند ضربه بزرگی را وارد کند. اکثر سیستم‌های مدیریت محتوا به شما اجازه می‌دهند پیش‌نمایش و تنظیماتی را برای صفحه‌های موبایل/کوچکتر انجام دهید. همچنین می‌توانید از تست Google’s Mobile Friendly استفاده کنید.

علاوه بر این آزمایش‌ها، همیشه باید صفحات وب خود را بر روی یک دستگاه تلفن همراه واقعی پیش‌نمایش و آزمایش کنید، زیرا مواردی وجود دارد که کد نمی‌تواند آنها را دریافت کند.

7. Core Web Vitals

در حالی که روند سئو رو به افزایش است، عوامل رتبه بندی اغلب تغییر نمی کنند. اما در سال 2021، گوگل فاکتور رتبه‌بندی جدیدی به نام Core Web Vitals را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی تجربه صفحه معرفی کرد. Core Web Vitals تجربه یک شخص را در صفحه شما کمیت می کند، که تعیین می کند که آیا و چگونه با آن تعامل داشته باشد. آنها عبارتند از:

LCP (بزرگترین رنگ محتوایی): چقدر طول می کشد تا عناصر قابل مشاهده در یک صفحه بارگیری شوند.

FID (تأخیر ورودی اول): چه مدت طول می کشد تا صفحه شما اولین کلیک یا ضربه روی صفحه را ثبت کند.

CLS (تغییر چیدمان تجمعی): آیا حرکات غیرمنتظره وجود دارد یا پنجره های بازشو مخل.

می‌توانید Core Web Vitals خود را با بارگذاری تنبل، کوچک‌سازی کد، فشرده‌سازی تصویر و موارد دیگر بهبود بخشید.

8. وب

معماری ite

همانطور که قبلا ذکر شد، موتورهای جستجو با خزیدن و نمایه سازی محتوای مختلف در وب سایت شما کار می کنند. پیوندهای داخلی به هر لینکی اشاره دارد که به صفحه دیگری در همان وب سایت شما اشاره می کند. هرچه ساختار پیوند داخلی شما سازماندهی شده و محکم تر باشد، نقاط دسترسی بیشتری به هر صفحه معینی ایجاد می کنید و موتورهای جستجو (و کاربران) راحت تر می توانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

در حالت ایده آل، هر صفحه مشخصی در سایت شما باید با سه کلیک یا کمتر در دسترس باشد.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟ – ساختار پیوند داخلی

برای انجام این کار، باید مراقب باشید که هر بار که یک صفحه جدید یا یک محتوای جدید ایجاد می کنید، به چه صفحاتی پیوند می دهید.

این باعث می شود که موتورهای جستجو به راحتی مطالب را درک کرده و فهرست کنند. خوشه های موضوعی نیز از دیدگاه تجربه کاربر سودمند هستند. پیمایش محتوای شما را آسان‌تر می‌کند و خوانندگان متوجه می‌شوند که مجبور نیستند برای یافتن آنچه به دنبال آن هستند به چندین سایت مراجعه کنند.

به احتمال زیاد وب سایت شما در حال حاضر تحت تعمیر و نگهداری منظم قرار می گیرد تا مواردی مانند اشکالات یا خطاهای سرور بررسی شود. برای اهداف سئو، ایده خوبی است که هر چند ماه یکبار یک بازرسی فنی سئو سایت خود را انجام دهید تا مواردی مانند خطاهای 404، حلقه های تغییر مسیر و لینک های شکسته را بررسی کنید.

9. امنیت سایت

آیا تا به حال فکر کرده اید که s در https به چه معناست (برخلاف http ساده قدیمی)؟ خوب مخفف امن است. و روشی که می‌توانید سایت خود را به‌جای سایت http تبدیل به یک سایت https کنید، دریافت گواهی SSL (لایه سوکت‌های امن) است. چند راه مختلف برای دریافت SSL وجود دارد و هزینه آن به سطح امنیتی مورد نیاز شما و همچنین راه اندازی هاست شما بستگی دارد. برای مثال HubSpot SSL رایگان را از طریق CMS خود ارائه می دهد.

فاکتورهای رتبه بندی خارج از صفحه گوگل

فاکتورهای رتبه بندی خارج از صفحه با نهادهای خارج از وب سایت شما، مانند پلتفرم های رسانه های اجتماعی، اینفلوئنسرها و سایر وب سایت ها مرتبط است، اما یک نقطه کانونی برای هر استراتژی سئوی خارج از صفحه وجود دارد:

10. بک لینک ها

آخرین اما قطعاً نه کم اهمیت ترین، ما بک لینک داریم. بک لینک پیوندی است به صفحه شما که از وب سایت دیگری می آید. صفحه ای با تعداد زیادی لینک که به آن اشاره می کنند به گوگل نشان می دهد که آن صفحه خاص دارای ارزش استثنایی است و از یک وب سایت معتبر می آید. اما یک لینک از یک دامنه با کیفیت بسیار بهتر از چندین لینک از چندین وب سایت با اعتبار پایین است.

چگونه بک لینک دریافت می کنید؟

در اینجا چهار استراتژی ایجاد لینک آورده شده است.

محتوای اصلی و با کیفیت:

اگر محتوای شما باکیفیت، منحصربه‌فرد باشد و برای مخاطبان ارزشی ایجاد کند، به تنهایی بک لینک تولید می‌کند. به سراغ محتوای غیرقابل تکرار مانند محتوای رهبری فکری و قطعات داده محور اصلی بروید.

گسترش سرد:

ایجاد این نوع اقتدار سال ها طول می کشد، بنابراین شما همچنین می خواهید با یافتن محتوای مرتبط و ارسال قطعات خود به نویسنده برای یک پیوند، بک لینک ایجاد کنید.

پست های مهمان: روش دیگری برای ایجاد بک لینک، وبلاگ نویسی مهمان است. به جای اینکه فقط یک لینک بخواهید، پیشنهاد دهید برای آن سایت پست بنویسید. شما می توانید یک بک لینک به سایت خود را در پست یا در بیو نویسنده yoru قرار دهید.

با حضور قوی در نتایج موتورهای جستجوی پولی و ارگانیک، می‌توانید دید خود را افزایش دهید—و مهم نیست چه نوع کسب‌وکاری را اداره می‌کنید، اگر می‌خواهید اعتماد کسب کنید، آگاهی از برند ایجاد کنید، ترافیک را افزایش دهید، داشتن دید در موتورهای جستجو بسیار مهم است. سایت شما، جذب مشتری و افزایش درآمد.

10 فاکتور برتر رتبه بندی گوگل عبارتند از:

  • محتوای با کیفیت
  • قرار دادن کلمات کلیدی
  • بهینه سازی تصویر
  • ساختار URL
  • سرعت صفحه
  • سازگاری با موبایل
  • Core Web Vitals
  • معماری سایت
  • امنیت سایت
  • بک لینک ها

فقط به یاد داشته باشید، وقتی صحبت از سئو واقعی می شود، چیزی به نام گلوله نقره ای وجود ندارد. مهمترین نکته ای که باید در نظر داشت این است که بالا رفتن از صفحات نتایج جستجو زمان می برد. اگر امروز وب سایت خود را برای چندین فاکتور رتبه بندی بهینه کنید، فردا به طور جادویی در رتبه اول ظاهر نمی شود.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

فرآیند بهینه سازی نیاز به تلاش مداوم دارد تا سایت شما تا حد امکان تازه و مرتبط با مخاطبان شما باشد. تا زمانی که وب سایت شما با در نظر گرفتن خریدار هدف شما کاربردی و بهینه شده باشد، شاهد رشد ارگانیک خواهید بود.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا