سئو یا تیلیغات کلیکی(PPC)

سئو در مقابل تبلیغات کلیکی؟ مزایا، معایب و آمار

سئو یا تیلیغات کلیکی(PPC): اگر در حال معرفی یک محصول یا تجارت جدید هستید، باید به یکی از حیاتی ترین سوالات بازاریابی پاسخ دهید: استراتژی بازاریابی دیجیتال شما چگونه خواهد بود؟

سئو در مقابل PPC(تبلیغات کلیکی)

Contents

اگر پیشینه ای در بازاریابی دارید، ممکن است از قبل بتوانید به این سوال پاسخ دهید، اما بسیاری از صاحبان کسب و کار دانش یا تجربه ای در مورد بازاریابی دیجیتال ندارند.

دو استراتژی بازاریابی بر بحث بازاریابی دیجیتال غالب است: بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC(تبلیغات کلیکی)). سئو بر رشد کسب و کار شما به صورت ارگانیک متمرکز است، در حالی که PPC(تبلیغات کلیکی) از تبلیغات پولی برای دسترسی به مصرف کنندگان استفاده می کند.

این مقاله به بررسی استراتژی های بازاریابی دیجیتال SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) می پردازد تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

ما به SEO در مقابل PPC(تبلیغات کلیکی) از نظر مزایا، معایب و آمار مربوط به هر یک نگاه خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که کدام استراتژی مناسب با موقعیت و اهداف تجاری شما است.

ما همچنین احتمالات استفاده از این دو استراتژی بازاریابی دیجیتال را با هم بررسی خواهیم کرد.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیست؟

هنگامی که یک پرس و جو را در موتور جستجویی مانند گوگل تایپ می کنید، صفحه ای از نتایج را دریافت می کنید. به این صفحات، صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) می گویند.

تبلیغات پولی را در بالای این صفحات با نتایج جستجوی ارگانیک در زیر مشاهده خواهید کرد.

هدف بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو بهبود رتبه وب سایت شما در بین این نتایج جستجوی ارگانیک است تا کسب و کار شما در صفحه اول به عنوان 10 نتیجه برتر نشان داده شود.

اکثر کاربران موتورهای جستجو به صفحه دوم فهرست‌های ارگانیک نمی‌روند، بنابراین رتبه‌های بالاتر ترافیک وب سایت را افزایش می‌دهند. متخصصان بازاریابی استراتژی های کلمات کلیدی را برای بهینه سازی وب سایت برای رتبه بندی بالا در جستجوی ارگانیک ادغام می کنند.

مصرف کنندگان کلمات کلیدی را برای یافتن محصولات و خدمات جستجو می کنند. به عنوان مثال، کلمه کلیدی “خدمات HVAC” شرکت های گرمایشی و سرمایشی محلی را برای جستجوگر جذب می کند.

سئو یا تیلیغات کلیکی(PPC)

یک استراتژی سئو خوب بر ایجاد محتوای بهینه سازی شده برای کلمات کلیدی متمرکز است که (1) مربوط به کسب و کار شما و (2) فرصت های رتبه بندی مناسب هستند. ممکن است برای رتبه بندی کلمات کلیدی که به کسب و کار شما مرتبط نیستند یا حجم جستجوی رقابتی بالایی دارند دچار مشکل شوید.

از آنجایی که جستجوهای Google اکثریت قریب به اتفاق جستجوهای آنلاین در استرالیا را تشکیل می دهند، ما اغلب به نام گوگل اشاره می کنیم اما به موتورهای جستجوی دیگر مراجعه نمی کنیم.

مزایای سئو

یک کمپین موثر سئو مزایای متعددی را برای مشاغل جدید و فعلی ارائه می دهد. هنگامی که از طریق سئوی ارگانیک ترافیک را به صفحات وب سایت خود هدایت می کنید، موارد زیر را انجام خواهید داد.

مشتریان را در هر مرحله هدف قرار دهید

مشتریان به صورت مرحله‌ای با کسب‌وکارها تعامل دارند. به عنوان مثال، یک مشتری ممکن است از یک پست وبلاگ بازدید کند تا اطلاعات مربوط به صنعت را بیاموزد، در حالی که دیگری ممکن است قبلاً یک سبد خرید پر از اقلامی داشته باشد که آماده خرید هستند.

بازاریابی دیجیتال از طریق سئو به شما این امکان را می دهد که همه این مشتریان را هدف قرار دهید، نه فقط آنهایی که به دنبال خرید فوری محصولات یا خدمات شما هستند. شما می توانید از چندین نوع محتوا برای جذب مشتریان مختلف استفاده کنید.

استراتژی سئوی شما ممکن است شامل صفحات خدمات، پست های وبلاگ، راهنماهای نحوه انجام، توصیفات، مطالعات موردی، گالری عکس، انتشارات مطبوعاتی و انواع دیگر محتوا باشد. این تنوع مشتریان را تشویق می کند تا در تمام مراحل از وب سایت شما بازدید کنند، در نتیجه یک استراتژی جامع ایجاد می کند که ترافیک ارگانیک بیشتری را به سمت کسب و کار شما هدایت می کند.

پول کمتر سرمایه گذاری کنید

هنگام مقایسه SEO و PPC(تبلیغات کلیکی)، سئو معمولاً در دراز مدت سرمایه گذاری مقرون به صرفه تری است.لیست های ارگانیک مانند تبلیغات پولی هزینه ای ندارند و کاربران به احتمال زیاد روی نتایج ارگانیک کلیک می کنند و نرخ کلیک خوبی را ارائه می دهند.

صاحبان مشاغل ممکن است هزینه های اولیه بالاتری برای پوشش ابزارها و نرم افزارهای سئو و پرداخت به کارکنان یا آژانس ها داشته باشند، اما هزینه های بلندمدت در مقایسه با PPC(تبلیغات کلیکی) حداقل است.

برند خود را رشد دهید

یک استراتژی سئو موفق به شما این امکان را می دهد که به طور منفعلانه به بسیاری از مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید. هر مشتری که وب سایت شما را در فهرست نتایج ارگانیک جستجوی گوگل می بیند، آگاهی از برند را به شما افزایش می دهد، حتی اگر روی پیوند دیگری کلیک کند.

هرچه رتبه شما بهتر باشد، موتور جستجو ترافیک بیشتری را به سمت شما هدایت می کند و مشتریان بیشتری را به برند شما معرفی می کند.

شهرت و اقتدار خود را افزایش دهید

هنگامی که وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو برای چندین کلمه کلیدی مرتبط رتبه بالایی داشته باشد، مشتریان شما را یک مرجع معتبر صنعت در نظر می گیرند. هنگامی که مشتریان یک کسب و کار را می شناسند و به آن اعتماد می کنند، احتمال بیشتری برای بازدید و بازگشت دارند.

گوگل همچنین سایت هایی را که محتوای تخصصی و متمرکز بر صنعت را در اختیار جستجوگران قرار می دهند، در اولویت قرار می دهد. گوگل می خواهد بهترین نتایج ممکن را به جستجوگران ارائه دهد، بنابراین صفحات باکیفیت با اطلاعات مفید رتبه بهتری خواهند داشت.

تبدیل شدن به یک متخصص صنعت معتبر همچنین فرصت‌هایی را برای بک لینک‌های مرتبط به وب‌سایت شما بهبود می‌بخشد، که به ارتقای بیشتر رتبه کمک می‌کند.

پیش بینی ترافیک ارگانیک

سئو ترافیک ارگانیک را در سطح نسبتاً پایداری هدایت می کند در حالی که یک تبلیغ PPC(تبلیغات کلیکی) از بین خواهد رفت به محض غیرفعال کردن آن ظاهر می شود، رتبه بندی سئو در طول زمان افزایش و کاهش می یابد. شما می توانید از این افزایش ثبات برای پیش بینی ترافیک وب سایت و فروش بعدی استفاده کنید.

مرتبط: مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی و طراحی سایت

حتی اگر تیم بازاریابی سئوی شما به یک تعطیلات یک هفته ای رفته باشد، ترافیک آنی افت نمی کند. نتایج جستجوی ارگانیک این قدرت را دارند که همچنان به شما سرنخ های جدید بیاورند.

معایب سئو

هیچ استراتژی بازاریابی بدون برخی از جنبه های منفی بالقوه ارائه نمی شود. بیایید به برخی از معایب بهینه سازی موتور جستجو نگاه کنیم.

تعهد دراز مدت

متأسفانه، ایجاد یک وب سایت بهینه شده و سپس رها کردن آن کافی نیست. سئوی موفق مستلزم تعهد مداوم برای نتایج مداوم است.

اگر چه اگر وب سایت شما کهنه شود، رتبه بندی جستجوی ارگانیک بلافاصله کاهش نمی یابد، اما بدون افزودن محتوای بهینه و مفید جدید، به طور پیوسته افت می کند. استراتژی‌های بلندمدت سئو به شخصی نیاز دارند که مرتباً محتوای جدید را به سایت اضافه کند زیرا موتورهای جستجو مانند Google سایت‌هایی را که راکد به نظر می‌رسند در اولویت قرار نمی‌دهند.

ایجاد محتوای جدید همیشه می تواند یک کار بسیار وقت گیر باشد، به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها سئوی خود را به متخصصان بازاریابی که تجربه، منابع و زمان لازم برای تعهد دارند، واگذار می کنند.

الزامات محتوا

موتورهای جستجو مانند گوگل هیچ سایتی را رتبه بندی نمی کنند. بسیاری از وب سایت های مرتبط برای هر کلمه کلیدی وجود دارند، اما تنها 10 مورد از آنها در صفحه اول فهرست می شوند.

محتوای موفقی که رتبه بالاتری دارد، کیفیت محور، در سطح متخصص است و از استراتژی کلمه کلیدی متفکرانه ای استفاده می کند.

اگر زمان لازم برای یادگیری و همراهی با بهترین شیوه های سئو را ندارید، ممکن است به استخدام کمک حرفه ای باشید. متخصصان بازاریابی نکات و نکات بهینه سازی وب سایت و سایر جنبه های مهم بازاریابی محتوا مانند سئو فنی و لینک سازی را می دانند.

رقابت بالا

کسب و کارهای کاملاً جدید به دلیل رقابت زیاد، گاهی اوقات ورود به سئو را دشوار می دانند. اگر می خواهید برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بالاتری کسب کنید اما خود را در حال رقابت با یک غول صنعت می بینید، رتبه بالاتر می تواند بسیار دشوار باشد.

به عنوان مثال، اگر شما یک خرده فروش آنلاین هستید که مکمل بدنسازی را می فروشید، ممکن است با مارک های بزرگی مانند Temple on،ایوژن،بی اس ان و … رقابت کنید.

شما به استراتژی های هوشمندانه SEO نیاز دارید تا از این رقبای شناخته شده در نتایج جستجوی ارگانیک پیشی بگیرید.

الگوریتم های متغیر از موتورهای جستجو

در حالی که کلاس های سئو زیادی در آنجا پیدا خواهید کرد، کار یادگیری سئو هرگز تمام نمی شود.

بهترین شیوه ها در جریان هستند زیرا الگوریتم های موتورهای جستجو هر روز تغییر می کنند. آنچه 20، 5 یا حتی دو سال پیش قابل قبول بود، ممکن است امروز قابل قبول نباشد.

اگر می‌خواهید رتبه‌تان را بالا ببرید، باید از آخرین اخبار به‌روز باشید تا مطمئن شوید که استراتژی‌تان به جای کمک به کسب‌وکارتان آسیبی به آن وارد نمی‌کند.

نتایج آهسته

در حالی که تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) بلافاصله نمایش داده می شود، هدایت ترافیک ارگانیک زمان می برد. بسیاری از صاحبان کسب‌وکار انتظار نتایج سریع برای تلاش‌های سئو را دارند، اما احتمالاً وب‌سایت شما تنها پس از یک هفته کار به رتبه ۱۰ برتر گوگل نمی‌رسد.

سئو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بلند مدت است که طی هفته ها، ماه ها و حتی سال ها تلاش مداوم ایجاد می شود.اگر به دنبال یک راه حل بازاریابی هستید که بلافاصله کسب و کار شما را در نتایج جستجوی گوگل نشان دهد، PPC(تبلیغات کلیکی) ممکن است گزینه بهتری باشد.

پرداخت به ازای کلیک (PPC) چیست؟

بیایید به آن صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برگردیم.لیست هایی را که در بالای صفحه با “آگهی” در کنار آنها نوشته شده است را به خاطر دارید؟ اینها نمونه هایی از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک هستند که به آنها تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) نیز می گویند.

به این تبلیغات جستجوی پولی پرداخت به ازای کلیک می گویند زیرا تبلیغ کننده (شما) به ازای هر مشتری که روی تبلیغ کلیک می کند، مبلغ مشخصی را به ناشر (گوگل) می پردازد.

سئو در مقابل گوگل ادوردز

سئو یا تبلیغات کلیکی؟

گوگل یک پلت فرم فروش تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) به نام Google Ads ارائه می دهد، اما وب سایت های دیگری مانند فیس بوک و توییتر نیز پلتفرم های تبلیغاتی پولی را ارائه می دهند.

کمپین های تبلیغاتی PPC(تبلیغات کلیکی) با اجازه دادن به شرکت های کوچک در رقابت در بازار شلوغ آنلاین، دید سریعی را فراهم می کنند.

هنگام استفاده از بازاریابی دیجیتال PPC(تبلیغات کلیکی)، لازم نیست نگران این باشید که چگونه به صورت ارگانیک رتبه بالاتری کسب کنید. تبلیغ شما برای مشتریانی که متناسب با مخاطب هدف شما هستند قابل مشاهده خواهد بود.

مرتبط: آموزش صفر تا صد سئو رایگان

مانند سئو، تبلیغات جستجوی پولی کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار می دهند و رقابت را در استراتژی در نظر می گیرند. هزینه کمپین PPC(تبلیغات کلیکی) شما تا حدی به این عوامل بستگی دارد.

مزایای PPC(تبلیغات کلیکی)

کسب و کار جدید شما می تواند از کمپین های PPC سود زیادی ببرد. هنگامی که در تبلیغات جستجوی پولی سرمایه گذاری می کنید، موارد زیر را مشاهده خواهید کرد.

نتایج سریع دریافت کنید

تبلیغات موفق PPC(تبلیغات کلیکی) می تواند نتایج فوری را ارائه دهد. حتی ممکن است چند ساعت پس از شروع یک کمپین جستجوی پولی متوجه افزایش سرنخ ها شوید.

به عنوان یک صاحب کسب و کار جدید که می خواهد ترافیک صفحات وب خود را بهبود بخشد، لازم نیست ماه ها منتظر بمانید تا رتبه بندی ارگانیک از طریق تلاش های سئو افزایش یابد.

یک تبلیغ پولی به محض ارسال آن، سرنخ های جدیدی را جذب می کند.

کسب و کار خود را بالاتر از نتایج جستجوی ارگانیک قرار دهید

علاوه بر امکان نتایج فوری، واضح ترین مزیت بازاریابی جستجوی پولی، موقعیت آگهی بالاتر از نتایج جستجوی ارگانیک SERP است.

وقتی au شما داینس کلمه کلیدی مورد نظر تبلیغات شما را جستجو می کند، آنها ابتدا کسب و کار شما را درست در بالای صفحه می بینند.

مخاطب ایده آل خود را هدف قرار دهید

سئو و PPC(تبلیغات کلیکی) تفاوت های زیادی با هم دارند و جمعیت شناسی مخاطبانی که هر کدام آنها را هدف قرار می دهند یکی از مهم ترین آنها است.

در حالی که دامنه سئو گسترده است، کمپین PPC به شما امکان می دهد گروه بسیار خاصی از مصرف کنندگان را هدف قرار دهید.

برای مثال، اگر صاحب یک کسب‌وکار کوچک در بریزبن هستید، می‌توانید تبلیغات خود را هدف قرار دهید تا در جستجوهای محلی نشان داده شود تا شانس بیشتری برای دستیابی به مشتریان بالقوه در منطقه خود داشته باشید.

همچنین می‌توانید تبلیغات جستجوی پولی خود را مخاطبانی با سنین خاص، علایق و سایر جمعیت‌شناسی قرار دهید. با هدف قرار دادن جمعیت دقیق مخاطب، فرصت های بیشتری برای دستیابی به مشتریان در مرحله خرید قیف فروش ایجاد می کنید.

از انواع مختلفی از انواع تبلیغات استفاده کنید

تبلیغات پولی فوق العاده همه کاره است. استراتژی PPC(تبلیغات کلیکی) شما ممکن است شامل انواع مختلفی از تبلیغات، از جمله تبلیغات محصول بصری، پیام‌های تبلیغاتی، پیشنهادات فروش و لینک‌های وب‌سایت باشد.

شما کنترل کاملی بر روی نسخه تبلیغاتی خود و صفحات فرودی دارید که آگهی شما مشتریان خود را به آنها هدایت می کند.

ممکن است تصمیم بگیرید از یک تبلیغ نمایشی PPC برای نمایش یک محصول محبوب و یک آگهی جستجوی پولی برای هدایت جستجوگران به صفحات خاصی در وب سایت خود استفاده کنید.

A/B تبلیغات گوگل خود را تست کنید

اگر مطمئن نیستید که کدام نسخه تبلیغاتی بهترین عملکرد را دارد، می توانید دو تبلیغ مشابه برای تست A/B ایجاد کنید.

از این استراتژی برای مقایسه صفحات فرود، تبلیغات محصول، فراخوان‌های اقدام و موارد دیگر استفاده کنید تا بدانید کدام استراتژی‌ها در صنعت شما عملکرد خوبی دارند و کدام‌ها نه.

شما همچنین می توانید از این مقایسه ها برای ایجاد استراتژی های سئو بر اساس داده های واقعی استفاده کنید. هنگامی که بدانید چه نوع روش هایی برای کسب و کار شما مفید است، می توانید آنها را در SEO و همچنین PPC(تبلیغات کلیکی) خود بگنجانید.

معایب PPC(تبلیغات کلیکی)

معایب PPC(تبلیغات کلیکی)

با مقایسه SEO و PPC(تبلیغات کلیکی)، برخی از معایب تبلیغات پولی برای تبلیغات موتورهای جستجو را خواهید دید.

هزینه بالا و سرمایه گذاری مداوم

هزینه تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله حجم کلمه کلیدی هدفمند و رقابت و صنعتی که در آن قرار دارید. برخی از تبلیغات پولی فقط برای هر کلیک شما هزینه دارند، اما برخی دیگر می توانند با یک کلیک تا 40 دلار هزینه داشته باشند.

یک کمپین تبلیغاتی PPC(تبلیغات کلیکی) که به درستی راه اندازی شده باشد به شما این امکان را می دهد که کمتر از بودجه بمانید، اما پس از رسیدن به محدودیت بودجه نمی توانید به اجرای تبلیغات PPC ادامه دهید.

الزامات مهارت و تخصص

تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) برای عملکرد خوب نیاز به مهارت و دانش دارد. Google به دنبال ساختارهای تبلیغاتی جستجوی پولی خاص است، بنابراین مهم است که در مورد بهترین شیوه های فعلی به روز بمانید.

تبلیغات گوگل همچنین به تحقیق دقیق کلمات کلیدی، مدیریت بودجه خوب و استراتژی های سازگار نیاز دارند.

ممکن است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و اشتباهات پرهزینه، یک متخصص را برای اجرای کمپین های تبلیغاتی PPC(تبلیغات کلیکی) خود استخدام کنید.

دید برای رقبا

وقتی SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) را از نظر دید رقبا مقایسه می کنیم، سئو دست بالا را دارد.

فقط هر کسی نمی تواند به کلمات کلیدی SEO و داده های تبدیل دسترسی داشته باشد. داده‌های زیادی از طریق Google Analytics در دسترس است، یک سرویس پولی که فقط مالک کسب‌وکار می‌تواند آن را ببیند.

با این حال، تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) برای رقبای شما قابل مشاهده است، که می توانند تبلیغات شما را تقلید کرده و استراتژی های شما را تجزیه و تحلیل کنند.

ممکن است هنگام اجرای کمپین های PPC با تاکتیک های تهاجمی روبرو شوید که منجر به جنگ های پیشنهادی و هزینه های غافلگیرانه می شود.

کاهش حاشیه سود

سئو یا تیلیغات کلیکی(PPC):از آنجایی که تبلیغات PPC هزینه دارد، ممکن است به دلیل هزینه های بالای جذب مشتری، حاشیه سود کمتری داشته باشید. این امر به ویژه زمانی صادق است که کاربران موتورهای جستجو روی تبلیغات شما کلیک می کنند اما تبدیل نمی کنند.

این هزینه های اضافی با سئو ظاهر نمی شوند زیرا به سرمایه گذاری مداوم نیاز ندارند.

عدم پایداری

از آنجایی که گوگل و سایر ناشران تبلیغات دستورالعمل های ساختاری دقیقی برای تبلیغات پولی دارند، کمپین PPC شما ممکن است فاقد اصالت مورد نیاز برای یک استراتژی پایدار باشد.

این تبلیغات قدرت ماندگاری مشابه سئو را ندارند. مشتریان تمایل دارند از تبلیغاتی که برای مدتی ثابت مانده اند صرف نظر کنند.

بهترین تبلیغات PPC به طور منظم از تبلیغات جدید استفاده می کند، که اگر در یک صنعت بسیار رقابتی مانند امور مالی، خرده فروشی کالاهای عمومی یا گردشگری هستید، می تواند بسیار پرهزینه باشد. با این حال، برای جلوگیری از کهنه شدن تبلیغات، باید با PPC همگام باشید.

سئو در مقابل PPC(تبلیغات کلیکی): کدام را باید انتخاب کنید؟

انتخاب استراتژی بازاریابی دیجیتال مناسب بین SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) به موقعیت و نیازهای بازاریابی شما بستگی دارد.

هر دو استراتژی می توانند به کسب و کار شما کمک کنند تا در موتورهای جستجو نشان داده شود، تولید سرنخ را افزایش دهد و نرخ کلیک و نرخ تبدیل شما را بهبود بخشد.

بیایید به موقعیت هایی نگاه کنیم که ممکن است یک استراتژی مناسب تر از دیگری باشد.

جهت انجام خدمات سئو سایت کلیک کنید

بازاریابی سئو

رتبه بندی در موتورهای جستجو برای هدایت ترافیک ارگانیک به جای PPC(تبلیغات کلیکی) به SEO نیاز دارد. اگر می خواهید سئو بهترین گزینه برای شما باشد:

 • رتبه بالاتر در جستجوی ارگانیک
 • حضور آنلاین خود را بهبود بخشید
 • اعتبار برند خود را بهبود بخشید
 • بودجه خود را حداقل نگه دارید
 • مخاطبان متنوع را جذب کنید
 • ROI را در طول زمان افزایش دهید
 • صفحات اطلاعاتی در سطح متخصص ایجاد کنید

بازاریابی PPC(تبلیغات کلیکی)

از طرف دیگر، در صورت تمایل می توانید تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) را انتخاب کنید:

 • نتایج سریع بگیرید
 • از بودجه مناسب استفاده کنید
 • مشتریان را از فروش یا پیشنهاد مطلع کنید
 • D ترافیک بیشتری را به یک صفحه فرود خاص هدایت کنید
 • یک محصول جدید و نوآورانه را معرفی کنید
 • از تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده کنید
 • دستیابی به جمعیتی خاص از مخاطبان

استراتژی بازاریابی دیجیتال متوازن

سئو یا تیلیغات کلیکی: اگرچه ما تا کنون SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) را به عنوان استراتژی‌های مجزا در نظر گرفته‌ایم، اما آنها می‌توانند با یکدیگر برای ایجاد یک راه‌حل بازاریابی متعادل و جامع همکاری کنند.

اگر زمان، منابع و بودجه برای تبلیغات SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) دارید، ممکن است از استراتژی ای بهره مند شوید که از آنها به صورت پشت سر هم استفاده می کند.

در اینجا چند نمونه از نحوه استفاده از SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) با هم برای رشد تجارت خود آورده شده است.

صفحات فرود تبلیغات پولی خود را بهینه کنید

صفحات فرود برای PPC(تبلیغات کلیکی) صفحات وبی هستند که با کلیک روی تبلیغ شما مشتری را به آنها می برد.

این صفحات وب سایت زمانی بهترین عملکرد را دارند که برای موتورهای جستجو بهینه شده باشند. بسیاری از آژانس های بازاریابی دو کارشناس حرفه ای دارند که بر روی کاری مانند این کار می کنند.

به عنوان مثال، یک متخصص SEO ممکن است صفحه فرود را ایجاد کند در حالی که یک متخصص PPC(تبلیغات کلیکی) تبلیغ را ایجاد می کند. این یکی از واضح‌ترین نمونه‌های نحوه کار SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) با یکدیگر است.

راه حل های کوتاه مدت و بلند مدت خود را با هم ترکیب کنید

اگر یک کسب و کار کاملاً جدید دارید، احتمالاً نمی خواهید ماه ها قبل از شروع تلاش های سئو برای افزایش ترافیک وب سایت منتظر بمانید.

PPC(تبلیغات کلیکی) یک راه حل کوتاه مدت است که می تواند ترافیک سایت شما را در حالی که روی استراتژی های بلندمدت خود کار می کنید، مانند بالا بردن رتبه خود در موتورهای جستجو، از طریق SEO، هدایت کند.

PPC(تبلیغات کلیکی) همچنین یک راه ساده برای افزایش ترافیک در زمان های خاص مانند تعطیلات و فصول اوج ارائه می دهد.

به عنوان مثال، اگر صاحب یک کسب و کار محوطه سازی هستید، ممکن است بودجه PPC(تبلیغات کلیکی) خود را در مواقعی که مردم در جستجوی خدمات محوطه سازی هستند افزایش دهید و در فصل خارج از فصل روی سئو تمرکز کنید.

بازدیدکنندگانی که کلیک کردند را مجدداً هدف‌گیری کنید

بازدیدکنندگانی که وب‌سایت شما را از طریق جستجوی ارگانیک پیدا می‌کنند همیشه تبدیل نمی‌شوند، اما شما آن مشتریان بالقوه را فقط به این دلیل که کلیک کرده‌اند از دست نداده‌اید.

تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) شامل انواع مختلفی از تبلیغات، از جمله تبلیغات هدفمند مجدد است. هنگامی که یک کمپین هدف‌گیری مجدد را اجرا می‌کنید، مشتریان بالقوه‌ای را هدف قرار می‌دهید که از سایت شما بازدید کرده‌اند اما تبدیل به آن نشده‌اند.

می‌توانید از این مشتریانی که دنبال می‌شوند بخواهید از یک پست وبلاگ مفید بازدید کنند، با شما تماس بگیرند یا خرید را تکمیل کنند.

استراتژی های آگاهانه ایجاد کنید

PPC(تبلیغات کلیکی) داده هایی را ارائه می دهد که استراتژی SEO شما را مشخص می کند. سئو زمانی که برای اولین بار شروع به کار می کنید می تواند به حدس زدن و بررسی زیادی نیاز داشته باشد، اما می توانید از داده های تبلیغاتی برای ایجاد استراتژی های موثرتر از همان ابتدا استفاده کنید.

داده‌هایی که می‌توانید از طریق PPC(تبلیغات کلیکی) به آنها دسترسی داشته باشید شامل داده‌های کلمه کلیدی، مانند حجم کلمات کلیدی و اطلاعات پیشنهادی رقبا است. همچنین می‌توانید به داده‌هایی دسترسی داشته باشید که فراخوان‌های اقدام به خوبی در آنها تبدیل می‌شوند.

اگر هنوز هیچ تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) را اجرا نکرده اید، می توانید از این تبلیغات برای آزمایش کلمات کلیدی و مشاهده نحوه انجام آنها استفاده کنید. حتی ممکن است یک تست A/B انجام دهید تا مشخص کنید کدام کلمه کلیدی بهتر است از طریق کار با SEO تمرکز کنید.

از تبلیغات رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محتوای وب خود استفاده کنید

اگرچه تبلیغات گوگل اکثر راه حل های PPC(تبلیغات کلیکی) را تشکیل می دهند، تبلیغات رسانه های اجتماعی راه دیگری را ارائه می دهند که از طریق آن می توانید بازدیدکنندگان را به وب سایت خود بفرستید. می‌توانید از این تبلیغات پولی برای تبلیغ محتوای وب خاص، از جمله پست‌های وبلاگ، بررسی محصول، آزمون‌ها، فروش ترخیص کالا، یا هر محتوایی که می‌خواهید تبلیغ کنید، استفاده کنید.

تبلیغ محتوا از طریق تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) در رسانه های اجتماعی نیز فرصت های بک لینک زیادی ایجاد می کند که رتبه بندی کلمات کلیدی ارگانیک شما را بهبود می بخشد.

محبوب ترین سایت های رسانه های اجتماعی برای PPC(تبلیغات کلیکی) در جهان عبارتند از

 • یوتیوب
 • اینستاگرام
 • فیس بوک
 • توییتر
 • اسنپ ​​چت
 • لینکدین

یک حضور آنلاین قوی بسازید

SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) با هم حضور آنلاین قوی تری نسبت به استفاده از یکی از این استراتژی ها نسبت به دیگری ایجاد می کنند.

مصرف کنندگان هر بار که نام کسب و کار شما را در یک آگهی یا نتایج جستجوی ارگانیک می بینند، آگاهی و اعتماد به برند شما را به دست می آورند. هنگامی که از هر دو گزینه استفاده می کنید، به طور قابل توجهی دیده شدن نام تجاری خود را بهبود می بخشید.

SEO در مقابل PPC(تبلیغات کلیکی): آمار

اگر تجربه ای در بازاریابی نداشته باشید، موضوع SEO در مقابل PPC(تبلیغات کلیکی) می تواند بسیار تئوری به نظر برسد.

در اینجا چند آمار وجود دارد که به شما کمک می کند تا واقعیت ها و امکانات واقعی تبلیغات SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) را بهتر درک کنید.

آمار سئو

از سال 2021، گوگل 92.47 درصد از سهام بازار موتورهای جستجو را در اختیار دارد.

از سال 2021، گوگل 87.98 درصد از ترافیک جستجوی استرالیا را تولید می کند.

تخمین زده می شود که جستجوگرها در گوگل 63000 بار در ثانیه پرس و جو می کنند.

کلمات کلیدی طولانی 91.8 درصد از کل جستجوهای گوگل را تشکیل می دهند.

تا سال 2020، 63.9٪ از شرکت های جهانی به طور فعال در بازاریابی SEO سرمایه گذاری کردند.

آمار PPC(تبلیغات کلیکی)

تبلیغات پولی در گوگل چهار برابر بیشتر از تبلیغات روی پلتفرم های دیگر کلیک می شود.

مردم 144 میلیارد دلار برای تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) در سال 2021 هزینه کردند که بیش از دو برابر میزان هزینه های PPC(تبلیغات کلیکی) در سال 2020 بود.

میانگین درآمد تبلیغات PPC(تبلیغات کلیکی) 2 دلار به ازای هر 1 دلار هزینه شده است.

تبلیغات نمایشی گوگل به 90 درصد از کاربران اینترنت جهانی می رسد.

تبلیغات جستجوی گوگل به طور متوسط ​​2.69 دلار برای هر کلیک هزینه دارد.

سئو یا تیلیغات کلیکی(PPC)

افکار نهایی:

اکنون که نحوه مقایسه SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) را فهمیدید، می توانید بهترین تصمیم را برای اهداف بازاریابی خود بگیرید.

ممکن است تصمیم بگیرید که یک استراتژی برای کسب و کار شما بهتر از استراتژی دیگر است، یا ممکن است تصمیم بگیرید که ب را اهرم و هماهنگ کنید غیره تا به نتایج مورد نظر خود برسید.

اگر به اطلاعات بیشتری در مورد بازاریابی برای موتورهای جستجو نیاز دارید، سؤالاتی در مورد این استراتژی ها دارید یا به متخصصان بازاریابی نیاز دارید تا از بازاریابی دیجیتال شما مراقبت کنند، با ما تماس بگیرید.

در سئو فراز ، ما راه حل های بازاریابی قدرتمندی از جمله SEO و PPC(تبلیغات کلیکی) و همچنین سایر استراتژی های بازاریابی دیجیتال را ارائه می دهیم.

ما 20 سال است که در این زمینه بوده‌ایم – از قبل از اینکه استرالیایی‌ها به طور منظم از Google استفاده کنند – بنابراین می‌توانید اعتماد کنید که در سئو فراز با ما در دستان خوبی خواهید بود. ما برای مقابله با هر چالش بازاریابی که ممکن است با آن روبرو شوید، تجربه داریم. امروز با شماره 021-65210285 – 09108582386 با ما تماس بگیرید.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا