سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از طریق ابزارهایی که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کنند، استفاده می شود. اصطلاح «کلاه سیاه» در فیلم‌های وسترن سرچشمه گرفت تا «آدم‌های بد» را از «آدم‌های خوب» که از کلاه سفید استفاده می‌کردند متمایز کند. اخیراً بیشتر برای توصیف هکرهای رایانه، سازندگان ویروس و کسانی که اقدامات غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند، استفاده می شود.

سئو کلاه سیاه چیست؟

Black Hat SEO عمل افزایش اعتبار یا توانایی یک سایت برای رتبه بندی در گوگل و سایر موتورهای جستجو از طریق تکنیک هایی است که شرایط خدمات آنها را نقض می کند.

بسیار مهم است که بدانیم اجرای تاکتیک ها و استراتژی های سئو کلاه سیاه می تواند سایت شما را از موتورهای جستجو ممنوع کند و شما را از منبع ارجاع ترافیک شماره یک در اینترنت حذف کند. همه سئوکاران به درک درستی از سئو کلاه سیاه و پیامدهای آن نیاز دارند.

سئو کلاه سیاه چیست؟
سئو کلاه سیاه عمل افزایش اعتبار یا توانایی یک سایت برای رتبه بندی در گوگل و سایر موتورهای جستجو از طریق تکنیک هایی است که شرایط خدمات آنها را نقض می کند.

Black Hat SEO معمولاً به عنوان یک عمل تایید نشده تعریف می شود که با این وجود می تواند رتبه یک صفحه را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) افزایش دهد. این اقدامات خلاف شرایط خدمات موتور جستجو است و می تواند منجر به ممنوعیت سایت از موتور جستجو و سایت های وابسته شود. فهرستی از تاکتیک‌ها و استراتژی‌های به کار گرفته شده توسط متخصصین سئو کلاه سیاه در دستورالعمل‌های وب‌مستر Google و دستورالعمل‌های وب‌مستر بینگ آشکارا محکوم شده است.

«آیا کاری که انجام می‌دهم برای کاربر ارزش می‌افزاید یا فقط برای دیدن موتورهای جستجو این کار را انجام می‌دهم؟» یک آزمون تورنسل در مورد اینکه آیا یک تاکتیک سئو برخلاف دستورالعمل وبمستر موتور جستجو است یا خیر. اگر هیچ ارزشی به کاربر اضافه نشود، اما احتمالاً رتبه‌بندی افزایش می‌یابد، احتمالاً تصمیمات شما کلاه سیاه است. همین آزمایش را می‌توان برای روش‌های جستجوی پولی اعمال کرد تا مشخص شود آیا یک فعالیت ppc کلاه سیاه در نظر گرفته می‌شود یا خیر.

نحوه گزارش سئو کلاه سیاه

دو دلیل وجود دارد که چرا ممکن است سئو کلاه سیاه را گزارش کنید. یا وب سایت شما از طریق یک هک مخرب، ویروس یا کمپین سئو منفی پیوندهای هرزنامه مورد حمله قرار گرفته است، یا نتایج وب اسپم را در یک کلمه کلیدی رقابتی مشاهده می کنید که وب سایت شما در آن رتبه بندی می کند. برای مورد دوم، می توانید یک گزارش وب اسپم را از طریق Google Webmaster Tools ارسال کنید. لطفا با احتیاط از این ابزار استفاده کنید.

در صورتی که وب سایت شما از طریق هک، ویروس یا بدافزار مخرب مورد حمله قرار گرفته است، پس از حذف کد مخرب، درخواست بررسی بدافزار را بدهید.

در صورتی که وب سایت شما هدف یک کمپین منفی سئوی لینک های هرزنامه باشد، پس از تلاش برای تماس با وب مسترهایی که این لینک ها را به وب سایت شما نشان می دهند تا حذف شوند، از ابزار Disavow Links Tool در Google Webmaster Tools استفاده کنید.

چرا باید از سئو کلاه سیاه اجتناب کنید؟

تاکتیک های Black Hat SEO می توانند وب سایت شما را از گوگل و سایر موتورهای جستجو ممنوع کنند.

اگرچه ممکن است موفقیت کوتاه مدتی از طریق افزایش ترافیک به سایت شما باشد، اما جریمه های گوگل پیچیده تر و پیچیده تر می شوند و می توانند اثرات مخربی بر رتبه بندی و ترافیک شما داشته باشند. با وجود صدها میلیون کاربر که در روز در گوگل جستجو می کنند، آیا واقعاً می توانید از پس ایندکس برداری برآیید؟

آیا تکنیک های سئو کلاه سیاه برای شما مناسب است؟

اگر پاسخ شما مثبت است، باید به هر قیمتی از Black Hat SEO اجتناب کنید. در عوض، شما باید به دنبال ابزارهای جایگزین برای بهبود رتبه بندی موتور جستجوی خود باشید.

کلاه مشکی با سئو روی درب

برخلاف سئوی کلاه سفید همتای خود، باید ازآن خودداری کرد زیرا می تواند برای وب سایت و کسب و کار شما مضر باشد. فهرستی از این تاکتیک ها توسط گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو نیز محکوم شده است.

چرا سئو کلاه سیاه برای وب سایت شما مضر است؟

برای وب سایت شما مضر است زیرا نه تنها ارزشی برای مشتریان و کاربران شما ایجاد نمی کند، بلکه می تواند وب سایت شما را توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو از فهرست خارج کند.

وقتی Google تشخیص می دهد که یک تکنیک کلاه سیاه استفاده می شود، ممکن است یک اقدام دستی در وب سایت شما انجام شود. این بدان معناست که گوگل تشخیص داده است که وب سایت شما ممکن است اسپم باشد. اگر این اقدامات دستی برطرف یا رفع نشد، گوگل وب سایت شما را از فهرست خود حذف می کند.

این یعنی چی؟ یعنی تو گوگل پیدا نمیشی!

برخی از تاکتیک های سئو کلاه سیاه چیست؟

پر کردن کلمه کلیدی

پر کردن کلمات کلیدی (که توسط گوگل به عنوان کلمات کلیدی نامربوط نیز شناخته می شود) عمل بارگذاری بیش از حد کلمات کلیدی در محتوا برای افزایش فراوانی کلمه کلیدی مورد نظر ذکر شده و افزایش توانایی رتبه بندی است.

نمونه‌هایی از پر کردن کلمات کلیدی عبارتند از درج غیرطبیعی یک کلمه کلیدی هدفمند در محتوا و ابرداده، و فهرست‌بندی شهرها و ایالت‌ها برای به دست آوردن ارتباط سئوی محلی.

یک راه آسان برای جلوگیری از این امر این است که به سادگی بر ایجاد محتوای با کیفیت تمرکز کنید. محتوای با کیفیت به طور طبیعی از پر کردن کلمات کلیدی جلوگیری می کند و توانایی استفاده از تاکتیک های Black Hat SEO را حذف می کند.

پنهان کاری

Cloaking زمانی اتفاق می‌افتد که یک تغییر مسیر با محتوای خاصی به خزنده‌ها و Google از طریق HTML نشان داده شود، در حالی که محتوای دیگر با Flash به کاربر ارائه می‌شود.

شکل دیگری از cloaking ایجاد صفحه یا محتوایی است که فقط به خزنده ها نشان داده می شود و برای کاربر در نظر گرفته نشده است.

بیشتر بخوانید: سئو کلاه سفید چیست؟

یک راه آسان برای جلوگیری از این تاکتیک کلاه سیاه این است که همیشه برای کاربران محتوا ایجاد کنید و همیشه از HTML استفاده کنید. HTML و HTML5 همان چیزی است که گوگل می تواند به راحتی بخواند و از آن استفاده کند، و این همان چیزی است که هم کاربر و هم خزنده ها می توانند ببینند.

با ارائه یک تجربه کاربری خوب برای کاربران و قابلیت خزیدن برای خزنده ها، این تاکتیک Black Hat SEO هرگز نگران کننده نخواهد بود.

تغییر مسیرهای یواشکی

ریدایرکت های یواشکی ریدایرکت هایی هستند که بازدیدکنندگان سایت را هنگام خزیدن سایت شما به URL متفاوتی نسبت به موتورهای جستجو می فرستند.

این می تواند زمانی رخ دهد که یک وب سایت از جاوا اسکریپت برای تغییر مسیر و نشان دادن محتوایی به کاربر که موتور جستجو قادر به دیدن آن نیست، استفاده می کند.

مشابه cloaking، می توان از تغییر مسیرهای یواشکی با استفاده از HTML5 و ارائه یک تجربه کاربری خوب برای کاربران و خزنده ها جلوگیری کرد.

تغییر مسیرهای یواشکی با استفاده از جاوا اسکریپت نوعی سئو کلاه سیاه است

محتوای با کیفیت پایین

محتوای با کیفیت پایین از زمان به‌روزرسانی Google Panda برای وب‌سایت‌ها بیشتر و بیشتر مضر شده است.

بر اساس این به روز رسانی، سایت هایی با محتوای بی کیفیت نمی توانند به صدر جستجوهای گوگل برسند.

یک راه آسان برای جلوگیری از این تاکتیک کلاه سیاه، اجتناب از پر کردن کلمات کلیدی و ایجاد محتوای با کیفیت بالا و مرتبط است.

پیوندهای پولی و مزارع پیوند

لینک‌های پولی، بک لینک‌هایی هستند که از وب‌سایت دیگری خریداری می‌کنید تا رتبه صفحه را پاس کنید. لینک های خرید و فروش شامل مبادله پول، کالا، خدمات، محصولات و غیره برای پیوند می باشد.

مزارع پیوند وب سایت هایی هستند که برای پیوند دادن به یک صفحه هدف یا مجموعه ای از صفحات در تلاش برای افزایش ارزش پیوند آن وب سایت ایجاد می شوند.

پیوندهای پولی و مزارع پیوند با هم به عنوان طرح های پیوندی در نظر گرفته می شوند که می توانند بر رتبه وب سایت شما تأثیر منفی بگذارند.

نظر هرزنامه

هرزنامه نظر، همچنین به عنوان هرزنامه تولید شده توسط کاربر شناخته می شود، محتوایی است که توسط کاربران یا ربات ها در تلاش برای ایجاد ترافیک بیشتر یا پیوندهایی به یک صفحه وب یا وب سایت خاص ایجاد می شود.

این می‌تواند شامل حساب‌های اسپم در میزبان‌های رایگان، پست‌های هرزنامه در رشته‌ها و هرزنامه نظرات در وبلاگ‌ها باشد.

یک راه آسان برای جلوگیری از این امر، شرکت نکردن در آن است. هرزنامه نظرات می تواند بر توانایی رتبه بندی وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد و ممکن است اقدامات دستی علیه وب سایت شما انجام شود.

تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟

تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه تاکتیک‌هایی هستند که بر توانایی وب‌سایت شما برای رتبه‌بندی در جستجوهای گوگل تأثیر منفی می‌گذارند، در حالی که تاکتیک‌های سئو کلاه سفید برعکس عمل می‌کنند.

در واقع، تاکتیک‌های کلاه سیاه باعث می‌شوند که گوگل اقدامات دستی را علیه وب‌سایت شما انجام دهد، که می‌تواند باعث شود وب‌سایت شما فهرست‌گشایی شود.

بیشتر بخوانید :4 مرحله کلیدی برای راه اندازی وب سایت

تاکتیک های سئو کلاه سفید به افزایش دید آنلاین و رتبه بندی کلمات کلیدی برای وب سایت شما کمک می کند. برخی از نمونه‌های تاکتیک‌های سئو کلاه سفید عبارتند از ایجاد محتوای با کیفیت، متا تگ‌های هدفمند کلمات کلیدی و ساخت لینک معتبر.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

جایی بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید، تاکتیک های سئو کلاه خاکستری است. اگرچه به اندازه سئو کلاه سیاه خطرناک نیست، اما هنوز هم وجود دارد

نتایج منفی که می تواند از شرکت در سئو کلاه خاکستری حاصل شود.

مشابه سئو کلاه سیاه، دوری از سئو کلاه خاکستری بی خطر است.

نحوه جلوگیری و گزارش سئو کلاه سیاه

بهترین راه برای جلوگیری از سئو کلاه سیاه این است که به سادگی در تمرین شرکت نکنید.

چه یک تیم داخلی یا یک شرکت سئوی هستید، مطمئن شوید که متخصصان سئو شما به خوبی از تفاوت بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه آگاه هستند.

به یاد داشته باشید، تکنیک های سئو کلاه سیاه می تواند بر موفقیت بلند مدت کسب و کار شما تأثیر منفی بگذارد.

اگر با یک اقدام دستی یا سئو کلاه سیاه در تماس هستید، مهم است که آن را از طریق کنسول جستجوی گوگل (GSC) به Google گزارش دهید.

در GSC، می‌توانید انواع مختلفی از سئو کلاه سیاه (یا وب‌اسپم) را گزارش کنید، از جمله لینک‌های پولی، بدافزار و محتوای بی‌کیفیت.

با پیشی گرفتن از مشکل، اقدام دستی به شما تگ نمی شود و به شما فرصت رفع مشکل داده می شود.

این نه تنها به شما زمان می‌دهد تا مشکل را برطرف کنید، بلکه به Google نشان می‌دهد که باید سایت شما را دوباره بررسی کند. با درک این موضوع، این فرصت را به شما می دهد تا از یک خزیدن رایگان سرمایه گذاری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا