سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد؟

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد؟

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد؟ سوالی که اکثر صاحبان کسب و کار هنگام ارائه ایده بهینه سازی وب سایت خود برای گوگل در ذهن دارند. هر کسی که در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو اطلاعاتی داشته باشد بلافاصله به شما می گوید که “بستگی دارد”. اما این برای هیچ کس عدالتی ندارد، زیرا چنین پاسخ مبهمی نشان نمی دهد که سئو سرمایه گذاری خوبی است یا خیر.

برای کمک به یافتن یک پاسخ عینی و دقیق این سوال، طبق تحقیقاتی که از متخصصین سئو در پیشینه‌های مختلف شده است.

82 درصد از کارشناسان مورد بررسی، گفته اند که سئو به طور متوسط ​​6 ماه طول می کشد تا افزایش ترافیک را نشان دهد، در حالی که نتایج کامل استراتژی های خوب سئو پس از 12 تا 24 ماه قابل مشاهده است. از آنجایی که 3 صفحه برتر در گوگل 75.1 درصد از ترافیک را دریافت می کنند، انتظار داشته باشید که نتایج سئوی شما در طول زمان و با بهبود رتبه شما افزایش یابد.

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد؟

چه زمانی می توانید نتایج سئو را ببینید

Contents

اکثر کارشناسان سئو که با آنها مصاحبه شده است موافق هستند که باید در بازه زمانی 6 تا 12 ماهه نتایج رضایت بخشی را مشاهده کنید. طبق تجربه سئو فراز، بسته به زمان طراحی سایت، کیفیت محتوا، و رقابت کلی جایگاه،و تکنیک های سئوی پیاده شده در سایت، دریافت نتایج ملموس از سه ماه تا بیش از یک سال طول می‌کشد. میانگین می تواند حدود شش ماه باشد.

از نظر ما، سئو بیشتر از انجام چند کار در سایت و ایجاد محتوا و دریافت چند لینک در سایت است، بنابراین بایستی به صورت تخصصی به این موضوع بپردازیم

«طبق تجربه ما، بسته به وب‌سایت آغازین، کیفیت محتوا، و رقابت پذیری کلی، ممکن است از سه ماه تا بیش از یک سال طول بکشد تا نتایج ملموسی به دست آید. میانگین می تواند حدود شش ماه باشد.

سئو  چقدر طول میکشد؟

با این حال، به خاطر داشته باشید که هیچ دو وب سایتی شبیه هم نیستند. مدت زمان دقیق سئو برای وب سایت شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، همانطور که بسیاری از کارشناسان سئو در نظرسنجی ما به آن اشاره کردند: «میانگین زمان برای نتایج سئو بسته به عوامل متعددی بسیار متفاوت است. در ابتدا، هنگام تصدی یک پروژه سئو، ارزیابی چند مورد مهم است:

  • سایت/نام تجاری چقدر تثبیت شده است و امروزه سایت چگونه عمل می کند؟
  • چه نوع محتوایی قبلاً منتشر شده است؟
  • رتبه بندی امروز برای کلمات کلیدی با اولویت بالا (در صورت وجود) کجاست و این کلمات کلیدی چقدر رقابتی هستند؟

با پرداختن به چند سوال اساسی، درک این که چه چیزی برای به حرکت درآوردن چیزها نیاز است آسان تر می شود.

بیشتر بخوانید:آموزش صفر تا صد سئو رایگان

سئو سایت چقدر طول میکشد تا بالا بیاید؟

به طور متوسط، در یک جایگاه نسبتاً رقابتی، بیشتر سایت‌ها باید در عرض 6 ماه با یک کمپین متمرکز و اختصاصی SEO شروع به حرکت معنادار کنند.

به عنوان مثال، رتبه‌بندی وب ‌سایتی بدون مجوز زمان بیشتری طول می‌کشد، پاسخ به اینکه سئو چقدر طول می‌کشد این است که بستگی دارد. اما اگر به خاطر مشتری یا رئیس مجبور شوید به این سوال پاسخ دهید بگویید کمتر از 6 ماه نیست. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که کسب و کار با بهینه سازی موتورهای جستجو همه جانبه نباشد. اما شرکت‌های بزرگ شانس موفقیت در سئو را سریع‌تر دارند، زیرا قبلاً در جایگاه خود دارای قدرت هستند.

از آنجایی که SEO به طور متوسط ​​6 تا 12 ماه طول می کشد تا نتایج قابل توجهی را مشاهده کند، این می تواند برای بسیاری از شرکت های کوچکتر که به نتایج سریع تری برای رشد شرکت خود متکی هستند، چالش ایجاد کند. به همین دلیل، ایجاد یک برنامه و چارچوب زمانی واقع بینانه و مدیریت انتظارات بر اساس آن مهم است. باید گفت که سئو سایت می‌تواند فرآیندی دشوار برای توضیح ارزش باشد، برخلاف دیگر اشکال بازاریابی دیجیتال، سئو یک استراتژی بلند مدت است که می‌تواند ماه‌ها طول بکشد تا مزایای آن را ببینید. زمان متوسط ​​واقعی برای سئو وجود ندارد زیرا بستگی به کاری دارد که باید انجام شود. برخی از سایت‌های کاملاً بهینه‌نشده به کار بیشتری نیاز دارند و ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا اثرات آن را ببینند. به طور متوسط، شما می توانید انتظار داشته باشید که نتایج را بین 3 تا 6 ماه مشاهده کنید، اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد.

اما به خاطر داشته باشید که سئو هرگز واقعاً انجام نمی شود – و شما نباید به سادگی ” دوشاخه را بکشید.

در ماه 3-6-12. همانطور که بسیاری از کارشناسان مورد نظر موافق هستند، سئو یک فرآیند مداوم است که نیاز به تغییرات مداوم دارد.

سئو چقدر طول می کشد؟

این سوال می تواند گمراه کننده باشد، زیرا به این معنی است که یک تاریخ پایان کار سئو وجود دارد و در حالی که باید این را بگوییم که: سئو هرگز تمام نمی شود.

الگوریتم‌های موتورهای جستجو، مانند گوگل، برای مثال، می‌توانند الگوریتم‌های خود را به معنای واقعی کلمه هزاران بار در سال به‌روزرسانی کنند. موتورهای جستجو همیشه در درک رفتار کاربر، تغییر نحوه ارائه اطلاعات به کاربران و ارتقای تجربه جستجو بهتر می شوند. در نتیجه، اگر می‌خواهید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، کار شما واقعاً انجام نمی‌شود.»

این ایده که سئو مجموعه‌ای از فعالیت‌های در حال انجام است توسط موفق ترین متخصصان سئو تقویت شده است: به طور کلی، 6 ماه زمان مناسبی برای انتظار نتایج قابل توجه سئو است. بیشترین افزایش بین 6 تا 12 ماه مشاهده خواهد شد. اگر می‌خواهید نتایج بلندمدتی ببینید، این سرمایه‌گذاری است که مستلزم نگهداری و توجه منظم است.

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد؟

برای درک رشد تصاعدی که یک کسب و کار می تواند بین ماه های 6 تا 12 انتظار داشته باشد، باید به اثر ترکیبی در سئو نگاه کنیم. واقعیت این است که اکثریت قریب به اتفاق جستجوگران (تا 92٪) روی نتایج نشان داده شده در صفحه اول گوگل کلیک می کنند. علاوه بر این، حدود 75.1٪ از این کلیک ها فقط به 3 نتیجه برتر می روند. به همین دلیل، رتبه بندی در بالا و پایین می تواند مقادیر بسیار متفاوتی از ترافیک وب سایت را به همراه داشته باشد.

اما رسیدن به اوج بازی آسان نیست – و هنگامی که آنجا هستید، همچنان برای حفظ موقعیت خود می‌جنگید. قبل از اینکه نتایج تلاش های سئوی خود را مشاهده کنید، خود را برای سرمایه گذاری از چند ماه تا یک سال آماده کنید، اما حتی در این صورت، شما این کار را نخواهید کرد. روح حزب در واقع، طبق تجزیه و تحلیل و گزارش‌های شرکت‌های متخصص سئو، تنها 5.7 درصد از تمام صفحات جدید منتشر شده در طی یک سال به 10 موقعیت برتر گوگل می‌رسند. و حتی اگر این کار را انجام دهید، نمی‌توانید آرامش داشته باشید، زیرا رقبای شما، اعم از فعلی و تازه وارد، دائماً برای به دست آوردن موقعیتی که از دست داده‌اند، رقابت می‌کنند. به عبارت دیگر، این یک تلاش مستمر است که هرگز واقعاً به پایان نخواهد رسید.»

چه مدت طول می کشد تا یک وب سایت جدید در گوگل رتبه بندی شود؟

همانطور که توسط بسیاری از کارشناسان بیان شده است، زمین بازی برای همه یکسان نیست. وب سایت های جدید ممکن است (گاهی اوقات به میزان قابل توجهی) بیشتر طول بکشد تا نتایج حاصل از سئو را در مقایسه با وب سایت هایی که دارای اعتبار معتبر هستند، ببینند. مدت زمان مورد نیاز برای مشاهده نتایج از سئو بستگی به قدمت یک وب سایت دارد: بدیهی است که پاسخ استاندارد بین 6 ماه تا یک سال است، اما بستگی به پروژه دارد یک وب‌سایت جدید کمی بیشتر طول می‌کشد (اما باز هم بستگی دارد) نسبت به وب‌سایتی که قبلاً برای سؤالات خاص رتبه‌بندی می‌کند.

اکثر سئو کاران موافقند که به طور کلی، یک وب سایت جدید حداقل به 6-12 ماه نیاز دارد تا بتواند ترافیک را از موتورهای جستجو جمع آوری کند. اگرچه نتایج اولیه برای وب‌سایت‌های جدید می‌تواند در اوایل 4-6 ماه ظاهر شود، معمولاً این اعداد در تصویر بزرگ ناچیز هستند.

قدرت کلی یک وب سایت تا حد زیادی ناشی از کیفیت محتوایی است که منتشر می کند و بک لینک ها و ذکر آن از منابع معتبر دیگر دریافت می شود. به همین دلیل، اغلب چیزی است که شما نمی توانید آن را مجبور کنید – و ایجاد مشروع به زمان نیاز دارد.

چقدر صبر کنیم تا سئو نتیجه بدهد؟

بینش ارزشمند در مورد معنای انجام سئو برای مشتری که یک وب سایت کاملاً جدید دارد از کریس زاکر، استراتژیست بازاریابی محتوا در شرکت اینتر آمده است: «فرض کنید یک کسب و کار بدون وب سایت به سراغ ما می آید، و ما از پایه کار می کنیم. . در این صورت، سه یا چهار سال طول می‌کشد تا وبلاگ نویسی و لینک‌سازی ثابتی داشته باشد تا سایت آنها در صفحه اول کلمه کلیدی مورد نظر خود قرار گیرد.»

از تجربه ما، ما همچنین دیدیم که وب‌سایت‌های کاملاً جدید تقریباً 10 تا 12 ماه طول می‌کشد تا شروع به آوردن ترافیک از موتورهای جستجو کنند. در طول آن دوره اولیه، وب سایت جدید در جایی قرار می گیرد که به عنوان “Google Sandbox” شناخته می شود. در اینجا، عمداً از رتبه‌بندی مناسب برای کلمات کلیدی جلوگیری می‌شود تا از تقلب الگوریتم و کلاهبرداری از مصرف‌کنندگان جلوگیری شود.

برای یک وب سایت کاملاً جدید که به تازگی راه اندازی شده است، به طور واقعی 12 ماه بیشتر طول می کشد تا شما کشش / بازگشت سرمایه واقعی از خود را مشاهده کنید. تلاش های سئو اگر وب سایت معتبرتری دارید، می توانید در عرض 30 تا 90 روز نتایج را مشاهده کنید.

آیا نتایج سئو فوری هستند؟

سوال اکثر کسب و کارها این است که آیا SEO فورا کار می کند یا خیر. بسیاری از افراد سئو را کانالی بسیار مهم و سودآور می دانند. و این ایده قابل درک است – هرچه باشد، فرض «دریافت سرنخ در هنگام خواب» برای هر کسب‌وکاری مشوق به نظر می‌رسد. اما برای شرکت‌های کوچک‌تری که به کانال‌های رشد اولیه قوی متکی هستند، سئو گاهی اوقات ممکن است خیلی کند به نظر برسد. به همین دلیل، بیایید ببینیم کارشناسان ما در مورد اینکه آیا سئو فوراً کار می کند یا خیر و آیا می توانید نتایج فوری از آن انتظار داشته باشید چه می گویند.

بر خلاف دیگر کانال های بازاریابی محبوب، سئو فورا کار نمی کند. اکثر متخصصان انتظار دارند که نتایج را در کمتر از 2 ماه ببینند، اما سئو ممکن است تا 12 ماه طول بکشد تا کار کند. در حالی که استراتژی سئوی هر شرکتی متفاوت است، اکثر مشاغل می توانند انتظار داشته باشند که نتایج قابل توجهی در 6 تا 12 ماه ببینند.

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد؟

SEO مانند یک ماراتن است، نه یک سرعت. دیدن نتایج به زمان و تلاش مداوم نیاز دارد. به طور متوسط، بین سه تا دوازده ماه طول می کشد تا یک وبلاگ جدید بسته به رقابت در جایگاه انتخابی شما و اعتبار سایت شما، در رتبه های برتر ظاهر شود. رتبه‌بندی نسبتاً سریع را شروع خواهید کرد، در حدود یک ماه دیگر در برخی از جایگاه‌ها.»

سئو مانند یک ماراتن است، نه یک دوی سرعت. دیدن نتایج به زمان و تلاش مداوم نیاز دارد.

هنگام انجام سئو، توجه به اندازه شرکت و چگونگی تأثیر آن بر میزان زمان مورد نیاز برای دیدن نتایج کار سئو نیز ضروری است. با سئو، ما اغلب بلافاصله شاهد بهبود هستیم، اما این معمولاً زمانی است که سایت در حال حاضر بهینه‌سازی بسیار کمی داشته باشد. اگر آنها تگ های عنوان و کپی روی صفحه خود را اصلا بهینه نکرده باشند، اینها سایت هایی هستند که می توانیم در ماه اول شاهد افزایش آنها باشیم. گفتنی است، ما معمولا به مشتریان می گوییم که در ماه های 2 و 3 اصلاً انتظار زیادی نداشته باشند.

در آن روزهای اولیه، نوسانات در رتبه‌بندی کلمات کلیدی نیز غیرمعمول نیست: «در واقع، آنها حتی ممکن است در برخی از کلمات کلیدی که قبلاً برای آنها رتبه‌بندی شده‌اند، عقب‌نشینی ببینند. با شروع در ماه چهارم، با شروع به نمایه شدن همه پیشرفت‌های روی صفحه و ایجاد پیوندهای شخص ثالث، شروع به افزایش مداوم خواهیم کرد.

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد ؟

به طور کلی، انجام سئو برای یک کسب و کار کوچک می تواند نشانه های اولیه موفقیت را نشان دهد که می تواند اطمینان بخش باشد. اما داشتن سابقه اثبات شده مطمئناً می تواند به شما کمک کند تا برای کلمات کلیدی بیشتر سریعتر رتبه بندی کنید. این به این دلیل است که قبلاً با الگوریتم های Google که اکنون شما را قابل اعتمادتر می دانند اعتبار ایجاد کرده اید. اگر وب‌سایتی دارید که در حال حاضر رتبه‌بندی خوبی برای کلمات کلیدی خاص دارد، می‌توانید انتظار داشته باشید که رتبه‌بندی خود را در مدت زمان کوتاه‌تری افزایش دهید.

با این حال، اعتبار وب سایت شما تنها چیزی نیست که تعیین می کند آیا شما در رتبه اول قرار می گیرید یا خیر. جایگاه شما و کلمات کلیدی که می خواهید برای هر دو رتبه بندی کنید، بر سرعت مشاهده نتایج سئو تأثیر می گذارد: فرض کنید کلمات کلیدی بسیار رقابتی هستند و اخیراً فعالیت‌های زیادی در صنعت وجود دارد که آن عبارات را هدف قرار می‌دهد. در این صورت، تلاش شما ممکن است منجر به افزایش فوری نشود. هنگامی که شروع به نشان دادن رقابتی ترین کلمات کلیدی می کنید، معمولاً چندین ماه طول می کشد تا بتوانید رتبه 1 را کسب کنید.

موقعیت‌هایی وجود دارد که می‌توانید یک وب‌سایت را در کمتر از سه ماه رتبه‌بندی کنید، اما این موقعیت‌ها نادر هستند. فقط در صورتی می‌توانید این کار را انجام دهید که محتوایی که ارائه می‌دهید در جایگاه عمیقی قرار داشته باشد – چیزی که مردم قبلاً زحمت نوشتن درباره آن را نداشته‌اند.

فرایند سئو چقدر طول میکشد؟

در واقع، پیشنهاد جنیس بسیار با تجربه ما همخوانی دارد. یافتن شکاف های رقابتی برای محتوایی که هنوز تولید نشده است راهی مطمئن برای دریافت سریع ترافیک از موتورهای جستجو است. انجام این کار همچنین به شما امکان می دهد بک لینک به دست آورید زیرا محتوای شما به راحتی می تواند به عنوان مرجع در مورد موضوع در نظر گرفته شود – فقط به این دلیل که هیچ کس دیگری از طریق محتوای خود به آن مشتری توجه نمی کند. در نهایت، قدرت انباشته شده شما (یعنی بک لینک ها) از چنین محتوایی به شما کمک می کند تا در طول زمان برای جستجوهای رقابتی تر رتبه بندی کنید.

در مجموع، بدانید که حتی اگر نمی‌توانید نتایج کار سئوی خود را فوراً ببینید تلاش‌های شما در نهایت نتیجه خواهد داد: «سئو یک فرآیند نسبتاً پیچیده است، علی‌رغم بخش‌های ساده‌اش. بسته به هدفی که برای رسیدن به آن تلاش می کنید، یک کمپین سئو موفق می تواند از دو ماه تا یک سال طول بکشد. مهم است که این موضوع و تعهد بلندمدت برای جلوگیری از دلسردی یا پایان دادن به تلاش‌های خود را خیلی زود تشخیص دهید.

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد ؟

اگر به دنبال ایجاد مشتریان بالقوه بیشتر از طریق سئو هستید، طبیعی است که تعجب کنید که چقدر زود اتفاقات شروع می شود. با توجه به تحقیقات ما با ترکیب تجربیات 75 متخصص سئو با پیشینه های مختلف صنعت، اگرچه سئو یک استراتژی بلند مدت است، اما می توانید انتظار داشته باشید که در ماه دوم نتایج آن را مشاهده کنید.

اکثر کارشناسان سئو معتقدند که 2 تا 4 ماه طول می کشد تا اولین نتایج از سئو مشاهده شود. با این حال، عواملی مانند کیفیت، سن و اعتبار وب سایت می تواند بر این دوره تأثیر بگذارد. به طور کلی، 94.6 درصد از کارشناسان مورد بررسی می گویند که وب سایت هایی با لینک ها و محتوای خوب می توانند در عرض 6 ماه انتظار نتایج سئو را داشته باشند

هنگامی که در مورد سرعت کار سئو پرسیده شد، اکثر (67.2٪) از کارشناسان سئو گفتند که 2 تا 4 ماه طول می کشد تا نتایج را مشاهده کنید. در همین حال، 28.4٪ اظهار داشتند که انتظار دارند اولین نتایج از SEO را زودتر پس از 6 ماه کار مشاهده کنند. در مجموع، اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان مورد بررسی (94.6٪) موافق هستند که اولین نشانه های موفقیت باید بین ماه های 2 و 6 ظاهر شوند.

سئو چقدر طول میکشد؟

این که سئو چقدر زود برای شما کار می کند می تواند به تعدادی از عوامل بستگی داشته باشد که متخصص سئو یا آژانس شما معمولاً قبل از شروع کار به آنها رسیدگی می کند. این به این دلیل است که وقتی سعی می‌کنید وب‌سایت خود را سئو دوستانه کنید، کارهای خاصی وجود دارد که باید در اسرع وقت برطرف شوند – مانند مواردی که مربوط به خزیدن وب سایت شما هستند. در این میان، عوامل دیگر چندان حیاتی نیستند و به مرور زمان می توان آنها را به آرامی بهبود بخشید.

اهمیت وضعیت فعلی یک وب‌سایت را هنگام تخمین اینکه مشتریانش چقدر زود می‌توانند نتایج سئو را ببینند، برجسته می‌کند: «گاهی اوقات من نتایج سئو را در کمتر از یک ماه می‌بینم. در مواقع دیگر، رسیدن به یک هدف ممکن است 6 تا 18 ماه طول بکشد.

اهمیت استراتژی سئو داخلی و خارج از صفحه و مدت زمانی که سئو کار می کند.

زمان بندی به سلامت فعلی وب سایت، رقابت و عوامل دیگر بستگی دارد. اگر یک مشتری بالقوه برای کار در وب سایتی با هزاران خطای فنی سئو به من مراجعه کند، به آنها اطلاع می دهم که تا زمانی که این خطاها برطرف نشوند، بعید است نتایجی را ببینند.

اینکه سئو چقدر زود می تواند نتیجه بدهد نیز به میزان رقابتی بودن صنعت و کلمات کلیدی مورد استفاده بستگی دارد.بر اساس تجربه ما، سئو چند ماه طول می کشد تا بتوانید هر گونه کششی را مشاهده کنید. حتی گوگل اشاره کرده است که سئوکارها به 4 تا 12 ماه زمان نیاز دارند تا بتوانید تأثیری را در کمپین مشاهده کنید. این امر به ویژه برای صنایع رقابتی، کلمات کلیدی یا مکان ها صادق است. برای صنایع، کلمات کلیدی یا مکان های کم رقابت، ممکن است انتظار حرکت در 3 ماه اول را داشته باشید.

مشاهده نتایج حاصل از سئو ممکن است ماه‌ها و حتی سال‌ها طول بکشد. با این حال، اگر کلمات کلیدی با رقابت کم و ترافیک جستجوی متوسط ​​را هدف قرار می دهید، می توانید در عرض 3-6 ماه شروع به رتبه بندی بهتر کنید. اگر کلمات کلیدی شما دارای حجم جستجوی بالاتر و رقابت بالاتری باشند، ممکن است سالها طول بکشد تا به صفحه اول نتایج جستجوی ارگانیک گوگل نزدیک شوید.”

سئو چقدر طول میکشد تا به نتیجه برسد؟

اما تنها نگاه کردن به بازه زمانی می‌تواند جزئیات مهمی مانند اینکه آیا سئو واقعاً برای شرکت شما سودآور است یا خیر پنهان کند. استراتژی سئوی شما نه تنها تعیین می کند که سئو چقدر سریع برای شما کار می کند، بلکه تعیین می کند که چقدر در آینده پیش خواهید رفت. در نهایت، سئو یک کانال بازاریابی است – و به این ترتیب، باید هزینه های خود را توجیه کند. به همین دلیل، مهم است که نتایج شما چقدر مهم است – و نه فقط اینکه آیا نتایجی دارید یا خیر.

سئو باید در 6 تا 12 ماه نتایج نشان دهد. افزایش قابل مشاهده در ترافیک، و همچنین همراهی سرنخ ها یا تبدیل ها، چیزی است که ما از آن به عنوان “نتایج” یاد می کنیم. در این بازه زمانی نتیجه می دهد.

سئو چقدر زمان میبرد؟

اگر سئو را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر می گیرید، یکی از سوالات مهمی که به ذهن می رسد می تواند میزان تعهد آن باشد. پاسخ به این سوال برای هر شرکتی حیاتی است، خواه آنها به دنبال استخدام یک متخصص باشند یا کار را به یک آژانس برون سپاری کنند.

بسته به وضعیت فعلی و نتایج مورد نظر، در برخی موارد، سئو می تواند بیش از 15 ساعت کار در هفته را به خود اختصاص دهد. همچنین معمول است که سئو در شروع پروژه کارهای اولیه بیشتری را انجام دهد.

بیشتر بخوانید:از یک سئوکار چه انتظاری باید داشت؟

به طور متوسط، تحقیقات ما همچنین نشان می دهد که سئو اغلب یک سرمایه گذاری فعال و پرسود برای اکثر شرکت ها است.

اما اگرچه سئو یک سرمایه گذاری است، چنین دوره ای بدون هیچ نتیجه قابل توجهی می تواند برای بسیاری از مشاغلی که در حال حاضر به نتایج متکی هستند بسیار طولانی باشد. به همین دلیل، تنظیم و اندازه گیری KPI های مهم در طول مسیر بسیار مهم است، که می تواند به کسب و کارها اطمینان دهد که فروش به زودی افزایش خواهد یافت.

از آنجایی که سئو جنبه‌های زیادی دارد، با تنظیم KPI، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که زمان سرمایه‌گذاری شده در سئو در مکان مناسبی صرف می‌شود. هنگامی که از آنها پرسیده شد که چه فعالیتی در سئو بیشتر وقت آنها را مصرف می کند، اکثر کارشناسان مورد بررسی موافق بودند که به طور کلی، این فعالیت ها حول محور ایجاد بک لینک و تولید محتوا می چرخد.

کدام فعالیت سئو بیشتر طول می کشد

طبق تحقیقات ساخت لینک (52.1%) و نوشتن محتوا (21.1%) زمان‌برترین فعالیت‌ها هستند. پس از آنها سئوی فنی (5.6٪)، سئوی خارج از صفحه (7٪)، و سئوی داخلی (5.6٪) قرار دارند – که مهم هستند اما می توانند به سرعت بهبود یابند. با کمال تعجب، تحقیق کلمات کلیدی (4.2%) یکی از زمان برترین فعالیت های سئو محسوب نمی شود، حتی اگر یکی از مهم ترین مراحل در سئو را حداقل در مراحل اولیه نشان دهد.

چرا سئو اینقدر طول می کشد تا کار کند؟

سئو می تواند یک فرآیند طولانی باشد زیرا جنبه های زیادی وجود دارد که می توان آنها را بهبود بخشید. از هدف گذاری بهتر کلمات کلیدی گرفته تا بهبود نمایه بک لینک وب سایت، سئو دارای چندین متغیر است که می تواند نتیجه نهایی را ایجاد یا خراب کند. همانطور که گفته شد، هدف تحقیق ما ارائه یک پاسخ مشخص و مشخص به این بود که چرا سئو اینقدر طول می کشد.

یکی از عوامل اصلی برای اینکه چرا سئو می تواند اینقدر طول بکشد، سطح رقابت در صنعت شما است. در بیشتر موارد، رقبای شما فعال هستند

بیشتر کسب و کارها به صورت مداوم روی SEO خود کار می کنند، به این معنی که سئو یک تلاش مستمر است. محدودیت‌های اضافی در بودجه و منابع نیز می‌تواند زمان انجام سئو را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:15 دلیل که نباید از سئو ارزان قیمت استفاده کنید

سئو سایت چقدر طول میکشد تا نتیجه بدهد ؟

سئو یک استراتژی بلندمدت است و بیش از حد انتظار طول می‌کشد: «سئو ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد تا تأثیر قابل‌توجهی بر روی یک وب‌سایت بسته به قدرت فعلی، رقابت، ایجاد کند. و صنعت. به‌عنوان یک صاحب آژانس بازاریابی دیجیتال که بر رشد کسب‌وکار محلی تمرکز دارد، به مشتریان این انتظار را می‌دهم که ممکن است تا سه ماه پس از شروع کمپین سئو، نتایج دیده نشوند.

وقتی صحبت از ایجاد اعتماد در موتورهای جستجو می شود، اکثر کارشناسان موافق هستند که اعتبار وب سایت شما این را تعیین می کند. در واقع، اقتدار وب سایت شما را می توان به عنوان «اعتماد» نیز درک کرد – یعنی اینکه گوگل چقدر می تواند به این محتوا اعتماد کند تا آن را در بالاترین رتبه قرار دهد. برای تثبیت این ایده، هنگام رتبه‌بندی دلایلی که سئو طول می‌کشد کار کند، کارشناسان ما «نمایه بک لینک» (66.7 درصد) و «اقتدار دامنه» (56.9 درصد) را به عنوان دو عامل اصلی در نظر می‌گیرند.

پس از این اعداد “بهینه سازی کلمات کلیدی” (40.3٪) و “نوشتن محتوا” (37.5٪) قرار می گیرند. این ما را به این نتیجه می‌رساند که میزان و کیفیت محتوایی که تولید می‌کنید و بک لینک‌هایی که به دست می‌آورید همان چیزی است که اعتماد وب‌سایت شما را از نظر گوگل تعیین می‌کند. کارشناسان دیگر این واقعیت را تأیید می کنند که محتوا و بک لینک ها قوی ترین فاکتورهای رتبه بندی سئو هستند.

چرا سئو اینقدر طول میکشه

یکی دیگر از دلایل مهم برای اینکه چرا سئو اینقدر طول می کشد به بودجه و منابع مورد نیاز برای بهینه سازی یک وب سایت مربوط می شود. اگر می خواهید بدانید که چقدر طول می کشد تا نتایج حاصل از کار SEO را مشاهده کنید، میانگین بازه زمانی حدود 6 ماه است. این تا حد زیادی به دلیل بودجه متوسطی است که بیشتر مشاغل برای سرمایه گذاری در سئو دارند، نه بازتابی از اثربخشی خود سئو.

علاوه بر این، سرمایه گذاری شما در سئو، هر چقدر هم که بزرگ باشد، در فعالیت های مختلف پخش می شود. فاکتورهای زیادی بر مدت زمانی که سئو طول می کشد تأثیر می گذارد، و توجه به این عناصر به شما کمک می کند تا بفهمید چرا سئو اینقدر طول می کشد. به عنوان مثال، یک وب سایت جدید متفاوت از وب سایت قدیمی عمل می کند.رتبه بندی یک وب سایت کاملاً جدید نیاز به مقدار قابل توجهی کار دارد. طبق تجربه من، اگر وب سایت شما کاملاً جدید است، حتی نباید به مدت یک سال به رتبه بندی فکر کنید. شما فقط باید محتوای با کیفیت را منتشر کنید و انواع دیگر ترافیک را هدف قرار دهید. برای یک وب سایت تاسیس شده، این کار نسبتاً آسان است. گاهی اوقات می توانید در عرض چند روز رتبه بندی کنید. یک وب‌سایت کاملاً جدید به کار سئوی بیشتری نیاز دارد زیرا باید معیارهای مثبت زیادی ایجاد کنید تا Google به وب‌سایت شما اعتماد کند.

بیشتر بخوانید:آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

موفقیت در سئو چقدر طول میکشد؟

برای مشاهده شواهد نتایج، حدود 3 تا 6 ماه طول می‌کشد، و برای مشاهده نتایجی که تأثیر قابل‌توجهی بر کسب‌وکار شما خواهند داشت، حدود 9 تا 12 ماه طول می‌کشد. این معمولاً به این بستگی دارد که آیا یک سایت کاملاً جدید است یا نه، جایگاهی که در آن قرار دارد و مقیاس تلاش برای سئو.

برای اکثر مشاغل، شما باید در عرض 3 تا 6 ماه نتایج را ببینید، اما بسته به این موضوع بستگی دارد. با توجه به شرایط شما، ممکن است طولانی تر باشد. اگر می‌خواهید در آنجا بمانید، به محتوای نوشته شده و یک آژانس SEO که فعالانه بک لینک‌ها را ایجاد می‌کند، نیاز دارید.

اما به خاطر داشته باشید که کنترل کاملی بر هر جنبه سئو ندارید. برخی چیزها، مانند به روز رسانی الگوریتم گوگل، از دست شما خارج است. تغییرات غیرمنتظره ای حتماً اتفاق می افتد – و می توانند چارچوب زمانی استراتژی سئوی شما را کاملاً تغییر دهند. نکته دیگری که باید در نظر داشت، این است که گوگل الگوریتم خود را به طور مکرر تغییر می دهد. چیزی که امروز جواب می دهد ممکن است سال آینده نباشد، بنابراین اگر بعد از یک سال آژانس سئوی خود را کنار بگذارید، اگر سایت شما شروع به لغزش کرد، تعجب نکنید. سرهم بندی های زیادی وجود دارد که همیشه ادامه دارد.

سئو چقدر طول می‌کشد تا بالا بیاید؟

سئو بسته به وب‌سایت متفاوت است. ممکن است بین 6 تا 12 ماه طول بکشد. بهینه سازی موتور جستجو یک تعهد مداوم و طولانی مدت برای بهبود رتبه سایت شما با استفاده دقیق از کلمات کلیدی و بهینه سازی است.

توجه به این نکته مهم است که بهبود در رتبه بندی جستجو یک شبه اتفاق نمی افتد. با این حال، اگر به صورت ارگانیک و بدون استفاده از TE خودکار انجام شوند، می توانند نتایج قابل توجهی را در طی چندین ماه ایجاد کنند

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا