سئوی تجارت الکترونیک: چگونه ترافیک ارگانیک را به یک فروشگاه آنلاین هدایت کنیم؟

سئوی تجارت الکترونیک

ترافیک ارگانیک سایت یا ترافیک سئو شده چیست؟ظهور تجارت الکترونیکی تعجب آور نیست. از آنجایی که افراد بیشتری می‌آموزند و راحتی خرید آنلاین را تجربه می‌کنند، مشتریان بیشتری ترجیح می‌دهند به جای خرید حضوری، آنلاین خرید کنند.

ترافیک ارگانیک یا ترافیک سئو شده چیست؟

4 راه برای هدایت ترافیک ارگانیک به فروشگاه آنلاین

  1. بررسی کنید که آیا از کلمات کلیدی درستی استفاده می کنید یا خیر
  2. از تحقیق تخصصی کلمات کلیدی خارجی استفاده کنید
  3. ایده های کلمات کلیدی را از رتبه بندی وب سایت ها بگیرید
  4. کلمه کلیدی اصلی را در URL قرار دهید

مقدمه :

ظهور تجارت الکترونیکی تعجب آور نیست از آنجایی که افراد بیشتری می‌آموزند و راحتی خرید آنلاین را تجربه می‌کنند، مشتریان بیشتری ترجیح می‌دهند به جای خرید حضوری، آنلاین خرید کنند.

این تغییر در رفتار مصرف‌کننده در چند سال گذشته شرکت‌های کوچک تا متوسط ​​(SMEs) را به سمت انتقال به صنعت تجارت الکترونیک و ایجاد فروشگاه‌های آنلاین برای فروش و افزایش سود سوق داده است.

با این حال، مشکل این است که با میلیون‌ها وب‌سایت تجارت الکترونیکی که در اینترنت یافت می‌شوند، چگونه می‌توانید مردم را وادار کنید که از فروشگاه آنلاین شما بازدید کنند و صفحات وب شما را مرور کنند؟

سئوی تجارت الکترونیک: چگونه ترافیک ارگانیک را به یک فروشگاه آنلاین هدایت کنیم؟

اگرچه تکیه بر تبلیغات پولی در رسانه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو می‌تواند برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​برای افزایش آگاهی از برند و کسب تبدیل عالی باشد، اما هزینه‌ای دارد که مستلزم جریانی از درآمد است که سالانه افزایش می‌یابد.

برای کمک به تجارت الکترونیک خود در بلندمدت، به جای آن بر سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو تمرکز کنید. اگرچه تثبیت عملکرد سئوی شما به تلاش و زمان بیشتری نیاز دارد، اما نرخ تبدیل خوبی را به همراه دارد و به برند کمک می‌کند تا از فروش رو به رشد تجارت الکترونیک جهانی استفاده کند و ترافیک آنلاین را به فروشگاه آنلاین شما هدایت کند.

ترافیک ارگانیک چیست؟

ترافیک ارگانیک به افرادی اطلاق می شود که به طور طبیعی با کلیک بر روی یکی از صفحات وب موجود در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) از منابع بدون پرداخت، از یک وب سایت بازدید می کنند.

بدون پرداخت از آنجایی که صاحبان وب سایت به گوگل، یاهو یا بینگ برای رتبه بندی صفحات وب خود برای نمایش پول پرداخت نکرده اند، به همین دلیل است که ترافیک ارگانیک اغلب به عنوان ترافیک رایگان شناخته می شود زیرا بازدیدکنندگان وب می آیند و صفحات وب را بدون هزینه مرور می کنند.

تفاوت بین ترافیک ارگانیک و غیر ارگانیک

در این راهنما، روش‌های مختلفی را یاد خواهید گرفت که می‌توانید به تجارت الکترونیک خود با SEO کمک کنید تا ترافیک ارگانیک را به فروشگاه آنلاین خود هدایت کنید.

1. بررسی کنید که آیا از کلمات کلیدی درستی استفاده می کنید یا خیر

اولین کاری که برای هدایت ترافیک ارگانیک به فروشگاه آنلاین خود باید انجام دهید، استفاده از کلمات کلیدی صحیح است. این کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که مشتریان بالقوه شما به صورت آنلاین جستجو می کنند. دانستن اینکه از چه کلمات کلیدی باید استفاده کنید، به شما کمک می کند تا محتوای خود را بهینه کنید تا در SERP ظاهر شوند.

برای اینکه بدانید از چه چیزی باید استفاده کنید، تحقیق مناسبی برای کلمات کلیدی انجام دهید. در اینجا برخی از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی آورده شده است.

Google Keyword Planner

Google Keyword Planner

نمونه ای از داشبورد برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل

Wordstream

نمونه ای از داشبورد Wordstream

2. از تحقیق تخصصی کلمات کلیدی خارجی استفاده کنید

به غیر از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی که در بالا ذکر شد، می توانید از یک ابزار تخصصی تحقیق کلمات کلیدی خارجی نیز استفاده کنید. اینها ابزارهایی هستند که کلمات کلیدی پلتفرم های خاصی مانند Amazon Market Place را تجزیه و تحلیل می کنند.

برای کسب و کارهای تجارت الکترونیک، ایده خوبی است که مسیر خرید و اقدامات مشتری را بررسی کنید. در مورد آمازون، از آنجایی که بیش از 197 میلیون خریدار آنلاین در ماه دارد، معدن طلا برای کلمات کلیدی با قصد خرید بالا است. صاحبان مشاغل تجارت الکترونیک رفتار و الگوی مشتری را یاد می گیرند و آنچه را که پیدا کرده اند در جایگاه خود اعمال می کنند.

برای استفاده از تحقیقات تخصصی کلمات کلیدی، بگذارید برای آمازون بگوییم، نام محصول یا کلمه کلیدی مربوط به جایگاه خود را تایپ کنید. یک بازار یا کشور و بخش آمازون را انتخاب کنید که به کاهش نتایج کمک می کند. پس از انجام، دانلود کردن لیست را در نظر بگیرید تا یک کپی از کلمات کلیدی که باید برای محتوای خود استفاده کنید را در اختیار داشته باشید و آن را در فروشگاه آنلاین خود پست کنید.

 چگونه ترافیک ارگانیک را به یک فروشگاه آنلاین هدایت کنیم؟

3. ایده های کلمات کلیدی را از رتبه بندی وب سایت ها بگیرید

راه دیگر برای به دست آوردن ایده کلمات کلیدی، یافتن و گرفتن کلمات کلیدی از وب سایت های رتبه بندی است. فقط محصول یا کلمه کلیدی خود را در موتورهای جستجو تایپ کنید، یکی از وب سایت های رتبه بندی را انتخاب کنید و روی صفحه وب آنها کلیک کنید تا آن را اسکن کنید.

از آنجایی که می‌خواهید در وب‌سایت‌های در حال اجرا رتبه بالاتری داشته باشید، باید از وب‌سایت‌های برتری که رتبه‌بندی می‌شوند برای کلمات کلیدی که می‌خواهید بهینه کنید، استفاده کنید. بنابراین، مطمئن شوید که ساختار صفحه وب‌سایت، محتوا، و هر افزونه، از جمله پرسش‌های متداول و مطالبی که به‌عنوان قطعه‌های برجسته در SERP ظاهر می‌شوند را ببینید.

پس از اسکن کردن، تا حد امکان به طور کامل فکر کنید که بدانید چگونه و چه کاری می توانستید انجام دهید تا مشتریان بالقوه شما نیز صفحات وب شما را طولانی تر مرور کنند، محصولات یا خدمات شما را بررسی کنند و خرید انجام دهند.

به یاد داشته باشید که در سئو علاوه بر گرفتن ایده های کلمات کلیدی از وب سایت های رتبه بندی، موارد دیگری مانند اعتبار دامنه، محتوای با کیفیت و غیره وجود دارد.

4. کلمه کلیدی اصلی را در URL قرار دهید

همچنین می‌توانید با وارد کردن k اصلی، ترافیک ارگانیک را به فروشگاه آنلاین خود هدایت کنید

کلمه کلیدی در URL انجام این کار باعث می شود که صفحات وب شما سئو دوستانه شوند، که به شما نسبت به رقبای خود برتری می بخشد.

در اینجا یک مثال خوب از یک URL بهینه شده از Sephora است. این برند خرده فروشی زیبایی URL خود را با افزودن دسته ها و زیر شاخه ها به محصولات خود بهینه کرد. انجام این کار به خریداران کمک می کند تا آنچه را که به دنبال آن هستند بسیار آسان تر پیدا کنند.

کلمه کلیدی اصلی را در URL قرار دهید

صفحه فرود سفورا برای صفحه پاک کننده و لایه بردار

به همین دلیل، موتورهای جستجو نیز می توانند این URL را به درستی ایندکس کنند و برای افرادی که کلمات کلیدی مشابه یا مشابه را جستجو می کنند ظاهر شوند. برای مثال، تصویر زیر یک مشتری بالقوه را نشان می دهد که در جستجوی یک محصول پاک کننده و لایه بردار است. از آنجایی که Sephora URL خود را برای این زیرمجموعه به خوبی بهینه کرده است، گوگل کلمه کلیدی را تشخیص می دهد، به همین دلیل است که این کلمه در بالای SERP ها نشان داده می شود تا توصیه های مراقبت از پوست را به مشتریان بالقوه ای که در جستجوی آن هستند ارائه دهد.

کلمه کلیدی اصلی را در URL قرار دهید

برای جمع بندی

پیاده‌سازی استراتژی‌های مناسب سئوی تجارت الکترونیک می‌تواند به شما کمک کند نتایج پایداری را برای کمپین‌های بازاریابی دیجیتال خود به ارمغان بیاورید. نتایج ممکن است کمی طول بکشد، اما تلاش های سئوی شما برای مدت طولانی به ثمر خواهد رسید.

اگر به دستی نیاز دارید که شما را به مسیر درست سئو راهنمایی کند، با یک آژانس سئو تماس بگیرید. با سئو فراز در تماس بگیرید یا در وب سایت ما پیام بگذارید و به ما اطلاع دهید که چگونه می توانیم کمک کنیم.

 

 

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا