ریدایرکت 301 چیست؟

ریدایرکت 301 چیست؟

ارور 301

ریدایرکت 301 چیست؟ تغییر مسیر 301 به موتورهای جستجو می گوید که محتوا به طور دائم به صفحه دیگری منتقل شده است – و بازدیدکنندگان را به URL جدید هدایت می کند. این را با یک مثال بیشتر توضیح می دهم. آیا تا به حال روی لینکی به صورت آنلاین کلیک کرده اید و به صفحه خطای 404 می رود؟ ناامید کننده، درست است؟ فرض کنید یک شرکت یک URL به نام WXYZ.com دارد. این شرکت تصمیم می گیرد W را حذف کرده و به XYZ.com تغییر نام دهد.

ریدایرکت 301 چیست؟

ریدایرکت 301 چیست؟

اگر شخصی در گوگل جستجو کند و URL قدیمی بدون تغییر مسیر ظاهر شود، پیام “خطای 404” را دریافت می کند که برای شرکت عالی به نظر نمی رسد.

و دوباره، تجربه کاربری خوبی ایجاد نمی کند. همین اتفاق می افتد اگر یک وبلاگ یا هر وب سایت دیگری به جز وب سایت خود به URL قدیمی در یکی از صفحات سایت یا پست های وبلاگ خود پیوند داده شود. تغییر مسیر 301 از وقوع این خطا جلوگیری می کند زیرا تمام ترافیکی را که روی آن پیوند قدیمی،کلیک می کند، به URL جدید، ارسال می کند.

بیشتر بخوانید:HTTPS چیست؟ تفاوت بین HTTP و HTTPS

اگر لینک خرابی دارید، تغییر مسیرهای 301 نیز مفید هستند. این می تواند به این معنی باشد که صفحه ای که شخصی به دنبال آن است دیگر وجود ندارد یا منتقل شده است.

ریدایرکت 301 چیست؟

به جای دریافت خطای 404، می توانید افراد را به یک صفحه جدید هدایت کنید. کاربر در حال رسیدن به جایی است که می خواهد باشد، به این معنی که شما یک تجربه کاربری خوب یا UX ایجاد می کنید. تجربه کاربری خوب یک مزیت سئو نیز دارد. گوگل مزایای UX را در این مورد تشخیص می‌دهد و اجازه می‌دهد ارزش پیوند به URL نهایی منتقل شود، زیرا رتبه‌بندی آدرس قدیمی مفید نخواهد بود. این به بخش بعدی منتهی می‌شود.

آیا ریدایرکت 301 بر روی سئو سایت و رتبه بندی گوگل تاثیر می گذارد؟

اگر به درستی انجام شود، تغییر مسیر 301 می تواند رتبه بندی صفحاتی را که به URL های جدید منتقل می کنید حفظ کند. پیوندها دارای چیزی به نام ارزش پیوند هستند که در روزهای PageRank به عنوان آب پیوند شناخته می شود. اساساً، این ارزش پیوندی است که از سایت های دیگر ارسال می شود.

بنابراین، شما یک پست عالی در مورد یک پیشرفت پزشکی می نویسید و یک مجله پزشکی معتبر به شما پیوند می دهد. آنها بخشی از ارزش پیوند خود را به شما منتقل می کنند. آب پیوند از یک منبع به منبع دیگر منتقل می شود

ریدایرکت 301 از لینک juice صفحه قدیمی به صفحه جدید منتقل می شود.

این به رتبه شما در گوگل کمک می کند و باعث می شود سایت شما بهتر به نظر برسد. شما ارزش پیوند URL قبلی را حفظ می کنید و به گوگل می گویید که این URL جدید به خوبی آدرس قبلی است.

بیشتر بخوانید: Rtobos.txt چیست و پیاده سازی Robots.txt چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

ریدایرکت 301 چیست؟ تغییر مسیرهای 301 در مقابل 302

آیا همه ریدایرکت‌ها بر اساس ارزش لینک منتقل می‌شوند؟ پاسخ ساده است. خیر. ریدایرکت دیگری که ممکن است نام آن را شنیده باشید، تغییر مسیر 302 است.

اینها ریدایرکت‌های موقتی هستند و ارزش پیوند را منتقل نمی‌کنند. ریدایرکت‌های 302 به ارزش پیوند منتقل نمی‌شوند بنابراین، مگر اینکه تغییری موقت در وب‌سایت خود ایجاد کنید، همیشه باید از تغییر مسیرهای 301 استفاده کنید.

ریدایرکت 302 :چه زمانی باید از تغییر مسیر 302 استفاده کنید؟

هر زمان که می خواهید به طور موقت ترافیک را به صفحه دیگری ارسال کنید، باید این تغییر مسیر موقت 302 باشد. تغییر اینجاست که بماند بنابراین اگر از ریدایرکت 302 در زمانی که واقعاً می‌خواهید از ریدایرکت 301 استفاده کنید استفاده کنید، تمام ارزش پیوند اصلی را از دست خواهید داد.

نحوه انجام ریدایرکت 301

این قسمت می تواند کمی فنی شود. اگر وب سایت شما از آپاچی استفاده می کند، از فایل htaccess. سایت خود استفاده خواهید کرد. یک فایل .htaccess که مخفف عبارت hypertext access است، یک فایل متنی ساده در سرورهای آپاچی است که با تنظیمات و دسترسی به دایرکتوری های خاص سروکار دارد. این ممکن است کمی پیچیده شود، بنابراین قبل از ایجاد هر گونه تغییر، مطمئن شوید که درباره دستورالعمل های .htaccess تحقیق کرده اید. اگر به‌تنهایی راحت نیستید که تغییرات را به تنهایی انجام دهید، بهتر است برای جلوگیری از شکستن سایت خود با یک مدیر وب مشورت کنید. اگر از وردپرس برای سایت خود استفاده می کنید، افزونه هایی نیز وجود دارد که به شما در مدیریت ریدایرکت های 301 کمک می کند. اکنون که تمام گزینه‌های تغییر مسیر 301 شما را بررسی کرده‌ایم، این تمام چیزی است که امروز برای شما دارم.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا