جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

جستجوی صوتی

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟ در این مطلب، به جزئیات بیشتری در مورد جستجوی صوتی می پردازیم و شش نکته را برای بهینه سازی وب سایت خود برای جستجوی صوتی به شما ارائه می دهیم. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه بهینه‌سازی جستجوی صوتی می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا به سرنخ‌های ارزشمند برسد، همین امروز با کارشناسان سئوفراز تماس بگیرید.

 جستجوی صوتی چیست؟

اگر اهل گشت و گذار در وب هستید ممکن است تجربه‌ای با جستجوی صوتی داشته باشید. با جستجوی صوتی، به‌جای تایپ پرسش، با دستگاهی صحبت می‌کنید و به صورت شفاهی سؤال می‌پرسید.

هنگامی که جستجوی صوتی انجام می دهید، دستگاه یا پاسخی را ارائه می دهد که از یک وب سایت گرفته شده است یا شما را برای اطلاعات بیشتر به یک وب سایت هدایت می کند.

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

همانطور که دستگاه به شما پاسخ می دهد، به شما می گوید که اطلاعات را از کجا دریافت کرده است.

برخی از دستگاه‌ها، مانند Google Home، پیوندی را در برنامه Google Assistant ارسال می‌کنند. این به کاربران اجازه می دهد تا پیوند را برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد موضوع باز کنند.

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

جستجوی صوتی با پرس و جوهای جستجوی سنتی متفاوت است. مردم آن طور که تایپ می کنند صحبت نمی کنند. این به این معنی است که شما باید در طرح سئوی خود، جست و جوی صوتی را در نظر بگیرید.

وقتی افراد جستجوهای صوتی انجام می دهند، تمایل به پرسیدن سوال دارند. به جای جستجوی “باطری خودرو برای هوندا سیویک 2022″، آنها جستجوی شفاهی را با این سوال انجام می دهند که “از کجا می توانم یک باتری خودرو برای هوندا سیویک 2022 بخرم؟” یا “هوندا سیویک 2012 به چه نوع باتری نیاز دارد؟”

این به این معنی است که کسب و کار شما باید برای پرس و جوهای مکالمه بیشتری در نظر گرفته شود. مردم به گونه‌ای با دستگاه‌های جستجوی صوتی صحبت می‌کنند که گویی شخص دیگری هستند – بنابراین باید لحن‌ها و عباراتی را که افراد هنگام صحبت استفاده می‌کنند، در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید:چگونه سایت خود را به روز رسانی کنیم

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

اساساً، جستجوی صوتی از شما می‌خواهد که برنامه سئوی خود را بهینه کنید تا بر نحوه جستجوی کلامی کاربران، عبارات یا کلمات کلیدی و اطلاعاتی که می‌خواهند بیابند تمرکز کنید.

6 نکته جستجوی صوتی برای سئو

اگر می خواهید در جستجوی صوتی عملکرد خوبی داشته باشید، این شش نکته را دنبال کنید.

1. نقطه “موقعیت صفر” را هدف بگیرید

اگر می خواهید در جستجوهای صوتی بیشتری ظاهر شوید، باید سایت خود را برای به دست آوردن قطعه های برجسته – و در نهایت موقعیت صفر بهینه کنید. مطالعه‌ای که توسط Moz انجام شد نشان داد که 87 درصد از پاسخ‌های جستجوی صوتی از قطعه‌های برجسته ناشی می‌شوند. این آمار نشان می دهد که هدف شما برای موقعیت صفر در نتایج جستجو چقدر حیاتی است.

بنابراین قطعه های برجسته (موقعیت صفر) چیست؟

هنگامی که جستجوی آنلاین انجام می دهید، گاهی اوقات یک کادر در بالای نتایج جستجو می بینید. معمولاً یک پاراگراف از اطلاعات است که عبارت‌های جستجوی شما پررنگ است. این جعبه اطلاعات – یک قطعه برجسته – از سایتی گرفته شده است که گوگل معتقد است پاسخ درست را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید:UX چیست؟ وچگونه بر سئو تاثیر میگذارد

موقعیت صفر زمانی است که یک نتیجه جستجو یک قطعه برجسته را در بالای اولین نتیجه جستجوی ارگانیک نشان می دهد. در یک جستجوی صوتی، گوگل اطلاعات را از قطعه‌های برجسته استخراج می‌کند. آنها اغلب اطلاعات صحیحی را ارائه می دهند و اطلاعات به اندازه کافی مختصر هستند تا Google بتواند به کاربر بازگرداند.

وقتی گوگل قطعه برجسته را می خواند، اطلاعات را به وب سایت مناسب نیز نسبت می دهد. اگر سایت شما اطلاعات را ارائه کرد، Google می‌گوید «براساس [وب‌سایت]» یا «ما این اطلاعات را در [وب‌سایت] پیدا کردیم».

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

برخی از دستگاه های جستجوی صوتی نیز در صورت تمایل به مطالعه بیشتر، پیوندهایی را برای کاربران ارسال می کنند. حتی اگر جستجوگر از وب‌سایت شما بازدید نکند، همچنان آگاهی از برند را به دست می‌آورد – و احتمال بیشتری دارد که در آینده کسب‌وکار شما را انتخاب کند.

اگر یک عبارت جستجو، قطعه‌های برجسته را برنمی‌گرداند، کسب‌وکار شما این فرصت را دارد که یکی از آنها را ایمن کند و در مقابل رقبا پیشی بگیرد.

2. تمرکز بر جستجوی معنایی

جستجوی معنایی نوعی از استراتژی جستجو است که در آن بر بهبود درک خود از هدف جستجوی کاربر تمرکز می کنید. این به شما امکان می‌دهد محتوایی ایجاد کنید که با آنچه جستجوگران می‌خواهند مطابقت بیشتری داشته باشد – و در نهایت ویژگی‌های جستجوی صوتی بیشتری کسب کنید.

شما می خواهید هدف جستجوی مخاطبان خود را برای بهینه سازی بهتر سایت خود برای آن جستجوها درک کنید.

برای مثال، اگر شخصی «فیلم‌ ایرانی » را از طریق جستجوی صوتی جستجو کند، احتمالاً به دنبال فیلم‌هایی است که در ابران در حال پخش هستند. با این حال، در یک جستجوی دسکتاپ، شخصی می‌تواند به دنبال فیلم‌هایی باشد که در ایران تنظیم شده‌اند.

در این مورد، اگر صاحب سالن سینما بودید، می‌خواهید تمام عبارات ممکنی را که کاربران می‌توانند برای یافتن زمان نمایش استفاده کنند، بهینه کنید. این شامل «فیلم‌های ایرانی»  است.

هنگامی که هدف جستجوی کاربر را درک کردید، می توانید بهینه سازی کنید تا در نتایج جستجوی مربوط به درخواست آنها ظاهر شود. این به شما کمک می کند تا مخاطبان جستجوی صوتی خود را بهتر درک کنید، بنابراین می توانید سایت خود را به درستی برای آن کلمات کلیدی بهینه کنید.

3. محتوای ارزشمند و آموزنده ایجاد کنید

استفاده از اصطلاحات و اصطلاحات بومی در زمینه شما وسوسه انگیز است، اما خواننده معمولی شما ممکن است نداند این اصطلاحات به چه معنا هستند. اگر می‌خواهید به طور موثر برای جستجوی صوتی بهینه شوید، به زبانی بنویسید که مخاطبان شما از آن استفاده می‌کنند.

بهتر است محتوایی بنویسید که محاوره ای باشد زیرا بیشتر برای مخاطبان شما جذابیت دارد. آنها نیز محتوای شما را درک خواهند کرد. اگر آنها جستجوی صوتی انجام دهند، وقتی اطلاعات شما به زبان مکالمه ای که استفاده می کنند نوشته شده باشد، به راحتی می توانند درک کنند.

آیا می خواهید درک بهتری از نحوه صحبت مشتریان خود و علاقه آنها به آنها داشته باشید؟ نگاهی به نحوه تعامل آنها در وب سایت و رسانه های اجتماعی خود بیندازید. این به شما کمک می کند مخاطب خود را بهتر درک کنید و به گونه ای بنویسید که برای آنها منطقی باشد.

جستجوی صوتی چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

همچنین مهم است که نحوه عبارات مخاطبانتان از جستجوهای صوتی را در نظر بگیرید. آنها به طور کلی سؤالاتی می پرسند که با چه کسی، چه چیزی کجا، چرا، چه زمانی یا چگونه شروع می شود.

همچنین می‌توانید از تکمیل خودکار Google برای دریافت ایده از نحوه جستجوی افراد برای یک موضوع خاص استفاده کنید.

4. مطمئن شوید که نام برند شما قابل خواندن است

اگر موفق به دریافت یک قطعه برجسته می شوید، این یک راه عالی برای معرفی افراد به برند شما است. با این حال، مهم است که نام برند شما به راحتی توسط گوگل قابل خواندن باشد. اگر گوگل نتواند نام برند شما را تلفظ کند، مخاطبان شما آن را نمی‌فهمند یا به خاطر نمی‌آورند.

برای اینکه بدانید آیا مخاطبان شما وب سایت شما را درک خواهند کرد، یک تست رادیویی انجام دهید. تست‌های رادیویی بر جنبه‌های مختلف نام کسب‌وکار شما تمرکز می‌کنند تا ببینند که چگونه می‌تواند توسط مخاطبان شما سوء تعبیر شود.

به عنوان مثال، اگر شماره 2 را در نام کسب و کار خود داشته باشید، مخاطبان شما به راحتی ممکن است با شنیدن آن گیج شوند. آیا 2، دو، به، یا بیش از حد است؟ مخاطبان شما ممکن است بتوانند بر اساس زمینه حدس بزنند، اما اگر با برند شما آشنا نباشند، ممکن است ندانند.

این در مورد کلماتی که شبیه به هم هستند نیز اتفاق می افتد. به عنوان مثال، C، see، و sea وقتی کسی آنها را می گوید همه یکسان به نظر می رسند. با شنیدن این موضوع در جستجوی صوتی، مخاطبان شما نمی‌دانند کدام شکل از «دیدن» است.

اینها تنها تعدادی از تست هایی هستند که برای داشتن یک نام تجاری خوانا باید گذرانده باشید. اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما قابل خواندن است، بنابراین سرنخ ها سایت شما را به خاطر می آورند و بعداً از آن بازدید می کنند.

5. نمایه کسب و کار Google خود را ادعا کنید

بسیاری از پرس و جوهای جستجوی صوتی از افرادی است که به دنبال مشاغل محلی هستند. آنها سؤالاتی مانند “نزدیک ترین پیتزا فروشی نزدیک من کجاست؟” یا “از کجا می توانم لاستیک ماشین بخرم؟”

فهرست نمایه کسب و کار Google شما کلید هدایت ترافیک محلی است. هنگامی که کاربران جستجوهای صوتی را در سیری انجام می دهند، سیری لیستی از سه مکان برتر در نزدیکی آن شخص ایجاد می کند. این به عنوان بسته 3 سئوی محلی شناخته می شود.

برای ظاهر شدن در بسته 3 سئوی محلی، نمایه کسب و کار Google خود را ادعا کنید. هنگامی که فهرست خود را درخواست کردید، تمام اطلاعات مربوط به آن را پر کنید. به اطلاعات تماس، آدرس و ساعات کار توجه ویژه ای داشته باشید تا مطمئن شوید که دقیق و به روز هستند.

این اطلاعات مهم هستند زیرا جستجوگران صوتی اغلب این اطلاعات را درخواست می کنند. آنها می خواهند بدانند کسب و کار شما در کجا قرار دارد، بدانند چه زمانی باز است، یا برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

همچنین می‌توانید فهرست خود را با قرار دادن پیوندهایی به محتوا، عکس‌ها و کسب نظرات بهینه کنید. اگر برای بهینه سازی نمایه کسب و کار Google خود وقت بگذارید، نتایج مثبتی خواهید دید.

6. یک صفحه پرسش و پاسخ ایجاد کنید

هنگامی که افراد جستجو می کنند، معمولاً برای یافتن پاسخ سؤالاتی را مطرح می کنند. با ایجاد یک صفحه پرسش‌های متداول، می‌توانید با ارائه پاسخ به سؤالات، به هدایت افراد به سایت خود کمک کنید.

سؤالات متداول برای ایجاد پاسخ به سؤالات رایج پیرامون محصولات، صنایع و شرکت شما عالی هستند. شما می توانید دانش خود را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید و به آنها کمک کنید تا کمی بیشتر با کسب و کار شما آشنا شوند.

ایجاد یک صفحه پرسش‌های متداول می‌تواند اطلاعات شما را در اسنیپت‌ها نشان دهد. اگر می‌خواهید قدمی فراتر بردارید، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که مستقیماً به سؤالات رایج پاسخ دهد. کمک به کسب و کار شما برای جذب سرنخ های ارزشمند مفید است.

سئو فراز به شما کمک می کند تا سایت خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید

با پیچیده‌تر شدن دستگاه‌های تلفن همراه، محبوبیت جستجوی صوتی همچنان افزایش می‌یابد. برای همگام شدن با این فناوری در حال تغییر، باید وب سایت خود را برای جستجوی صوتی بهینه کنید. در سئو فراز، ما به شما کمک می کنیم تا سایت خود را برای عملکرد خوب در جستجوهای صوتی تطبیق دهید.

ما یک شرکت دیجیتال مارکتینگ با خدمات کامل هستیم که در زمینه سئو تخصص داریم. تیم کارشناسان ما می دانند که چگونه سئوی شما را برای جستجوی صوتی تطبیق دهند.

امروز شروع کنید

اگر آماده شروع بهینه سازی سایت کسب و کار خود برای جستجوی صوتی هستید، با شما تماس بگیرید.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا