تفاوت بین سئو ارگانیک و سئوی محلی

تفاوت بین سئو ارگانیک و سئوی محلی

تفاوت بین سئو ارگانیک و سئوی محلی چیست؟علاقه مند به ارتباط با مشتریان بالقوه و سرنخ های بیشتری در یک منطقه خاص هستید؟ تیم سئو فراز فکر می کند هیچ چیز مهم تر از درک تفاوت بین استراتژی های بهینه سازی موتور جستجوی معمولی و جستجوهای محلی که می تواند نتایج شما را به حداکثر برساند وجود ندارد.

تفاوت بین سئو  ارگانیک و سئوی محلی چیست؟

تازه به مفهوم؟ با تفاوت در بهترین شیوه‌ها، استراتژی کمپین و نتایج ایده‌آل برای هرکدام، ما اطلاعات لازم در مورد هر دو استراتژی سئوی ارگانیک را در زیر شکسته‌ایم تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدامیک به بهترین وجه با اهداف تجاری و برند شما مطابقت دارد.

آماده شیرجه رفتن هستید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مفاهیم اولیه سئو، تفاوت‌های بین سئو و سئوی محلی، و نحوه تصمیم‌گیری درباره اینکه کدام عمل بهترین انتخاب برای کمپین بعدی شما خواهد بود، بیشتر بخوانید.

بیشتر بخوانید: آموزش صفر تا صد سئو رایگان

اصول بهینه سازی موتورهای جستجو و سئوی محلی يا لوکال سئو

اگر هنوز وارد مجموعه سئو نشده‌اید، توصیه می‌کنیم چند پست دیگر وبلاگ سئوی ما را که بهترین شیوه‌ها و روندهای نوظهور در بازاریابی دیجیتال را بررسی می‌کنند، بررسی کنید.

بهینه سازی موتورهای جستجو که از دیرباز برای یافتن و تبدیل ترافیک ارگانیک بیشتر به صورت آنلاین بر روی تمرین تکیه می کرد، می تواند:

به کسب و کار خود کمک کنید در نتایج صفحه موتورهای جستجو بالاتر نشان داده شود

نام تجاری خود را در مقابل مشتریان بالقوه بیشتری قرار دهید که به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند

به تبدیل سرنخ های گرم به خرید مشتریان کمک کنید

به تعریف و اصلاح پیام ها و استراتژی های بازاریابی خود در آینده کمک کنید تا با مخاطبان خود ارتباط بهتری برقرار کنید.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که اکثر کسب‌وکارها می‌توانند تا 100٪ بازده بازگشت سرمایه را برای کمپین‌های SEO ارگانیک طراحی و اجرا کنند.

به طور خلاصه، این بدان معناست که شما می توانید به ازای هر 1 دلاری که برای سئو هزینه می کنید، 1 دلار بازده ببینید. این برای ROI چگونه است؟

بیشتر بخوانید: سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

تفاوت بین سئو  ارگانیک و سئوی محلی چیست؟

برای صاحبان مشاغل کوچک و صاحبان مشاغل انفرادی که تازه شروع به امتحان استراتژی های بازاریابی دیجیتال منتخب کرده اند، توصیه می کنیم درباره بهترین شیوه های صنعت، نحوه پشتیبانی از نتایج جستجوی ارگانیک و عواملی که بیشترین تأثیر را بر نتیجه ارگانیک و محلی شما دارد بیشتر بیاموزند.

تلاش های سئو تعدادی از مقامات عالی صنعت که می توانند بینش عملی و نکاتی را در مورد بهترین شیوه های سئو ارائه دهند عبارتند از:

با تکامل روندهای موجود و بهترین شیوه های نوظهور که به طور مداوم به چشم انداز بازاریابی دیجیتال معرفی می شوند، توصیه می کنیم بدون توجه به تجربه عملی خود در سئو، در صدر ابزارها و توصیه های برتر بمانید.

چرا؟ زیرا آنچه در 3 سال پیش به نفع و از نتایج عالی SEO ارگانیک پشتیبانی می کرد، ممکن است دیگر بهترین عمل نباشد. (و بالعکس!)

بیشتر بخوانید: سئو خارجی یا سئو آف پیج (Off-page SEO) چیست ؟

بیشتر بخوانید: سئو درون صفحه یا seo on page چیست؟

سئو ارگانیک در مقابل سئو محلی: استراتژی

علاوه بر این، بدانید که تمام بینش و آموزش در جهان فقط می تواند شما را تا این حد پیش ببرد. در حالی که ما همیشه توصیه می‌کنیم قبل از خرج کردن پول در یک کمپین جدید، درک گسترده‌ای از پلتفرم‌ها، ابزارها و شیوه‌های پیشرو SEO ایجاد کنید، ارزش داده‌های جمع‌آوری‌شده از یک کمپین زنده و تحلیل‌های واقعی کاربر را هرگز نمی‌توان دست کم گرفت. کمک به کسب‌وکارها برای ردیابی، پیگیری و اندازه‌گیری اینکه کدام یک از تلاش‌های بازاریابی آن‌ها بازده واقعی را نشان می‌دهد و کدام یک باید برای رسیدن به هدف بهتر مورد بازنگری قرار گیرند، این نوع از داده‌های پاسخ کاربر تنها پس از اجرای کمپین شما قابل جمع‌آوری است.

سئو ارگانیک در مقابل سئوی محلی

برای کسانی که در جامعه ما تجربه ای در زمینه سئو دارند، یا زمانی را صرف مطالعه بهترین شیوه ها و آزمایش چند ابزار جدید کرده اید، درک تفاوت بین سئو و سئو محلی می تواند گام بعدی به سمت طراحی یک کمپین موثر باشد. .

اگر با تفاوت بین این دو و زمانی که باید هر کدام را اولویت بندی کنید آشنا نیستید، ادامه مطلب را بخوانید.

استراتژی سئو محلی خود را مشخص کنید

در سطح بالا، کمپین‌های سئو می‌توانند به بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای یافتن، ارتباط و تبدیل سرنخ‌های بیشتر در یک دامنه جغرافیایی بزرگ کمک کنند. گیج کننده به نظر می رسد؟ این نیست. به طور خلاصه، کمپین های سئو را می توان در سطح محلی ایجاد و اجرا کرد – به این معنی که کل جمعیت هدف شما در ایران که از موتورهای جستجو استفاده می کنند می توانند اهداف بالقوه برند شما باشند.

بیشتر بخوانید: انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

در حالی که برخی از برندهای تجارت الکترونیک ممکن است «کل جهان» را به عنوان یک بازار هدف بالقوه در نظر بگیرند، ما در این مورد هشدار می‌دهیم – کشورها، فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف هنوز هم باید هنگام طراحی کمپین سئوی شما در نظر گرفته شوند. علاوه بر این، ترافیک موتورهای جستجو سطح بالا بر اساس کشور جمع آوری می شود. مثلا:

ا کمپین سئو ارگانیک و سئو محلی

کشور هدف: ایران

کلمه کلیدی بالقوه یا عبارت جستجو: «جوراب شلواری ورزشی زنانه»

حجم جستجو: 5000+ در ماه

در حالی که کلمه کلیدی بالقوه بیش از 5000 بازدید موتور جستجو در ایران را نشان می دهد، تفاوت زبان بین یک بازار خرده فروشی ایران و یک بازار خرده فروشی آمریکایی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، زبان رایج و اصطلاحات تخصصی در آمریکا به «جوراب شلواری» تمرینی به این صورت اشاره می‌کند:

ساق پوش

شلوار یوگا

وسایل تمرین

در حالی که «جوراب شلواری زنانه» ممکن است جستجوهای قابل توجهی را هر ماه در ایران نشان دهد، دقیقاً همان کلمه کلیدی به دلیل تفاوت زبان فرهنگی، جستجوهای کمتری را در آمریکا نشان می دهد.

به این فکر می کنید که چه زمانی باید رویکرد سئو محلی تری را در نظر بگیرید؟

ما موارد فوق را ساده کرده ایم، اما همیشه یک تمرین خوب است که باید در نظر داشت. علاوه بر این، بیشتر بهینه سازی موتورهای جستجو دارای یک جزء جغرافیایی است که کاربران را ملزم به شناسایی منطقه جغرافیایی برای تحقیق یا اجرای یک کمپین می کند.

همانطور که گفتیم، کسب و کارهایی که توانایی ارتباط با مشتریان و خدمات رسانی به مشتریان در سراسر کشور را دارند، انجام خواهند داد – برندهای تجارت الکترونیک مثال خوبی در اینجا هستند.

کمپین سئو محلی :اجرا

مشاغل آجر و ملات

که فقط می تواند به مشتریان محلی خدمت کند. نمونه‌های خوب تجارت آجر و ملات ثابت شامل ارائه‌دهندگان خدمات حرفه‌ای مانند پزشکان، مراکز مراقبت از کودکان، و مشاغل مبتنی بر محصول است که نمی‌توانند اقلام خود را ارسال یا تحویل دهند.

کمپین سئو محلی : مکان خاص

در نظر گرفتن فروش روز کارگر؟ برخی از ایالت‌ها روز کارگر را در ماه‌های مختلف سال رسماً به رسمیت می‌شناسند، به این معنی که مناطق مختلف در یک منطقه جغرافیایی بزرگ‌تر (مثلا ایران) را می‌توان برای حمایت از کمپین‌های خاص تاریخ یا تعطیلات تقسیم‌بندی کرد.

کسب و کارهایی که محصولات یا خدماتی را ارائه می دهند که قابل ارائه یا ارائه به مشتریان در مناطق جغرافیایی مختلف نیستند.

بسیاری از مشاغل مبتنی بر خدمات در این دسته قرار می گیرند. به عنوان مثال، یک مطب دندانپزشکی به طور سنتی فقط می تواند به مشتریانی در مجاورت محلی آنها خدمات ارائه دهد، در حالی که یک فروشگاه تجارت الکترونیک ممکن است ظرفیت ارسال به مشتریان در سراسر جهان را داشته باشد.

فکر می کنید برند، محصول یا خدمات شما به بهترین وجه به مشتریان محلی ارائه می شود؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت تعریف استراتژی سئوی محلی و اینکه چه زمانی می تواند مناسب شما باشد، ادامه مطلب را بخوانید.

کمپین های محلی برای نتایج بهتر SEO ارگانیک

برای هر دو کسب و کار B2B و B2C، گاهی اوقات یک استراتژی سئو محلی منجر به بازگشت سرمایه بهتر برای برند و مشتریان شما می شود. در حالی که برخی از کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک با مرزهای جغرافیایی برای ارائه به بازار هدفشان تعریف نمی‌شوند، برخی از محصولات و خدمات به بهترین وجه به صورت محلی تعریف و ارائه می‌شوند.

چندین نمونه خوب از کسب و کارهایی که ممکن است محصولات و خدمات خود را در یک منطقه تعریف شده به بهترین نحو تبلیغ کنند عبارتند از:

دندانپزشکان، پزشکان عمومی، کایروپراکتیک و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی متفقین

مکانیک خودرو، تعمیر خودرو

بکسل خودرو و خدمات حمل و نقل تجاری

تفاوت سئو ارگانیک با سئو محلی يا لوکال سئو

وجه اشتراک هر یک از مشاغل فوق چیست؟ آنها معمولاً با مشتریان در یک منطقه جغرافیایی تعریف شده ارتباط برقرار می کنند و با آنها کار می کنند – و ظرفیت محدودی برای خدمات رسانی به مشتریان خارج از منطقه اداری خود دارند. (همچنین به این معنی است که به احتمال زیاد فقط باید در نتایج جستجوی محلی نشان داده شوند.)

علاوه بر این، برخی از مشاغل آنلاین که محصولات را به مصرف کنندگان خود می فروشند (هنوز!) حمل و نقل بین المللی را ارائه نمی دهند. اگر این به نظر شما می رسد و بازار هدف خود را در کل کشور تقسیم می کنید، ممکن است بخواهید استراتژی سئوی محلی خود را برای تفاوت بین مناطق و جمعیت شناسی بررسی کنید و تجدید نظر کنید.

بیشتر بخوانید: SEO چیست: راهنمای کامل بهینه سازی موتورهای جستجو

نحوه به حداکثر رساندن نتایج جستجوی محلی

بر اساس موارد فوق، ممکن است بتوانید ببینید که کدام نوع استراتژی سئو به بهترین وجه به کسب و کار و مشتریان شما خدمت می کند. اگر یک رستوران آجری هستید و علاقه مند به دستیابی به مشتریان محلی بیشتری به صورت آنلاین هستید، ما چند نکته و ترفند داریم که در دسترس کمپین‌های سئو محلی است که می‌تواند به شما کمک کند.

Google برای کسب و کار من

آیا بیش از حد یک کسب و کار محلی را جستجو کرده اید و متوجه یک پنجره بازشو خلاصه شده با جزئیات کلیدی کسب و کار در صفحه نتایج گوگل شده اید؟ این یک نمایه Google برای کسب و کار من است و فعال کردن نمایه شما می تواند ایده خوبی باشد.

با ارائه راهی سریع به مشتریان بومی‌شده برای یافتن کسب‌وکارتان، اطلاعات تماس اولیه و جزئیات Google Maps، بسیاری از سرنخ‌های گرم تنها با مرور نمایه «Google برای کسب‌وکار من» راه‌حل‌های جدیدی برای مشکلات خود پیدا می‌کنند.

با ارائه اعتبار بیشتر به مشتریان جدید در مورد کسب و کار محلی شما با فضاهایی برای بازخورد و نظرات واقعی مشتریان، کسب و کارهایی که دارای شرایط فیزیکی هستند می توانند از حساب Google خود برای فعال کردن این ویژگی به صورت آنلاین استفاده کنند.

کلمات کلیدی سئوی محلی

مشابه یک کمپین سنتی سئو، بازاریابان دیجیتال باید کلمات کلیدی سئوی محلی را در هنگام تحقیق در مورد کلمات کلیدی کمپین بگنجانند که نشان دهنده مناطق جغرافیایی تعریف شده آنها باشد.

از “مکانیک خودرو ملبورن” تا “غذای تایلندی بریزبن” شامل کلمات کلیدی خاص منطقه در تلاش‌های سئوی محلی شما به گوگل و موتورهای جستجو کمک می‌کند تا کسب‌وکار شما را زمینه‌ای کنند. (یعنی ارائه راه حل سریع برای مشکل محلی آنها.)

سئو محلی يا لوکال سئو :نظرات محلی از پشتیبانی می کند

دقیقاً مانند نمایه «Google برای کسب‌وکار من»، می‌توانید از سایت‌های محتوای خاص موتور جستجو و سایر سایت‌های محتوای تولید شده توسط کاربر برای ایجاد مجموعه‌ای از نظرات واقعی مشتریان استفاده کنید که به بومی‌سازی و موقعیت کسب‌وکار شما در نتایج جستجوی ارگانیک کمک می‌کند.

(با تعدادی از بررسی‌ها که به طور خاص اشاره نمی‌کنند کسب‌وکار شما در کجا قرار دارد؟ پاسخ به بازخورد مشتریان را در نظر بگیرید. یک روش معتبر و دوستانه برای ارتباط با مصرف‌کنندگان، می‌توانید به موقعیت کسب‌وکار محلی خود در محدوده‌های جغرافیایی تعریف‌شده کمک کنید و درعین‌حال درگیر باشید. جامعه شما.)

سئو محلی يا لوکال سئو: صفحات وب سایت محلی

آیا در بهینه سازی وب سایت خود برای حمایت از استراتژی های سئوی محلی خود و ارتباط با مشتریان مرتبط اقدام کرده اید؟ برخی از کسب‌وکارها نسخه‌های «محلی» صفحات محصول و خدمات موجود خود را ایجاد می‌کنند که می‌تواند به افزایش ترافیک از جستجوهای محلی کمک کند. مثلا:

یک تیم خودرو می تواند خدمات تعمیر خودرو در محل را در 3 محله منحصر به فرد انجام دهد

برای یافتن و ارتباط با مشتریان از هر یک از مناطق جغرافیایی تعریف شده خود، آنها ممکن است یک صفحه خدمات وب سایت موجود را کپی کنند تا یک کپی سئوی محلی روی صفحه را که کاربرانی را که با آن پارامترها جستجو می کنند هدف قرار داده و با آنها ارتباط برقرار کند.

مشابه شیوه‌های سئو استاندارد، می‌توانید با استفاده از بهترین روش‌های اولیه سئوی ارگانیک چه در صفحه و چه در خارج، به وب‌سایت خود در رتبه‌بندی بالاتر در جستجوهای محلی و رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک کمک کنید.

درباره سئوی محلی و روندهای نوظهور بازاریابی دیجیتال بیشتر بدانید

چه کسب‌وکار شما برای طراحی یک کمپین سئوی محلی مناسب‌تر باشد و چه ظرفیت ارائه خدمات به مشتریان و کمپین‌های سئو در سرتاسر جهان را داشته باشید، واقعیت‌ها دروغ نمی‌گویند – موتورهای جستجو می‌توانند منجر به بازگشت سرمایه قابل توجهی برای کسب‌وکارهایی با کمپین‌های خوب طراحی و اجرا شوند.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد روندهای بازاریابی دیجیتال محبوب، بهینه سازی موتورهای جستجو، فناوری های آینده که ممکن است بر بازاریابی دیجیتال تأثیر بگذارند، و اینکه چگونه می توانید به بهترین شکل مشتریان جدید آنلاین را پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید، وبلاگ سئو فراز را دنبال کنید.

به آموزش و ارتقای مهارت جامعه خود اختصاص داده شده است، ما مرتباً به بهترین شیوه‌ها، بینش‌های صنعت، و «نحوه راهنماهایی» می‌پردازیم که می‌توانند هر هفته شما را در بازنگری و تعریف مجدد تلاش‌های بازاریابی خود نگه دارند.

سئو فراز :انجام خدمات طراحی سایت ,سئو سایت,دیجیتال مارکتینگ  و …

علاقه مند به برون سپاری برخی از کمپین های بازاریابی بزرگتر خود به یک تیم متخصص هستید؟ همین امروز با تیم سئو فراز تماس بگیرید.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا