تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

تبلیغات در رسانه های اجتماعی

Contents

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد :رسانه‌های اجتماعی یکی از کانال‌های اصلی در بازاریابی دیجیتال هستند، اما چیزی که آن را از سایر ستون‌ها، مانند موتورهای جستجو و ایمیل متمایز می‌کند، این است که پلتفرم‌های زیادی در درون خود دارد. و نه به روش بینگ در مقابل گوگل. هر پلتفرم مخاطبان زیادی دارد که برای تبلیغات آماده هستند.

به عبارت دیگر، تبلیغات رسانه های اجتماعی جانور خودش است. اما هنگامی که رام و مهار شد، می توان از آن برای کمک به کسب و کار شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرد. برای یادگیری همه چیزهایی که برای شروع و موفقیت در تبلیغات رسانه های اجتماعی باید بدانید، ادامه مطلب را بخوانید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد
عکس فوری تبلیغات در شبکه های اجتماعی

 

راهنمای کامل تبلیغات در رسانه های اجتماعی در سال 2023

 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی چیست؟
 • مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی
 • آمار تبلیغات رسانه های اجتماعی
 • محبوب ترین کانال های اجتماعی پولی
 • تبلیغات رسانه های اجتماعی چگونه کار می کند؟
 • هزینه تبلیغات در شبکه های اجتماعی چقدر است؟
 • چگونه با تبلیغات رسانه های اجتماعی شروع کنیم
 • نکات تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی
 • تجزیه کانال اجتماعی پولی

نقش شبکه های اجتماعی در تبلیغات

تبلیغات رسانه های اجتماعی نوعی از بازاریابی رسانه های اجتماعی است که در آن از رسانه های پولی برای تبلیغ کسب و کار خود در هر یک از کانال های متعدد آن استفاده می کنید. این رسانه در قالب‌ها و مکان‌های بسیاری ارائه می‌شود و از طیف وسیعی از خلاقیت‌ها، از تصاویر و ویدیو گرفته تا تجربیات همه‌جانبه پشتیبانی می‌کند.

از آن به عنوان اجتماعی پولی نیز یاد می شود. در حالی که با جستجوی پولی که در آن کلمات کلیدی و اصطلاحات را هدف قرار می دهید، در شبکه های اجتماعی، مخاطبان، علایق و رفتارها را هدف قرار می دهید. تبلیغات رسانه های اجتماعی نیز عموماً بصری تر و مارک دارتر هستند و کاملاً بومی پلتفرم هستند – به طوری که گاهی اوقات تشخیص آنها به عنوان تبلیغات دشوار است.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی

مانند هر استراتژی PPC، تبلیغات رسانه های اجتماعی مزایای زیادی برای مشاغل دارد. در اینجا چند دلیل برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی آورده شده است:

مقرون به صرفه بودن تبلیغات شبکه های اجتماعی :

PPC به طور کلی به طور متوسط ​​200٪ بازده بازگشت سرمایه دارد. علاوه بر این، شبکه های اجتماعی پولی یک جایگزین کم هزینه برای هدف قرار دادن مخاطبان رقبای شما در جستجو است.

آگاهی از برند: نه تنها شبکه های رسانه های اجتماعی گسترده هستند، بلکه تبلیغات بصری به شما امکان می دهد آنها را مطابق با برند و سبک خود سفارشی کنید.

تعامل: علاوه بر کلیک‌های تبلیغاتی، کاربران می‌توانند با لایک کردن، اشتراک‌گذاری و نظر دادن با تبلیغات رسانه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنند.

فرمت ها: همانطور که در بالا ذکر شد، تبلیغات رسانه های اجتماعی طیف گسترده ای از قالب ها و انواع رسانه ها را پشتیبانی می کنند

هدف گذاری: از آنجایی که کاربران اطلاعات دقیقی را در مورد خود در پلتفرم ها به اشتراک می گذارند، تبلیغات رسانه های اجتماعی امکان هدف گذاری دقیق را فراهم می کند.

مزاحم نیست: در بیشتر موارد، تبلیغات رسانه های اجتماعی اغلب به سختی از پست های ارگانیک در پلتفرم ها تشخیص داده می شوند، و آنها را راهی کمتر مخرب برای دستیابی به مخاطبان شما می کند.

آمار تبلیغات رسانه های اجتماعی

آمار تبلیغات رسانه های اجتماعی

برای اینکه بفهمید بازار تبلیغات رسانه های اجتماعی چقدر بزرگ است، اجازه دهید نگاهی به چند آمار بیندازیم:

تبلیغات رسانه های اجتماعی چهارمین منبع بزرگ کشف نام تجاری و دومین کانال محبوب برای تحقیقات برند آنلاین هستند.

کانال های برتر مورد استفاده برای تحقیقات برند آنلاین

تبلیغات رسانه های اجتماعی دومین بازار بزرگ تبلیغات دیجیتال (153 میلیارد دلار در سال 2021) پس از تبلیغات جستجو است.

گوگل 28.6 درصد از هزینه تبلیغات دیجیتال جهانی را کنترل می کند، در حالی که متا (فیس بوک) با 23.7 درصد فاصله زیادی ندارد.

بهترین شبکه های اجتماعی برای تبلیغات

محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغات، بدون تعجب همان پلتفرم‌های بازاریابی ارگانیک هستند.

این شامل:

 • فیس بوک
 • یوتیوب
 • اینستاگرام
 • لینکدین

محبوبترین شبکه های اجتماعی

 • TikTok
 • توییتر
 • پینترست
 • اسنپ ​​چت
 • Quora
 • Reddit
محبوبترین شبکه های اجتماعی
نمودار میزان محبوبیت شبکه های اجتماعی

نقش شبکه های اجتماعی در تبلیغات

همانطور که در بالا ذکر شد، در حالی که تبلیغات جستجو عمدتاً بر اساس هدف گذاری کلمات کلیدی عمل می کنند، تبلیغات اجتماعی بر اساس هدف گیری مخاطبان است. هر پلتفرم ویژگی‌ها، تنظیمات و قالب‌های خاص خود را دارد، اما برخی از ویژگی‌های کلی را به اشتراک می‌گذارند:

سبک حراج: درست مانند روشی که Google Ads کار می‌کند، تبلیغات اجتماعی سبک حراجی PPC است که در آن الگوریتمی مکان‌ها و هزینه‌ها را بر اساس تعدادی معیار – از جمله کیفیت آگهی، حداکثر پیشنهاد، و عملکرد گذشته، تعیین می‌کند.

اهداف کمپین: برای اکثر پلتفرم ها، اولین قدم در ایجاد یک کمپین، انتخاب یک هدف است. معمولاً سه مورد برای نشان دادن بالا، وسط و پایین قیف وجود دارد.

هدف‌گیری: شما می‌توانید کاربران را در هر پلتفرم بر اساس جمعیت‌شناسی، علایق و رفتارها هدف قرار دهید و همچنین مخاطبان هدف‌گیری مجدد و مشابه ایجاد کنید. هر پلتفرمی متفاوت است، اما این راهنمای هدف‌یابی مخاطبان فیس‌بوک می‌تواند به شما کمک کند تا درک کلی داشته باشید.

ساختار حساب: در حالی که قراردادهای نامگذاری برای هر پلتفرم متفاوت است، هر یک ساختار حسابی دارد که اجازه می دهد

شما می توانید تبلیغات را در گروه ها و سپس گروه ها را به کمپین ها سازماندهی کنید.

نقش شبکه های اجتماعی در تبلیغات

هزینه تبلیغات در شبکه های اجتماعی چقدر است؟

حالا اگر این یک سوال بارگذاری شده نبود، پس من نمی دانم چیست. در نهایت، هزینه تبلیغات رسانه های اجتماعی شما به عوامل مختلفی از جمله هدف کمپین، استراتژی پیشنهاد، بودجه، بهینه سازی کمپین، صنعت و موارد دیگر بستگی دارد. اما در اینجا برخی از معیارهای PPC وجود دارد که با

هزینه های تبلیغات رسانه های اجتماعی خواهید دید:

 • هزینه هر کلیک (CPC)
 • هزینه به ازای هر 1000 نمایش (CPM)
 • هزینه هر تبدیل/هزینه هر اقدام/هزینه هر سرنخ
 • هزینه هر نمایش ویدیو
 • هزینه هر تعامل (لایک، نظر و غیره)
 • هزینه نصب هر برنامه
 • هزینه هر فالوور

نمودار زیر میانگین کلی هزینه هر کلیک و میانگین هزینه به ازای هر هزار نمایش را برای هر پلتفرم طبق Statista نشان می دهد.

هزینه های تبلیغات رسانه های اجتماعی بر اساس پلتفرم (2)

هزینه های تبلیغات رسانه های اجتماعی بر اساس پلتفرم

اما به یاد داشته باشید، اینها عمدتاً برای ارائه یک نقطه مرجع به شما استفاده می شوند. آنچه شما می توانید انتظار پرداخت را داشته باشید بسته به صنعت و حتی بر اساس نوع کمپین بسیار متفاوت است. برای مثال، می‌توانید در معیارهای ما در اینجا ببینید که میانگین هزینه هر کلیک برای خدمات خانگی در شبکه اجتماعی بین 1 تا 2 دلار است در حالی که برای املاک و مستغلات کمتر از یک دلار است.

هزینه های تبلیغات رسانه های اجتماعی بر اساس پلتفرم

چگونه تبلیغات  خود را در رسانه های اجتماعی شروع کنیم

سخت ترین بخش هر استراتژی بازاریابی در واقع شروع است. اما این مراحل اساسی را بررسی کنید و باید اعتماد به نفس کافی برای جهش داشته باشید!

1. مخاطب خود را درک کنید

مانند هر استراتژی بازاریابی، شما باید مطمئن شوید که درک محکمی از مخاطبان هدف خود دارید. از داده‌های مشتریان فعلی خود استفاده کنید، تحقیقات بازار انجام دهید و به تحلیل‌های پلتفرم‌های موجود نگاهی بیندازید تا احساس کنید چه چیزی ممکن است خوب کار کند. سپس این به شما کمک می کند تا تشخیص دهید چه کسی را هدف قرار دهید، چه چیزی را هدف قرار دهید و چه زمانی آنها را هدف قرار دهید. سپس، هنگامی که شروع به اجرای تبلیغات و جمع‌آوری داده‌ها کردید، می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری در مورد اینکه چه کسی تبلیغات شما را می‌بیند و با آن درگیر است، دریافت کنید.

2. یک کانال را برای شروع انتخاب کنید

یک استراتژی بازاریابی متقابل مهم است، اما قبل از شروع به هم‌پیچیدن پلت‌فرم‌ها، باید از آنها استفاده کنید. بهترین کانال به مخاطبان شما بستگی دارد، اما بیشتر اوقات، فیس بوک اولین قدم خوبی است.

3. چند هدف کلی را تعیین کنید

با تبلیغات اجتماعی خود می خواهید به چه چیزی برسید؟ در اینجا نیازی به تعیین اهداف SMART نیست – تا زمانی که واقعاً شروع نکنید، شناسایی معیارهای خاص دشوار خواهد بود. اما به طور کلی می توانید بر اساس هدف اصلی خود (مثلاً آگاهی، تولید سرنخ، تبدیل ها) ایده ای از هدف کمپین خود را شروع کنید.

4. به معیارها نگاه کنید

اینکه چقدر برای تبلیغات اجتماعی خود بپردازید به صنعت، مخاطب، استراتژی بهینه سازی و موارد دیگر بستگی دارد، اما همیشه خوب است که قبل از شروع به یک نقطه مرجع کلی بپردازید تا بتوانید سطحی از انتظارات را برای بودجه بندی داشته باشید.

4. از منابع خود استفاده کنید

منابع رایگان زیادی وجود دارد که می تواند به شما در تبلیغات رسانه های اجتماعی کمک کند. ما چند خلاصه و حتی یک آموزش برای شما داریم:

5. فقط شروع کنید

اگر یک کسب و کار کوچک هستید که فقط به دنبال خیس کردن پاهای خود هستید، بهترین گزینه این است که فقط از آنجا شروع کنید و یاد بگیرید. پلتفرم‌های تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی نیز مدتی طول می‌کشد تا یاد بگیرند، بنابراین هرچه زودتر تبلیغات را شروع کنید، سریع‌تر می‌توانید اطلاعاتی را که پلتفرم برای بهینه‌سازی تبلیغات شما نیاز دارد، جمع‌آوری کنید.

نکات تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی

اینکه چه چیزی برای هر پلتفرم بهتر عمل می کند متفاوت است، اما این نکات کلی به شما کمک می کند تا موفقیت را در بین پلتفرم ها مشاهده کنید.

به داده های ارگانیک خود تکیه کنید

به احتمال زیاد (امیدوارم کاهش دهید)، اگر به دنبال تبلیغ در رسانه های اجتماعی هستید، در حال حاضر یک استراتژی اجتماعی ارگانیک دارید. اگر چنین است، برای اطلاع از استراتژی پولی خود، بر عملکرد ارگانیک خود تکیه کنید. با گذشت زمان، بینش های زیادی از داده های تبلیغات خود خواهید داشت، اما تا آن زمان، به اطلاعات بینش مخاطب، پست های با عملکرد برتر، پست های با عملکرد پایین و معیارهای تعامل نگاه کنید تا بهترین بخش های مخاطب خود را برای هدف گیری احساس کنید. و همچنین بهترین پیشنهادها برای تبلیغ.

از محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید

علاوه بر استفاده از جذاب‌ترین پست‌های خود، می‌خواهید به عنوان خلاقیت تبلیغاتی خود به محتوای تولید شده توسط کاربر با عملکرد برتر نیز نگاهی بیندازید. اینها تبلیغات گواهینامه عالی را ایجاد می کنند که قابلیت ارتباط را با بررسی ها ترکیب می کنند تا تبلیغات قابل اعتماد و با ارزش بازگشت سرمایه (و کاملاً راد) ایجاد کنند.

موبایل را در نظر داشته باشید

این یکی احتمالاً ناگفته نماند، اما هنوز هم ارزش تاکید دارد: موبایل را در نظر داشته باشید. بیشتر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی عمدتاً از طریق تلفن همراه قابل دسترسی هستند (بعضی از آنها فقط برای موبایل هستند). البته، زمانی که مشخصات تصویر را دنبال می‌کنید، قالب‌بندی تبلیغات شما برای تلفن همراه به خودی خود کمک می‌کند. اما همچنین، زمانی که به پیشنهاداتی که تبلیغ می‌کنید و زمانی که تبلیغات خود را ارائه می‌دهید فکر می‌کنید، ذهنیت تلفن همراه داشته باشید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

به عنوان مثال، اگر مخاطبان شما متخصصان جوان شهرنشین هستند، تبلیغ یک راهنمای PDF در لینکدین ممکن است در زمان رفت و آمد صبحگاهی که در حال دسترسی به پلتفرم تلفن خود هستند، منطقی نباشد. ممکن است اجرای آگهی در زمانی که آنها آن را روی دسکتاپ خود می بینند منطقی تر باشد.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

تست A/B

همیشه باید نسخه‌های مختلف تبلیغات خود را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی بهترین عملکرد را دارد. با تست A/B، شما فقط یک متغیر را تغییر می‌دهید – مانند کپی، یا تصویر، یا در مورد زیر، سبک تصویر.

بیشتر بخوانید :تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

از چند نوع کمپین استفاده کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردم، هر پلتفرم اجتماعی پولی چندین هدف را برای کمپین شما ارائه می دهد – نه فقط به این دلیل که مشاغل مختلف اهداف متفاوتی دارند (مثلاً نصب برنامه در مقابل بازدید از فروشگاه)، بلکه به این دلیل که در داخل قیف خود نیز اهداف متفاوتی خواهید داشت. . ممکن است بخواهید با یک پیشنهاد برتر برای یک کمپین، سرنخ ایجاد کنید، اما بازدیدکنندگان وب سایت را با چیزی که دارای قیف پایین تر است در کمپین دیگر هدف قرار دهید. بنابراین کمپین های متعددی ایجاد کنید و از اهداف مختلف در دسترس خود برای ایجاد یک استراتژی کامل استفاده کنید. این تضمین می کند که از هر پلتفرم بیشترین بهره را ببرید.

جفت شدن با جستجو

من کمی در مورد بازاریابی متقابل کانال در بالا لمس کردم. هنگامی که استراتژی تبلیغات رسانه های اجتماعی خود را به دست آوردید، شروع به بررسی نحوه استفاده از جستجو و تبلیغات اجتماعی خود کنید. به عنوان مثال، ممکن است کلمات کلیدی با عملکرد برتر را از داده‌های Google Ads خود بگیرید و از آنها در نسخه تبلیغاتی فیس بوک خود استفاده کنید، یا بر اساس نحوه تعامل آنها با یک پیشنهاد تبلیغاتی جستجو، مخاطبان خاصی را هدف قرار دهید.

اجازه ندهید خلاقیت شما کهنه شود

نه تنها فیدهای رسانه های اجتماعی بسیار بصری هستند، بلکه دائماً تازه می شوند. این مهمتر از هر پلتفرم دیگری است که خلاقیت تبلیغ شما تازه بماند.

بیشتر بخوانید :سئو کلاه سفید چیست؟

برترین کانال های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی در مقایسه با یکدیگر

برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه کدام کانال ممکن است برای استراتژی شما بهترین باشد، برای تفکیک هر کدام به ادامه مطلب بروید.

فهرست مطالب:

 • فیس بوک
 • اینستاگرام
 • یوتیوب
 • لینکدین
 • توییتر
 • پینترست
 • TikTok
 • اسنپ ​​چت

تبلیغات فیسبوک

تعداد مخاطبان تبلیغاتی فیس بوک 2.11 میلیارد است که 26.7٪ از کل جمعیت را تشکیل می دهد. بزرگترین جمعیت آن 25 تا 34 سال است اما بیشترین نمایندگی را برای گروه سنی 65+ دارد. میانگین هزینه هر کلیک برای فیس بوک 0.97 دلار (دومین کمترین پس از توییتر) و میانگین هزینه هر هزار نمایش (CPM) 7.19 دلار است.

بسیاری از نمونه های تبلیغات فیس بوک را در اینجا بیابید.

 • انواع تبلیغات فیس بوک
 • تصویر
 • ویدئو
 • چرخ فلک
 • تجربه فوری
 • مجموعه
 • پست های تقویت شده
 • فروشگاه های فیس بوک
 • جوانب مثبت منفی

در حالی که ایجاد یک تبلیغ در فیس بوک نسبتاً ساده است، راه اندازی یک حساب تبلیغاتی یک فرآیند فوق العاده گیج کننده است. خوشبختانه، آموزش تبلیغات فیس بوک ما شما را در تمام این موارد راهنمایی می کند.

تبلیغات رسانه های اجتماعی

همچنین، هرچه یک کانال رسانه پولی مؤثرتر باشد، رقابتی تر می شود و فیس بوک نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این وجود، فیس بوک محبوب ترین پلت فرم رسانه های اجتماعی در جهان است و دارای بیشترین توزیع سنی در بین همه همتایان خود است. و در حالی که به‌روزرسانی‌های iOS و تغییرات حریم خصوصی محدودیت‌های خاصی ایجاد کرده‌اند، هدف‌گذاری تبلیغات فیس‌بوک همچنان بی‌نظیر است.

تبلیغات اینستاگرام

تعداد مخاطبان تبلیغات اینستاگرام 1.48 میلیارد است که 18.70 درصد از جمعیت را تشکیل می دهد. بزرگترین جمعیت آن در محدوده 18-34 سال است. میانگین هزینه هر کلیک برای تبلیغات اینستاگرام 3.56 دلار و میانگین CPM 7.91 دلار است.

انواع تبلیغات اینستاگرام عبارتند از:

 

 • عکس
 • ویدئو
 • چرخ فلک
 • مجموعه
 • قرقره ها
 • داستان ها
 • کاوش کنید
 • مزایا و معایب
 • جوانب مثبت منفی

در حالی که تبلیغات اینستاگرام معمولاً گران تر از تبلیغات فیس بوک هستند، تعامل در اینستاگرام نیز بالاتر است. به علاوه، این برترین پلتفرم رسانه اجتماعی است که توسط مصرف کنندگان برای دنبال کردن برندها استفاده می شود، بنابراین قصد و نیت بالاتری دارد. همچنین یک کانال تبلیغاتی عالی برای مشاغل تجارت الکترونیک است.

بیشتر بخوانید :آموزش صفر تا صد سئو رایگان

تبلیغات یوتیوب

مخاطبان تبلیغات یوتیوب با 2.56 میلیارد نفر از همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی بزرگ ترین هستند. این 32.4 درصد از جمعیت است که بزرگترین گروه سنی 25 تا 34 سال است. میانگین هزینه هر کلیک برای تبلیغات YouTube 3.21 دلار و میانگین CPM 9.68 دلار است.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

 • شش اصلی وجود دارد
 • فرمت های تبلیغات یوتیوب
 • تبلیغات درون جریانی قابل رد شدن
 • تبلیغات درون جریانی غیرقابل رد شدن
 • تبلیغات باپر
 • تبلیغات خارج از جریان
 • تبلیغات سرصفحه
 • تبلیغات همپوشانی
 • تبلیغات رسانه های اجتماعی – قالب های تبلیغاتی یوتیوب

مزایا و معایب

در حالی که تبلیغات ویدیویی اغلب جذاب‌ترین و مؤثرترین هستند، اما در دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که در آن کاربران بدون فکر در حال پیمایش هستند و اغلب ویدیوها را در حالت بی‌صدا تماشا می‌کنند، می‌توان ویدیوی خود را در مقابل کاربران قرار داد. اما در یوتیوب که ویدیو مورد انتظار است، شما یک مزیت دارید. حتی هنوز هم، تبلیغات ویدیویی می تواند مخرب باشد و ایجاد محتوای تبلیغاتی ویدیویی اغلب منابع سنگینی دارد.

بیشتر بخوانید :فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

اما در پایان روز (یا بهتر است بگوییم تمام روز)، کاربران بیشترین زمان را در این پلتفرم (همراه با TikTok) با 45 دقیقه در روز می‌گذرانند—بنابراین شانس بالایی برای دستیابی به مخاطبان هدف خود دارید.

لینکدین

مخاطبان تبلیغات لینکدین 808.4 میلیون نفر است که 10.3 درصد از جمعیت را تشکیل می دهد. بزرگترین جمعیت در لینکدین 25 تا 34 سال است، میانگین هزینه هر کلیک 5.26 دلار و میانگین CPM 6.59 دلار است.

انواع تبلیغات لینکدین

 • محتوای حمایت شده
 • پیام‌رسانی حمایت‌شده (InMail حمایت‌شده)
 • تبلیغات متنی
 • تبلیغات پویا

…اما اجازه نده که شما را گول بزند. فرمت‌ها عبارتند از چرخ فلک، مکالمه، دنبال‌کننده، نورافکن، شغل، فرم‌های نسل اصلی، پیام، تصویر تک، تک شغل، متن و ویدیو. ریاضی جابجایی خود را انجام دهید و این … بسیاری از انواع تبلیغات است.

جوانب مثبت منفی

لینکدین به دلیل اینکه یک پلتفرم تبلیغاتی گران قیمت است (متوسط ​​CPC آن چهار تا پنج برابر فیس بوک است) بدنام است و یکی از دردسرهای رایج در میان تبلیغ کنندگان، فقدان ویژگی هایی است که سایر پلتفرم ها دارند، مانند قابلیت های تنظیم قوانین و بهینه سازی تحویل برای یک اقدام خاص با این وجود، لینکدین بینش مخاطبان و گزینه های هدف گیری بسیار چشمگیری را ارائه می دهد، همچنین می توانید مخاطبان لینکدین را در بینگ هدف قرار دهید. این امر به ویژه برای تبلیغ کنندگان B2B که به دنبال دستیابی به تصمیم گیرندگان در بین مخاطبان خود هستند مفید است.

تبلیغات توییتر

تعداد مخاطبان تبلیغات توییتر 436.4 میلیون نفر است که 5.5 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهد. میانگین هزینه هر کلیک در توییتر 0.38 دلار (کمترین در بین تمام پلتفرم ها) و میانگین CPM 6.46 دلار است.

انواع تبلیغات در توییتر را نام ببرید:

تبلیغات تبلیغاتی:

 • تصویر
 • ویدئو
 • چرخ فلک
 • لحظات
 • متن
 • تبلیغات فالوور
 • تقویت
 • به عهده گرفتن
 • زنده
 • تبلیغات رسانه های اجتماعی – نمونه تبلیغات توییتر
 • جوانب مثبت منفی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

اگر توییتر برای مخاطبان شما مناسب است، گزینه خوبی است، زیرا رقابت کمتری وجود دارد، بنابراین برداشت‌ها و کلیک‌ها می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد. مخاطبان توییتر نیز ثروتمندتر هستند و آنها را کاندیدای خوبی برای تبدیل شدن به مشتری می کند. اما تبلیغات توییتر خالی از کاستی نیست. شکایات رایج شامل ردیابی تبدیل، تجزیه و تحلیل و راه اندازی است. با این حال، برای پایان دادن به یک نکته مثبت، مردم 26٪ زمان بیشتری را برای مشاهده تبلیغات در مقایسه با سایر شبکه ها صرف می کنند.

پینترست

تعداد مخاطبان تبلیغاتی پینترست 225.7 میلیون نفر است که 2.90٪ از جمعیت را تشکیل می دهد. میانگین CPC 1.50 دلار و میانگین CPM 3.50 دلار است.

انواع تبلیغات پینترست عبارتند از:

 • پین ایده
 • پین های محصول را امتحان کنید
 • مجموعه
 • چرخ فلک
 • پین های تبلیغاتی
 • تبلیغات خرید
 • جوانب مثبت منفی

علاوه بر این که مخاطبان پینترست نسبتاً محدود است، اکثر تبلیغ‌کنندگان متوجه می‌شوند که کنترل کمتری بر روی مکان‌های تبلیغاتی در اینجا دارند و باید خلاقیت خود را اغلب برای جلوگیری از خستگی تبلیغات تجدید کنند. اما تبلیغات Pinterest می تواند ارزش امتحان کردن را برای جایگاه مناسب داشته باشد، و برای کسب و کارهایی که تصاویر با کیفیت بالایی دارند – به ویژه تصاویری از کارشان، عالی است.

TikTok

تعداد مخاطبان تبلیغاتی TikTok 88 میلیون نفر است که 11.20٪ از کل جمعیت را تشکیل می دهد. بزرگترین گروه سنی 18 تا 24 سال، میانگین CPC 1.00 دلار به ازای هر کلیک و میانگین CPM 6.06 دلار است.

 

انواع تبلیغات TikTok به چهار شکل ارائه می شود:

 • تصویر
 • ویدئو
 • جرقه
 • مجموعه
 • جوانب مثبت منفی

همانطور که در بخش یوتیوب ذکر شد، ایجاد محتوای ویدیویی همیشه آسان نیست و انتظارات در پلتفرم‌های فقط ویدیویی بالاتر است. تبلیغات TikTok همچنین به حداقل 50 دلار در روز برای هر کمپین یا 20 دلار در روز برای هر گروه تبلیغات نیاز دارند. اما با توجه به محبوبیت این پلتفرم و ۴۵ دقیقه ای که کاربران در روز صرف آن می کنند، این یک گزینه عالی برای مشاغلی است که مخاطبان متمایل به TikTok دارند.

بیشتر بخوانید :فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

اسنپ ​​چت

تعداد مخاطبان تبلیغاتی اسنپ چت 557.1 میلیون نفر است که 7 درصد از جمعیت را تشکیل می دهد. بزرگترین جمعیت آن 18-24 سال است، اما بیشترین نمایندگی را برای گروه های سنی جوان تر دارد. میانگین CPM در اسنپ چت 2.19 دلار CPM است، میانگین هزینه برای هر

انواع تبلیغات Snapchat برای کار با:

 • ضربه محکم و ناگهانی
 • داستان
 • فیلترها
 • فیلترهای جغرافیایی
 • خاطرات
 • اسنپ ​​مپ
 • لنزها
 • تبلیغات بازرگانی
 • جوانب مثبت منفی

تبلیغات اسنپ چت می تواند پرهزینه باشد، به خصوص که همیشه ROI فوری ایجاد نمی کند. به علاوه، باید بتوانید محتوای منحصر به فردی تولید کنید تا انتظارات کاربران را برآورده کنید. خبر خوب این است که اگر درست متوجه شوید، تجربه تمام صفحه و همه جانبه می‌تواند تاثیرگذار باشد و مطالعات نشان می‌دهد که اگرچه Gen Zers زمان کمتری را برای تماشای تبلیغات صرف می‌کند، اما یادآوری تبلیغات بالاتری دارد.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد

در حال حاضر، ما در سئو فراز همه چیزهایی را که برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی از صفر تا صد نیاز دارید، به شما گفتیم. من شما را با چند نکته پایانی می گذارم. اولین مورد این است که اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی در کمپین های خود سرمایه گذاری می کنید، زیرا کمبود بودجه می تواند عملکرد تبلیغات شما را محدود کرده و سرمایه گذاری شما را باطل کند. دوم این است که به سکوها زمان بدهید. یادگیری ماشینی در اینجا نقش مهمی ایفا می کند، بنابراین به هر پلتفرم فرصتی برای جمع آوری داده های مورد نیاز برای شروع بهینه سازی تحویل بدهید. و در نهایت، تبلیغات خود را گزارش دهید و ممیزی های دوره ای را انجام دهید تا از بهینه سازی حساب های خود مطمئن شوید.

اگر به دنبال یک شرکت طراحی سایت و سئو سایت هستید پیشنهاد میکنیم سئو فراز را انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا