اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی :بازاریابی ویدئویی در چند سال گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است، زیرا بازاریابان بیشتری از ویدئوها برای بازاریابی استفاده می کنند.

به عنوان مثال، بر اساس یک نظرسنجی، 61 درصد از بازاریابان در سال 2016 از ویدیوها به عنوان ابزار بازاریابی دیجیتال استفاده کردند. این اعداد از آن زمان افزایش یافته است، به طوری که اکنون 86 درصد از بازاریابان در سال 2021 از ویدیوها استفاده می کنند.

86 درصد از بازاریابان از ویدیوها برای بازاریابی در سال 2021 استفاده می کنند

4 مزایای بازاریابی ویدئویی

بدون شک ویدیوها در چشم انداز بازاریابی دیجیتالیا همان ویدئو مارکتینگ امروزی مرتبط هستند. با بازاریابی ویدئویی، می‌توانید محتوایی با اندازه کوچک ایجاد کنید که به شما در جذب مشتری، ایجاد سرنخ و افزایش فروش کمک می‌کند.

ویدیوهای با کیفیت بالا می توانند به سرعت ترافیک را به وب سایت شما هدایت کنند. هنگامی که ویدیوهای خود را بین مخاطبان گسترده ای در پلتفرم های دیجیتال مختلف توزیع می کنید، می توانید با مشتریان بالقوه بیشتری درگیر شوید.

1.سطح تعامل خود با رسانه های اجتماعی را بهبود بخشید.

در مقایسه با متن‌ها و تصاویر، ویدیوها در رسانه‌های اجتماعی می‌توانند 1200٪ اشتراک‌گذاری بیشتری را برای کمپین بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما ایجاد کنند. بیشتر ویدیوها سرگرم کننده هستند و به راحتی قابل درک هستند، به این معنی که مردم بیشتر از متن یا تصاویر ویدیوها را به اشتراک می گذارند.

با اشتراک گذاری محتوای ویدیویی با کیفیت بالا در رسانه های اجتماعی، از ویدیوها برای برانگیختن علاقه و ایجاد سرنخ استفاده کنید. شما شانس بیشتری برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت خود دارید.

به عنوان مثال، سعی کنید ویدیوهای بیشتری را در پلتفرم های بازاریابی رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام ارسال کنید تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید. با انجام این کار، افراد از سراسر چشم انداز رسانه های اجتماعی می توانند ویدیوهای شما را کشف کنند، که در نتیجه به شما کمک می کند تا با مشتریان بالقوه بیشتری ارتباط برقرار کنید.

4 مزایای بازاریابی ویدئویی

بیشتر بخوانید :طراحی UI رابط کاربری چیست؟

2.با بازاریابی ویدئویی ترافیک وب بیشتری به دست آورید.

هدف از سئو بهبود کمیت و کیفیت ترافیک ارگانیک به وب سایت شما است. خوشبختانه، با به اشتراک گذاری ویدیوهای با کیفیت با مخاطبان هدف خود، می توانید 41 درصد ترافیک وب بیشتری به دست آورید و به شما این امکان را می دهد که مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کرده و فروش را افزایش دهید.

3.زمان ماندن در وب سایت خود را افزایش دهید.

آمارها نشان می دهد که کاربران اینترنت به طور متوسط ​​88 درصد زمان بیشتری را در یک وب سایت صرف می کنند. چند ویدیوی جذاب را در وب سایت خود ادغام کنید تا تجربه دیجیتالی قابل توجهی را به مشتریان خود ارائه دهید.

در نهایت، استراتژی بازاریابی ویدیویی شما باعث افزایش ترافیک ارگانیک می شود. ویدیوهایی با محتوای قانع کننده می توانند مشتریان شما را تشویق کنند تا قسمت های دیگر وب سایت شما را کشف کنند. در این صورت، دو یا چند ویدیو با کیفیت بالا را در وب سایت خود آپلود کنید تا رتبه سئوی خود را حتی بیشتر افزایش دهید.

4.احتمال خرید محصولات شما توسط مشتریان را افزایش دهید.

بر اساس گزارش فوربس، 90 درصد مشتریان اظهار داشتند که ویدیوها بر تصمیمات خرید آنها تأثیر گذاشته است. یک ویدیوی کوتاه محصول می تواند عامل تعیین کننده ای باشد که خرید مشتری شما را تعیین می کند.

علاوه بر نوشتن توضیحات با جزئیات و استفاده از تصاویر باکیفیت، ویدیوهای شما می توانند هر آنچه را که در مورد محصولات شما باید بدانند به مشتریان نشان می دهد. بهترین کیفیت های محصول خود را از طریق ویدیوها به نمایش بگذارید تا مشتریان خود را تشویق به خرید کنید.

اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

بیشتر بخوانید:لینک سازی داخلی چیست و اهمیت آن در سئو

نتیجه اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

ویدئوها یکی از موثرترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شما هستند. با گنجاندن ویدیوها در استراتژی های بازاریابی خود برای دستیابی به مشتریان بیشتر از آنها به نفع خود استفاده کنید. نه تنها به شما کمک می کند تا دسترسی خود را گسترش دهید، بلکه بازاریابی ویدیویی همچنین باید رتبه بندی SEO شما را افزایش دهد، سرنخ ها را به دست آورد و فروش را افزایش دهد.

ویدئو مارکتینگ مهم است؟ این تاکتیک محبوب مزایای زیادی دارد، از افزایش ترافیک گرفته تا افزایش درآمد.

اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

شرکت ها برای پیشرفت به چیزهای زیادی نیاز دارند: رهبری رویایی، یک پیشنهاد قانع کننده، خدمات استثنایی، و خیلی چیزهای دیگر. اما در فضای پر سر و صدا بازاریابی امروزی، برند شما به یک داستان نیاز دارد.

داستان ها باعث بازاریابی بهتر می شوند زیرا احساسات را برمی انگیزند. آنها می توانند بر افرادی که به آنها اعتماد داریم تأثیر بگذارند، نوستالژی ما را بازی کنند و به ما کمک کنند تا اطلاعات پیچیده را درک کنیم. یک داستان واقعا عالی می تواند در کمتر از سه دقیقه با کل شخصیت یک برند ارتباط برقرار کند. بعلاوه، داستان های هوشمندانه می توانند به شما کمک کنند تا به خصوص متقاعد کننده شوید.

چرا از بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم؟

ویدئو برای استراتژی محتوای شما بسیار مهم است زیرا به اندازه میان وعده، به یاد ماندنی و قابل اندازه گیری است. اینها فقط اجزایی نیستند که آن را برای مخاطبان شما که هوس قطعات کوتاه و جذاب دارند عالی می کند، بلکه ویژگی هایی هستند که ویدیو را به فرمت رویایی هر بازاریاب تبدیل می کنند.

از آنجایی که به خصوص بصری است، می‌توانید از ویدیو برای آموزش مفاهیم پیچیده استفاده کنید (اگر محتوا برای مخاطبانتان واضح‌تر نباشد، برای چیست؟)، برای به اشتراک گذاشتن داستان‌هایی در مورد مشتریان خود، و الهام بخشیدن به اقدامات خاص بازاریابی (چیزهایی مانند دموها، آزمایش‌ها) ، اشتراک ها و موارد دیگر).

اما فراتر از توانایی منحصربه‌فرد ویدیو برای تبدیل، این رسانه برای بازاریابان داده‌محور بسیار ارزشمند شده است. این به این دلیل است که شما می توانید تعامل مخاطبان را برای ویدیو به طور واقعی ردیابی و اندازه گیری کنید.

می‌توانید ویدیوهای خود را مستقیماً به معاملاتی که به آنها کمک می‌کنند گره بزنید و ببینید کدام دارایی‌ها بر اساس تجزیه و تحلیل تعامل محتوا طنین‌انداز می‌شوند. این گزارشی است که بازاریابی به شدت به آن نیاز دارد تا سریع‌تر مخاطبین خود را شناسایی کند و ارزش ابتکارات تغییر بازی را ثابت کند.

10 مزیت بازاریابی ویدئویی برای تقویت کسب و کار شما

جدا از اینکه یک رسانه بصری و غنی است، مزایای زیادی برای تبدیل کردن بازاریابی ویدئویی آنلاین به بخشی از استراتژی دیجیتال شما وجود دارد.

به بیان ساده، اعداد داستان قانع کننده ای را بیان می کنند. این آمار بازاریابی ویدیویی دقیقاً نشان می‌دهد که چرا بسیاری از شرکت‌ها در صنایع در طیف B2B و B2C از این رسانه استفاده می‌کنند – و چرا بازاریابی ویدیویی باید بخشی از تجارت شما نیز باشد.

1. افزایش درآمد

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Aberdeen Group، بازاریابانی که از ویدئو استفاده می کنند، درآمد شرکت را نسبت به کسانی که از ویدئو استفاده نمی کنند، 49 درصد سریعتر در سال به سال افزایش می دهند.

2. بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارید

طبق تحقیقات انجام شده، ۹۰ درصد از مشتریان می‌گویند که ویدیوی محصول به آن‌ها کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری برای خرید داشته باشند، و ۶۴ درصد می‌گویند که تماشای یک ویدیو احتمال خرید را در آنها افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، 97٪ از بازاریابان می گویند که ویدیو به افزایش درک کاربر از محصول یا خدمات آنها کمک کرده است.

3. به مردم آنچه می خواهند بدهید

بر اساس داده‌های موجود، از برندها، مردم محتوای ویدیویی را به ایمیل‌ها، خبرنامه‌ها، تصاویر اجتماعی، ویدیوهای اجتماعی، پست‌های وبلاگ و محتوای قابل دانلود (مانند فایل‌های PDF) ترجیح می‌دهند.

مصرف کنندگان زمانی که قصد خرید چیزی را دارند و می خواهند در مورد گزینه های خود تحقیق کنند از روش های مختلفی استفاده می کنند. برخی از تاکتیک های برتر عبارتند از استفاده از موتور جستجو، بازدید از وب سایت رسمی یک شرکت یا محصول، مشاهده وب سایت های بررسی و تماشای ویدیو. ویدئو می تواند به راحتی در هر یک از آن مکان ها گنجانده شود و به برند شما شانس بیشتری برای متقاعد کردن مصرف کننده بدهد.

4. رتبه بالاتر در جستجو

ویدیو می تواند به بهبود رتبه وب سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک کند. مدت زمانی که یک بازدیدکننده پس از ورود از جستجوی Google در صفحه شما صرف می کند، می تواند بر میزان بالای نمایش شما در نتایج تأثیر بگذارد. به گفته Backlinko، این یک فاکتور مهم رتبه بندی گوگل است که به عنوان زمان اقامت شناخته می شود.

ویدئو روشی فوق‌العاده موثر برای افزایش این معیار است، 80 درصد از بازاریابان می‌گویند که ویدئو زمان ماندگاری در سایت‌هایشان را افزایش داده است.

بر اساس داده‌های Mist Media، یک کاربر اینترنتی به طور متوسط ​​88 درصد زمان بیشتری را در وب‌سایتی که حاوی ویدیو است صرف می‌کند. و به‌طور متوسط، وب‌سایت‌هایی که شامل ویدیو می‌شوند در مقایسه با وب‌سایت‌هایی که این کار را نمی‌کنند، دو دقیقه زمان بیشتری دارند.

وب سایت هایی که به طور موثر از ویدئو استفاده می کنند، احتمال قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل را تا 53 برابر افزایش می دهند.

اهمیت ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

در نهایت، همانطور که توسط Search Metrics گزارش شده است، 55٪ از نتایج جستجو برای جستجوهای کلیدواژه  شامل حداقل یک ویدیو است. بنابراین، جدا از افزایش زمان صرف شده در سایت شما، صرفا داشتن یک ویدیو شانس شما را برای حضور در SERP ها افزایش می دهد و می تواند کلیک مطلوب تری برای شما ایجاد کند.

5. بک لینک های بیشتری دریافت کنید.

همانطور که در تحقیقات بیان شده است، جاسازی یک ویدیو در یک صفحه یا پست، میانگین تعداد دامنه های پیوند دهنده را تقریباً سه برابر می کند.

6. افزایش تبدیل

درصد نرخ کلیک بیشتر و 34 درصد نرخ تبدیل وب بالاتر.

به علاوه ، استفاده از ویدیو در صفحه فرود می تواند تبدیل را تا 86 درصد افزایش دهد.

7. رسیدن به تصمیم گیرندگان

سه چهارم مدیران کسب و کار هر هفته ویدیوهای مربوط به کار را تماشا می کنند. به علاوه، 54 درصد از مدیران ارشد هر هفته ویدیوهای مربوط به کار را با همکاران به اشتراک می گذارند.

علاوه بر این، 59٪ از مدیران ارشد موافق هستند که اگر متن و ویدیو در یک موضوع در یک صفحه موجود باشد، ترجیح می دهند ویدیو را تماشا کنند.

با این حال، آنها تنها نیستند: 72٪ از مردم ترجیح می دهند از ویدیو برای یادگیری در مورد یک محصول یا خدمات استفاده کنند.

از حرفه ای ها بیاموزید

دریابید که چگونه شرکت فناوری Miovision با استفاده از ویدئو در استراتژی بازاریابی خود به نرخ باز و رشد چوب هاکی 4 برابر بالاتر دست یافت.

8. خرد کردن ایمیل ارسال می کند

استفاده از کلمه ویدیو در موضوع ایمیل می تواند نرخ باز و کلیک را افزایش دهد.

افزودن ویدیو به ایمیل می تواند نرخ کلیک را تا 300 درصد افزایش دهد.

اساساً، ویدیو افزودنی قدرتمند برای بازاریابی ایمیلی شماست.

9.Rack Up Shares

با توجه به ویدئوهای اجتماعی 1200 درصد بیشتر از ترکیب متن و تصاویر به اشتراک گذاشته می شوند.

بر اساس گزارش HubSpot، اگر برند شما محتوای ویدیویی ایجاد می کند که مخاطب مورد نظر از آن لذت می برد، 83 درصد از مصرف کنندگان می گویند که به اشتراک گذاری آن با دوستان خود فکر می کنند.

رای دهید{title}

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا