اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

H1 چیست؟

اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت : روندهای سئو ممکن است بیایند و از بین بروند، اما برای سال ها گفته می شود که چیزی به سادگی تگ H1 می تواند سئوی وب سایت را بهبود بخشد. آیا این یک افسانه است یا این ادعا که تگ های H1 به سئو کمک می کند حقیقت دارد؟

نحوه استفاده از تگ H1

در این صفحه، نحوه استفاده از تگ های H1 و هدر در سایت خود را برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو و همچنین رضایت بهتر بازدیدکنندگان وب سایت خود مورد بحث قرار خواهیم داد. همچنین در مورد اینکه چگونه می توانید سایت خود را برای تگ های H1 موجود بررسی کنید، چگونه تگ های هدر دیگر ممکن است به سئو کمک کند، و چند نکته دیگر برای سئو ارائه خواهیم داد که ممکن است به کسانی از شما که تازه در بهینه سازی موتور جستجو هستند کمک کند.

اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

ما با معرفی تگ‌های هدر شروع می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که برچسب‌های H1 از دیدگاه موتور جستجو چگونه کار می‌کنند.

تگ های هدر یا عنوان چیست؟

قبل از اینکه صفحات وب وجود داشته باشند، مطالب چاپی مانند کتاب ها، روزنامه ها و مجلات از متن سرصفحه برای شکستن یا معرفی بلوک های نوشتاری طولانی تر استفاده می کردند.

 

این متن معمولاً بزرگتر بود، با فونت دیگری یا به گونه‌ای دیگر برای متمایز کردن خود از بقیه کپی تأکید شده بود. به عنوان مثال، تیتر یک روزنامه به عنوان یک متن سرصفحه در نظر گرفته می شود.

تگ های هدر

پس از معرفی صفحات وب در دهه 1990، تگ های هدر – که به آنها تگ سرفصل نیز گفته می شود – برای اهداف مشابهی معرفی شدند. این تگ ها، که با H بزرگ و به دنبال آن یک عدد نشان داده می شوند، می توانند تغییر کنند تا در هر وب سایت متفاوت ظاهر شوند.

با این حال، تگ‌های هدر معمولاً متن را بزرگ‌تر، پررنگ‌تر و خواندن آسان‌تر می‌کنند و در متنی که قبل از بلوک‌های طولانی‌تر کپی قرار می‌گیرد استفاده می‌شود.

تگ H1 چیست؟

تگ اچ یک معمولاً بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تگ در صفحه‌ای از یک وب‌سایت است. ممکن است برای معرفی محتوای آن صفحه به عنوان یک کل – یعنی برای نامگذاری موضوع مورد نظر – یا به سادگی منعکس کردن نام خود صفحه استفاده شود.

وب سایت های مختلف استفاده از تگ های H1 خود را متفاوت انتخاب می کنند. برخی ممکن است آنها را بسیار طولانی کنند و آنها را مانند جملات کامل بنویسند. دیگران ممکن است آنها را به یک یا دو کلمه بسیار ساده که با عنوان واقعی صفحه مطابقت دارند محدود کنند.

با این حال، استفاده از تگ H1 به عنوان راهی برای گنجاندن کلمات کلیدی مرتبط با محتوای صفحه – و تا حد امکان توصیفی، مزایای سئو دارد.

با این حال، شما باید فقط از کلمات کلیدی استفاده کنید که در واقع مربوط به آنچه در صفحه است، زیرا بازدیدکنندگان اگر متوجه شوند که شما به آنها دروغ می گویید سریعاً آن را ترک می کنند!

چگونه می توانم از تگ های H1 در وب سایت خود استفاده کنم؟

ممکن است در حال حاضر از تگ های H1 در وب سایت خود بدون اینکه متوجه شوید استفاده کنید. اگر از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می کنید، احتمالاً وب سایت شما به طور خودکار این برچسب ها را ایجاد می کند و آنها را بر اساس محتوایی که در صفحه مدیریت خود وارد کرده اید درج می کند.

برای بررسی سایت خود برای تگ های H1، مراحل زیر را دنبال کنید:

یکی از صفحات خود را در مرورگر اینترنتی مورد نظر خود باز کنید.

کلیدهای CTRL و U را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار یک تب جدید با کد HTML در آن باز می شود.

حالا کلیدهای CTRL و F را فشار دهید. <h1 را تایپ کنید و ببینید آیا چیزی برجسته شده است یا خیر.

اگر چنین است، به این معنی است که شما یک تگ H1 در صفحه خود دارید!

یک تگ H1 را اگر پیدا کردید، به چیستی آن توجه کنید. اگر یکی را پیدا نکردید، <h2 یا <h3 را جستجو کنید تا ببینید آیا سرصفحه‌ای در صفحه خود دارید یا خیر، و آنها را یادداشت کنید.

تگ h1  در html

اگر یک H1 را از دست داده اید، باید آن را اضافه کنید. ارائه‌دهنده CMS شما باید دستورالعمل‌هایی در وب‌سایت خود داشته باشد که به شما نشان می‌دهد چگونه این کار را از طریق صفحه‌های مدیریت خود انجام دهید، یا می‌توانید به سادگی در اینترنت برای یک آموزش جستجو کنید.

به عنوان مثال، اگر از وردپرس استفاده می کنید، “افزودن تگ H1 در وردپرس” باید کمک کند.

اگر از CMS استفاده نمی کنید، یا تنها گزینه شما اضافه کردن دستی تگ های H1 با HTML است، خوشبختانه این کار بسیار ساده است. فقط صفحه‌ای را که می‌خواهید ویرایش کنید در یک ویرایشگر کد باز کنید—Notepad در ویندوز و TextEdit در Mac می‌توانند فایل‌های HTML را ویرایش و ذخیره کنند—و مکانی را که می‌خواهید تگ H1 اضافه کنید پیدا کنید.

باید زیر تگ <body>، اما بالای تگ های <p> و سایر متن ها و تصاویر صفحه شما باشد.

به سادگی یک خط به شکل زیر اضافه کنید:

<h1>این تگ سرصفحه من است</h1>

خودشه! فایل HTML خود را ذخیره کنید، آن را دوباره آپلود کنید و صفحه خود را تازه کنید. ممکن است در ابتدا کمی مشکل باشد، اما هنگامی که صفحات خود را چند بار ویرایش کردید، به آن دست خواهید یافت.

چگونه می توانم از تگ H1 برای سئو استفاده کنم؟

در حالی که تگ های H1 ممکن است مستقیماً بر سئو تأثیر نگذارند، به دلیل مزایای غیرمستقیم که ارائه می دهند، صرف زمان برای بهینه سازی تگ های H1 خود بسیار ارزشمند است.

به عنوان مثال، قرار دادن تگ های H1 در وب سایت شما می تواند تجربه کاربری را بهبود بخشد، که می تواند به بهبود رتبه شما در نتایج جستجو کمک کند.

ترکیب کلمات کلیدی مرتبط در بالای صفحه و وجود اطلاعات مورد نظر در این مکان، تگ H1 را بسیار مهم می کند.

اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

برای لحظه ای به مثال دوچرخه خود بروید و بگویید صفحه ای با برچسب H1 «از کجا باید قطعات دوچرخه بخریم» ایجاد کردیم. این محتوا، در بالای صفحه، به Google می‌گوید که صفحه مربوط به محل خرید قطعات دوچرخه است—بنابراین این احتمال را افزایش می‌دهد که برای آن جستجو رتبه‌بندی شود.

اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

با این حال، این محتوا همچنین به بازدیدکنندگانی که در آن صفحه قرار می‌گیرند می‌گوید که اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد مکان پیدا کردن قطعات دوچرخه هستند، می‌توانند آن را در اینجا پیدا کنند.

این بیانیه واضح می تواند به کاهش نرخ پرش کمک کند، که به نوبه خود به سئو و رتبه بندی کمک می کند.

از این نظر، تگ H1 در سئو بسیار ارزشمند است، زیرا هم برای موتورهای جستجو و هم برای خوانندگان شما صحبت می کند.

بیشتر بخوانید :فاکتورهای رتبه بندی گوگل چیست؟

در اصل، فقط با داشتن یک تگ H1 در صفحات خود، به رتبه بهتر وب سایت خود کمک می کنید. ممکن است این قوی ترین کاری نباشد که می توانید برای بهینه سازی موتورهای جستجو انجام دهید، اما تگ های H1 همچنان برای سئو بسیار مهم هستند، زیرا هم به موتورهای جستجو و هم به بازدیدکنندگان وب سایت می گویند که محتوای صفحات در مورد چیست.

در اینجا نحوه بهینه سازی برچسب های H1 برای موتورهای جستجو و کاربران به طور یکسان آمده است:

  • مطمئن شوید که یک H1 در هر صفحه دارید. اگر مستقیماً بدون مقدمه وارد متن اصلی شوید، بازدیدکنندگان ممکن است گیج شوند یا مطمئن نباشند که آیا در صفحه درست هستند یا خیر. این مانند خواندن یک مقاله روزنامه بدون عنوان است.
  • سعی کنید همه تگ های H1 خود را منحصر به فرد کنید. محتوای تکراری، هر چقدر هم که کوچک باشد، هرگز عمل خوبی نیست.
  • از کلمات کلیدی دقیق و توصیفی استفاده کنید. «درباره» یا «درباره ما» خیلی جذاب نیست
  • کلمات کلیدی را به کار نبرید، یعنی کلمات کلیدی را به گونه ای در تگ H1 خود بچسبانید که از معنی دار شدن آن جلوگیری کند. «دوچرخه‌های فروشگاه لوازم تعمیر قطعات دوچرخه» ممکن است به شما کمک کند رتبه بهتری کسب کنید، اما بازدیدکنندگان احتمالاً گیج یا ناامید می‌شوند و بلافاصله صفحه را ترک می‌کنند. اگر نرخ پرش شما از این مقدار بالا برود، رتبه شما در نهایت پایین خواهد آمد.
  • اگر تگ های H1 شما خیلی بزرگ هستند (و بیش از حد صفحه را اشغال می کنند)، به دنبال یک فایل style.css در سرور خود بگردید. شما می توانید این فایل را درست مانند یک فایل HTML ویرایش کنید. h1 را جستجو کنید و سعی کنید مقدار اندازه فونت را کاهش دهید تا زمانی که از آن راضی باشید.
  • خلاق باش! تگ های H1 شما نباید عبارات یا قطعات کوتاه باشند. می توانید آنها را در قالب یک سوال بیان کنید یا آنها را در جملات کامل بنویسید.

این نکات به شما کمک می کند نه تنها با تگ های H1 خود به موفقیت سئو دست پیدا کنید، بلکه کاربرانی را که آنها را در وب سایت شما می خوانند خوشحال شوند.

آیا می توانم بیش از یک تگ H1 را در یک صفحه قرار دهم؟

شما می توانید، اما هیچ تاثیری بر سئوی شما نخواهد داشت. تگ H1 طوری طراحی شده است که بزرگ‌ترین و جسورانه‌ترین تگ در صفحه شما باشد – باز هم مانند یک تیتر روزنامه.

داشتن H1 های متعدد می تواند منجر به سردرگمی شود و به رتبه بندی شما کمکی نمی کند، بنابراین سعی کنید فقط به یکی بچسبید!

اگر می‌خواهید سرفصل‌ها یا زیر سرفصل‌های اضافی اضافه کنید، می‌خواهید به جای آن از تگ‌های H2، H3، H4 و غیره استفاده کنید. اینها معمولا کوچکتر هستند و برای معرفی قطعات مختلف محتوا در بدنه صفحه استفاده می شوند.

به عنوان مثال، ما از تگ‌های H2 برای جدا کردن هر بخش که با یک سوال شروع می‌شود استفاده می‌کنیم (همانطور که درست در زیر می‌بینید).

آیا تگ های H2، H3 و H4 برای سئو مهم هستند؟

بله، با این حال، این برچسب ها به اندازه یک H1 “وزن” ندارند. استفاده از تگ های عنوان برای سئو یک عمل پذیرفته شده است، اما این تگ ها بهتر است برای پاسخ دادن به سوالات، معرفی بخش های جدید محتوا و کمک به کاربران در پیمایش در صفحات شما به جای بهبود رتبه شما استفاده شوند.

سرفصل های h1

بسیاری از همان نکاتی که در بالا برای بهترین شیوه های تگ H1 ارائه شد، در مورد سایر تگ های عنوانی که ممکن است در سایت خود استفاده کنید نیز اعمال می شود.

تا زمانی که آنها را با کلمات کلیدی پر نکنید، آنها را منحصر به فرد نگه دارید و سرفصل های توصیفی و آموزنده ننویسید، کاربران از آنها قدردانی خواهند کرد – که به نوبه خود می تواند به عملکرد سایت شما در جستجو کمک کند.

در سئو، تگ های H1 زمانی بیشترین سود را دارند که به کاربرپسند کردن صفحه وب شما نیز کمک کنند.

شاید تعجب کنید که بدانید چقدر سئو به فعالیت بازدیدکنندگان وب سایت بستگی دارد. این باعث می شود که تگ H1 در سئو برای موفقیت حیاتی باشد. حتی چیزی به سادگی تگ‌های عنوان شما می‌تواند بر عملکرد وب‌سایت شما در جستجو تأثیر بگذارد.

برای بهبود سئوی وب سایتم چه کارهای دیگری می توانم انجام دهم؟

اگر به دنبال راه های ساده ای برای بهبود سئوی وب سایت خود هستید، مطمئناً به نوشتن تگ های جدید H1 برای صفحات خود محدود نمی شوید! در اینجا چند ایده وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

برای صفحات خود نیز تگ های عنوان جدید و منحصر به فرد بنویسید. این برچسب‌ها می‌توانند با تگ‌های H1 شما متفاوت باشند و می‌توانند حاوی کلمات کلیدی کمی متفاوت باشند تا شانس بهتری در رتبه‌بندی برای عبارات مختلف به شما بدهند.

بیشتر بخوانید:طراحی سایت

مطمئن شوید که تمام تصاویر شما دارای متن جایگزین اختصاص داده شده است. متن جایگزین که اغلب نادیده گرفته می شود، فرصت دیگری برای افزودن کلمات کلیدی مهم به صفحات شماست.

اهمیت تگ H1 برای سئوی وب سایت

سرعت صفحه خود را افزایش دهید. بازدیدکنندگان انتظار دارند که سایت شما به سرعت بارگذاری شود، و اگر اینطور نباشد، ممکن است آنها را دور کنید. این لیست از 26 ابزار را برای بهبود سرعت صفحه بررسی کنید تا ابزار مناسب خود را پیدا کنید.

به ایده های بیشتری نیاز دارید؟ جستجوگر سئو را امتحان کنید! این نرم افزار رایگان وب سایت شما را بررسی می کند، SEO شما را تجزیه و تحلیل می کند و یک مخزن ایجاد می کند

همچنین می‌توانید آموزش صفر تا صد سئو رایگان ما را بررسی کنید، که راهنمای رایگانی است که به شما کمک می‌کند هر صفحه از وب‌سایت خود را برای بررسی عواملی که به رتبه‌بندی آن تا حد ممکن کمک می‌کنند، طراحی شده است.

این PDF را می توان بارها و بارها مورد استفاده قرار داد تا اطمینان حاصل شود که سئوی شما قوی است و هیچ یک از مراحل را در مسیر رسیدن به رتبه اول از دست ندهید.

تیم دیجیتال مارکتینگ ما بر معیارهایی تأثیر می گذارد که نتیجه شما را بهبود می بخشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا