انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو+تصاویر

انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو

انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو :اگر می‌خواهید در پلتفرم‌هایی مانند گوگل دیده شوید، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) برای برند شما حیاتی است. برای تسلط بر این تاکتیک بازاریابی، سرمایه گذاری در سئو بسیار مهم است.

اهمیت انکر تکست (Anchor Text)  در سئو

Contents

این تکنیک به طور موثر بر روی استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم‌های گوگل متمرکز است تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) به طور مثبت ایندکس و رتبه‌بندی شوید.

هنگامی که این رتبه بندی به درستی انجام شود، باعث افزایش ترافیک وب سایت، تبدیل ها، سرنخ ها و بازگشت سرمایه به کسب و کار شما می شود.

چگونه استراتژی انکر تکست خود را برای سئو بهینه کنیم

مؤلفه های زیادی در فرمول سئو و «رتبه بندی» وجود دارد. با این حال، یکی از مهمترین آنها این است که متن لنگر یکی از معیارهایی است که خزنده های هوش مصنوعی گوگل به دنبال آن خواهند بود، و این شامل هر متن آبی است که یک وب سایت را به وب سایت دیگر متصل می کند.

به عنوان مثال، این متنی است که در این مقاله به وب سایت ما منتهی می شود. بنابراین، انکر تکست چیست و چه اهمیتی در رابطه با سئو دارد؟ بیایید یک شیرجه عمیق داشته باشیم و با انکر تکست‌ها آشنا شویم، این که چیست و کجا باید آن را اعمال کنیم.

بیشتر بخوانید: آموزش صفر تا صد سئو رایگان

انکر تکست چیست و چرا برای سئو مهم است؟

متن لنگر قابل مشاهده و قابل کلیک متنی است که با مقاله یا وب سایت مرتبط با آن مرتبط است. به طور موثر و الهام و انگیزه برای خوانندگان برای کلیک کردن به آن مقصد فراهم می کند.

با این حال، در سطح سئو، محتوای گوگل را ارائه می دهد، ارتباطی با URL و همچنین مطابقت کلمات کلیدی مرتبط را فراهم می کند. همچنین به عنوان کد نویسی HTML در نظر گرفته می شود و مانند این استفاده در وب سایت ما است، به عنوان مثال متن لنگر:

<a href=”https://www.seofaraz.com./”>seofaraz</a>

مثال انکر تکست با زبان html
تصویر مثال انکر تکست با زبان html را نشان می دهد

انواع مختلف انکر تکست چیست؟

چندین نوع مختلف از بهترین شیوه های متن لنگر وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله:

تطبیق دقیق متن های لنگر

اینجا جایی است که شما از همان عبارتی که در URL صفحه شما یا وب سایت خارجی ظاهر می شود، برای انکر تکست خود استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر در حال اتصال به سایتی در مورد سئوی متنی هستید، از کلمات “انکر تکست سئو” استفاده می کنید.

تطبیق دقیق متن های لنگر

متن های لنگر(انکر تکست) با تطبیق جزئی

این از یک تغییر در کلمه کلیدی استفاده می کند. به عنوان مثال، می توانید از عبارت “مثال متن لنگر” در هنگام اتصال به یک وب سایت در مورد انکر تکست ها استفاده کنید.

متن های لنگر مارک دار

این زمانی است که از نام تجاری برای اتصال به وب سایت آنها استفاده می کنید، همانطور که ما از نام تجاری Edge برای پیوند به وب سایت خود استفاده می کنیم.

متن های لنگر لینک نمایان یا آشکار

این زمانی است که URL کامل را در محتوای خود مانند www.seofaraz.com قرار می دهید.

عمومی

این معمولاً یک فراخوان برای اقدام است، مانند اینجا کلیک کنید یا بیشتر بدانید.

تصاویر

متن موجود در ویژگی‌های alt تصویر به‌عنوان متن لنگر برای خواندن Google استفاده می‌شود.

انکر تکست تصویر
انکر تکست بر روی تصویری را نمایش می دهد

منبع: مهمان پست

Anchor text برای تجربه کاربر خوب است اما آیا برای SEO خوب است؟

تاثیر (Anchor Text)  بر سئو سایت

برای سئو بسیار خوب است، اما تنها در صورتی که از دستورالعمل های کلاه سفید پیروی کنید تا مطمئن شوید که گوگل به درستی از آنها برای رتبه بندی شما استفاده می کند.

این بدان معناست که آنها باید مختصر، مرتبط با صفحه یا مقصدی باشند که به آن لینک می‌دهید، بیش از حد با کلمات کلیدی انباشته نشده باشند (در اینجا کمتر بیشتر است) و عمومی نباشند – مگر اینکه هدف شما این باشد.

در دوران غرب وحشی اینترنت، صفحات اغلب صفحات خود را با متن لنگر دقیقا مطابقت پر از کلمات کلیدی پشته می کردند.

این نوع ذکرهای انکر تکست در واقع بیشتر ضرر دارند تا فایده. این بدان معناست که صفحات می‌توانند مستقیماً به بالای جستجوهای Google که حتی مربوط به آن‌ها نبودند، حرکت کنند.

از آن زمان، گوگل کارهای زیادی برای پاک کردن این آشفتگی انجام داده است، به ویژه در به روز رسانی الگوریتم پنگوئن. در نتیجه، برای بهره مندی از مزایای سئوی استفاده از این لینک ها، باید کمی هوشیارتر باشید.

تاثیر (Anchor Text)  بر سئو سایت

این بدان معنا نیست که متن لنگر مفید نیست. بسیار سودمند است گوگل را قادر می سازد تا درک کاملی از آنچه هر صفحه درباره آن است به دست آورد و اطمینان حاصل کند که با جستجوهای مناسب و مخاطبان مناسب مطابقت دارد.

تاثیر (Anchor Text)  بر سئو سایت
تاثیر (Anchor Text)  بر سئو سایت

انکر تکست چیست؟

انکر تکست (Anchor Text) چیست و اهمیت آن در سئو

احیای محتوا قدیمی با انکر تکست

همچنین می توانید از متن لنگر برای دمیدن جان تازه ای به مقالات قدیمی استفاده کنید. اگر محتوای جدیدی نوشته‌اید که مربوط به آثار قدیمی‌تری است که منتشر کرده‌اید، به آن مقالات قدیمی‌تر سر بزنید و آنها را از طریق پیوندهای انکر تکست به محتوای جدید متصل کنید.

گوگل از محتوای جدید و منحصر به فرد حمایت می کند و ایجاد این تغییرات در قطعات قدیمی، احتمال دریافت نتایج بهبود یافته در جستجو را در صفحه شما افزایش می دهد.

این برای مخاطبان شما نیز مفید است زیرا می توانند به راحتی روی محتوای مرتبط با قطعه ای که می خوانند کلیک کنند.

ارزش بیشتری را برای آنها فراهم می کند و آنها را برای مدت طولانی تری در وب سایت شما نگه می دارد و باعث می شود که آنها در آن زمان یا در آینده اقدامات بیشتری انجام دهند.

لینک سازی داخلی و خارجی با انکر تکست

دو راه اصلی وجود دارد که می توانید از انکر تکست استفاده کنید، به صفحات دیگر در وب سایت خود متصل شوید (یا بخش‌های مختلف یک صفحه)، به مقصد دیگری متصل شوید تا ارزشی مانند منابع و غیره ارائه دهید.

ما قبلاً مطابقت دقیق را ذکر کرده ایم و باید با پیوندهای داخلی از این امر اجتناب شود. این تکراری است (که برای سئو مناسب نیست) اما می تواند جریمه های گوگل را جذب کند.

در مورد تغییر مسیرهای خود نیز احتیاط کنید و کلمات و عبارات ضروری را انتخاب کنید. برجسته کردن کل یک پاراگراف به نظر می رسد و عملکرد وحشتناکی دارد.

متن لنگر خارجی به گوگل این اطمینان را می دهد که صفحه شما درباره موضوعی است که می خواهید درباره آن باشد.

به عنوان مثال، اگر صفحه ای دارید که لوازم لوله کشی را می فروشد و به صورت خارجی به مقالات لوله کشی و غیره در سایر وب سایت ها متصل می شوید، گوگل اطمینان بیشتری پیدا می کند که صفحه شما در مورد لوله کشی است.

همچنین هنگامی که پیوندهایی به منابع و منابعی ارائه می دهید که برای بازدیدکنندگان شما ارزش ایجاد می کنند، به سایت و صفحه شما معتبر می شود.

بیشتر بخوانید: سئو درون صفحه یا seo on page چیست؟

چگونه می توانم متن لنگر یا انکر تکست ایجاد کنم؟

این یک روند سرراست است. برای ایجاد انکر تکست، تنها کاری که باید انجام دهید این است که متنی را که می خواهید به یک وب سایت یا صفحه هدایت کنید، برجسته کنید.

سپس باید URL مورد نظر خود را کپی کنید. گزینه ای در نوار ابزار شما برای درج پیوند در متن لنگر وجود خواهد داشت یا می توانید برای یافتن این گزینه روی متن برجسته شده راست کلیک کنید.

URL را بچسبانید و روی enter کلیک کنید و اکنون اتصال شما باید با رنگ آبی برجسته و زیرخط دار ظاهر شود.

چگونه می توانم متن لنگر یا انکر تکست ایجاد کنم؟
نحوه ایجاد انکرتکست را نمایش می دهد

استفاده از Xpath برای دریافت متن لنگر پیوند در پایتون زمانی که پیوند کلاس ندارد – Stack Overflow

از این فرآیند برای ایجاد هایپرلینک ها نیز استفاده می شود و در واقع این دو چیز بسیار شبیه هم هستند. تفاوت این است که یک هایپرلینک منحصراً به یک وب سایت یا URL دیگر متصل می شود که در آن می توان از Anchor Text نیز برای تغییر مسیر به قسمت دیگری از صفحه در همان URL استفاده کرد.

اینجا جایی است که از کد نویسی HTML استفاده می شود، و به این معنی است که می توانید افراد را به بخش های خاصی از وب سایت ها، از جمله خودتان، تحویل دهید.

در فراخوان‌های اقدام بسیار مؤثر است، بنابراین می‌توانید افراد را به فیلدهای تماسی هدایت کنید که برای مثال ممکن است در همان صفحه‌ای باشند که آنها می‌خوانند.

از کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید در انکر تکست خود استفاده کنید

این به بهترین شیوه‌های انکر تکست برمی‌گردد که بیان می‌کنند نباید پیوندهای خود را پر از کلمات کلیدی انباشته کنید.

در اینجا باید بسیار گزینشگر باشید و مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی در جستجوهای گوگل استفاده می کنید. اینها باید با سایت یا صفحه ای که بینندگان را به آن هدایت می کنید نیز مطابقت داده شود.

به عنوان مثال، سئو فراز می‌خواهد از نظر SEO رتبه بالایی کسب کند، بنابراین عبارتی است که ما در پیوند خود برای بردن افراد به  URL www.seofaraz.com/seo/ استفاده می‌کنیم.

این می تواند سئوی شما را از دو طریق بهبود بخشد. ابتدا گوگل می تواند لینک های داخلی و خارجی را ببیند و تشخیص دهد که برای بهبود سئوی آن صفحه مرتبط هستند. هنگامی که چندین سایت به صفحه شما پیوند می دهند، دستاوردهای قابل توجهی حاصل می شود.

به عنوان مثال، اگر شما یک لوله کش Broadbeach هستید و چندین سایت با استفاده از متن لنگر Broadbeach Plumber به وب سایت شما لینک می دهند، گوگل متوجه می شود که صفحه شما معتبر است.

این به نوبه خود به این معنی است که گوگل سایت شما را در صدر رتبه بندی قرار می دهد زیرا لینک های مرتبط، قابل اعتماد و معتبر چیزی است که می خواهد به کاربران خود ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای سئوی سایت

Anchor Text چیست؟

هر چیزی که باید بدانید (بدون اصطلاحات خاص!)

نکات بیشتر در مورد بهبود استراتژی های انکر تکست شما

نکات بیشتر در مورد بهبود استراتژی های انکر تکست شما

اینها اصول انکر تکست هستند، اما کارهای بیشتری برای انجام آن وجود دارد. در اینجا چک لیست ما از کارهایی است که باید انجام دهید و از مواردی که باید اجتناب کنید تا بهترین استراتژی ممکن را برای بهینه سازی صفحات خود برای سئو داشته باشید:

اطمینان حاصل کنید که متن لنگر مربوط به پیوند است

اگر از واژه‌های غذای گربه ممتاز استفاده می‌کنید اما به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که ربطی به غذای ممتاز گربه ندارد، مخاطبان خود را بیگانه و گیج می‌کنید.

بدتر از آن، هوش مصنوعی گوگل را نیز گیج خواهید کرد و از آنجا که هیچ ارتباطی وجود ندارد، هیچ مزیتی برای سئو نخواهید داشت.

کلمات کلیدی را که برای متن لنگر استفاده می کنید تغییر دهید

بسیاری از لینک های لنگر با استفاده از کلمه کلیدی که من سعی می کنم برای آن رتبه بندی کنم، به موفقیت در سئو می رسند، درست است؟ بسیاری از مردم قبلاً چنین فکری داشته اند و گوگل به خوبی و واقعاً در راس آن قرار دارد.

بمباران فرش متن شما با لنگرها با استفاده از کلمات کلیدی دقیق، امروز بیشتر از پاداش موتورهای جستجو برای گوگل جریمه دریافت می کند.

استفاده از کلمه کلیدی خود را تغییر دهید زیرا کلمات و اصطلاحات متعددی وجود دارد که به هر حال می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها با صفحه ای که به آن هدایت می کنید مرتبط هستند.

متن لنگر توصیفی را بنویسید

مواردی وجود دارد که می‌خواهید متن لنگر شما کوتاه، واضح و دقیق باشد – مانند مواردی که می‌خواهید یک متن عمومی برای یک فراخوان برای اقدام مانند «اکنون اقدام کنید» یا «اینجا را کلیک کنید».

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که این اتصالات فقط برای Google نیستند. آنها برای انسان های واقعی هستند که متن شما را می خوانند.

شما می‌خواهید متن لنگر توصیفی و معنی‌داری ارائه دهید که باعث می‌شود آن‌ها بخواهند روی آن کلیک کنند و بیشتر بیاموزند، به طور بالقوه اقداماتی مانند فروش یا پر کردن فرم تماس را انجام دهند.

متن لنگر توصیفی را بنویسید
متن لنگر توصیفی را مثال زده است

از Google Analytics برای ردیابی استفاده کنید

وقتی یک لنگر تنظیم می کنید  با جوهر صفحه ای در صفحه خود، می توانید ترافیک را با استفاده از Google Analytics پیگیری کنید. به Behaviour، Site Content و سپس All Pages بروید و داده های ردیابی به همراه سایر داده های صفحه در آنجا قرار می گیرند.

این به شما کمک می کند بازدیدکنندگان خود را درک کنید، از جمله رفتار آنها، نحوه تعامل آنها با وب سایت شما، چه محتوایی کار می کند و چه محتوایی ممکن است نیاز به کار داشته باشد.

این یک راه عالی برای بهینه سازی سایت شما است، بنابراین احتمال فروش و تبدیل شما بیشتر است.

آنها را از هم جدا کنید

این متن را فقط در انتهای مقاله قرار ندهید. که تنبل است و فواید زیادی به همراه نخواهد داشت. این متن های لنگر را در هر جایی که مرتبط هستند قرار دهید، و ارتباطات منطقی بین قطعات محتوا و صفحات منطبق در وب سایت شما وجود دارد.

هدف همیشه باید ارائه ارزش به خواننده باشد، در حالی که مزایای SEO به طور ارگانیک از پشت سر می‌آید.

از لینک های فالو استفاده کنید

لینک های بدون فالو سئوی شما را بهبود نمی بخشد و رتبه صفحه شما را بهبود نمی بخشد و فقط در شرایط خاص استفاده می شود.

اگر پیوندی را خریداری کرده‌اید یا نگران هستید که پیوند ممکن است شما را جریمه کند، می‌توانید از پیوند بدون دنبال کردن استفاده کنید. اما استراتژی بهتر این است که اصلا از لینک استفاده نکنید و سایت معتبرتری پیدا کنید که بتواند از لینک فالو استفاده کند.

با انکر تکست از چه چیزی اجتناب کنید

وقتی صحبت از متن لنگر به میان می آید، تله ها و دام هایی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام قرار دادن آنها در وب سایت خود باید از آنها اجتناب کنید:

از استفاده از متن لنگر عمومی خودداری کنید:

مگر اینکه از این متن لنگر به عنوان یک فراخوان برای اقدام خاص استفاده کنید، می خواهید با این اتصالات کمی قانع کننده تر باشید.

به یاد داشته باشید، شما می‌خواهید که مردم روی آن کلیک کنند، تا دلیلی برای کسب اطلاعات بیشتر به آن‌ها ارائه دهید، فقط به معنای واقعی کلمه «بیشتر بدانید» را متن خود قرار ندهید.

فقط مطمئن شوید که متنی که برجسته می‌کنید حاوی کلمه کلیدی مناسب است و مربوط به سایت یا صفحه‌ای است که به آن هدایت می‌کنید. در غیر این صورت، خلاق و تخیلی باشید تا خواننده را ترغیب کنید تا روی آن کلیک کند.

بیشتر بخوانید: سئوی سایت وردپرس: چگونه رتبه سایت وردپرس را بالا ببریم

انکر تکست خود را فقط به صفحه اصلی خود پیوند ندهید

دلیل اصلی استفاده از این لینک‌های متنی لنگر در وب‌سایت خود این است که گوگل را به رتبه‌بندی تا حد ممکن صفحات شما و جذب مخاطبان و وادار کردن آن‌ها وادار به کلیک کردن برای اطلاعات بیشتر درباره برند شما کنید.

قیف کردن افراد مستقیماً به صفحه اصلی یک راه مطمئن برای ترغیب آنها به کلیک کردن و یافتن کسب و کار دیگری در نتایج جستجوی خود است. همچنین وقتی نوبت به جستجوهای گوگل می شود، همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار می دهید.

از سایت های اسپم دوری کنید

چند لایه برای این وجود دارد. اولاً، هرگز نباید با فرستادن خوانندگان به یک سایت مبهم و با وعده دادن چیزی که تحویل داده نمی شود، دستکاری کنید.

گوگل آن را دوست ندارد؛ مخاطب شما آن را دوست ندارد، این کار را نکنید. تعداد بسیار کمی از مردم در تلاش هستند تا مردم را گمراه کنند یا عمداً آنها را به مقصدی مخرب بفرستند.

به همین دلیل ضروری است که تکالیف خود را انجام دهید و سایت ها را قبل از ارسال انکر تکست به آنها تأیید کنید. لینک های با کیفیت پایین برای سئوی شما مفید نیستند و مخاطبان شما نیز ارزش کمی در آنها پیدا خواهند کرد.

بیش از حد بهینه سازی نکنید

بیش از حد بهینه سازی نکنید
تکرار بیش از حد عنوان ها را نمایش می دهد

سئو می تواند کمی شبیه یک لیوان شراب دوست داشتنی باشد – شما نمی خواهید در آن زیاده روی کنید. اشباع کردن صفحات شما در متن لنگر یا هر کلمه کلیدی دیگر یا استراتژی پیوند توسط گوگل به عنوان یک پرچم قرمز مشاهده می شود و می توانید متوجه شوید که به جای پاداش توسط موتور جستجو جریمه می شوید. مخاطبان شما نیز نمی‌خواهند با صفحه‌ای که با لینک‌های آبی روشن می‌شود از آنها استقبال شود، در نحوه استفاده از آن‌ها کم‌هوش و هوشمند باشید.

نحوه استفاده صحیح از تگ های عنوان HTML | وبلاگ تم های زیبا

استفاده بیش از حد از متن لنگر، بهینه سازی بیش از حد نامیده می شود، و این در مورد کلمات کلیدی شما نیز صدق می کند. یک ممیزی از سایت خود انجام دهید و ببینید چند بار کلمات کلیدی شما تکرار می شوند.

بیشتر بخوانید: تگ title (Title Tag) چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

کلمه کلیدی دقیق نباید در بیش از 10 درصد از کل متن لنگر شما استفاده شود.

اگر در مورد تعریف متن لنگر یا نحوه هدایت آنها به بهترین شکل مطمئن نیستید، توصیه می کنیم با تیم سئو فراز تماس بگیرید. ما همچنین خدمات سئو سایت و طراحی سایت را ارائه می دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا