سئوی سایت فروشگاهی چیست؟

سئوی سایت فروشگاهی چیست؟

سئوی سایت فروشگاهی چیست؟ سئوی سایت فروشگاهی یا سئوی تجارت الکترونیک شامل بهینه سازی وب سایت شما برای کمک به رتبه بهتر در نتایج جستجو است. این استراتژی شامل تاکتیک هایی مانند یکپارچه سازی کلمات کلیدی، بهبود زمان بارگذاری صفحه و موارد دیگر است. سئوی سایت فروشگاهی از این تاکتیک‌های بهینه‌سازی برای کمک به شما در افزایش رتبه استفاده می‌کند که منجر به ترافیک بیشتر و رونق به کسب و کار شما می‌شود.

سئوی سایت فروشگاهی چیست؟

چرا باید در سئوی سایت فروشگاهی سرمایه گذاری کنم؟

Contents

اگر تعجب می کنید که چرا باید یک استراتژی سئوی سایت فروشگاهی بسازید، در اینجا چهار دلیل بزرگ برای سرمایه گذاری وجود دارد:

1. به افراد بیشتری کمک می کنید محصولات شما را کشف کنند

یکی از مهمترین مزایای سئو برای وب سایت های فروشگاهی این است که به افراد بیشتری کمک می کنید محصولات شما را کشف کنند. هنگامی که یک استراتژی سئو دارید، لیست محصولات خود را برای رتبه بهتر در نتایج جستجو بهینه می کنید.

هنگامی که محصولات شما در جستجو رتبه بالاتری دارند، افراد بیشتری آنها را کشف می کنند و از صفحات شما بازدید می کنند تا در مورد آنچه ارائه می دهید بیشتر بدانند.

2. با مخاطبان خود اعتماد و اقتدار ایجاد می کنید

وقتی مردم به دنبال خرید محصولات هستند، به گوگل مراجعه می کنند تا به آنها کمک کند تا برای یافتن کالای مناسب تحقیق کنند. آنها به گوگل برای ارائه نتایجی که مطابق با آنچه آنها نیاز دارند اعتماد دارند.

اگر یک برنامه سئو دارید و در نتیجه گوگل شما را در رتبه بالایی در جستجو قرار می دهد، جستجوگران مطمئن خواهند شد که شما یک شرکت معتبر هستید. در نتیجه، آنها به احتمال زیاد با محصولات شما درگیر می شوند و بیشتر در مورد آنها می آموزند زیرا اعتماد دارند که شما محصولات درجه یک را ارائه خواهید کرد.

3. شما تبلیغات 24 ساعته دارید

یکی از بزرگترین مزایای ایجاد یک استراتژی سئوی تجارت الکترونیک این است که سئو به شما ارتقاء 24 ساعته را ارائه می دهد. وقتی کسب و کار خود را بازاریابی می کنید، می خواهید در زمان مناسب به افراد دسترسی پیدا کنید، چه در حال اجرای تبلیغات یا ارسال ایمیل باشید. با سئو، لازم نیست نگران یافتن زمان مناسب باشید.

اگر سایت فروشگاهی خود را بهینه نگه دارید و اطلاعات مرتبط را ارائه دهید، می توانید رتبه های بالایی را حفظ کنید. بنابراین، صرف نظر از ساعت یا روزی که کسی جستجو می کند، می تواند شما را در گوگل پیدا کند.

بیشتر بخوانید:آموزش صفر تا صد سئو رایگان

این توانایی برای تبلیغ کسب و کار شما در تمام ساعات به این معنی است که مردم کسب و کار شما را کشف می کنند، چه در حال بازاریابی فعال باشید، چه وقت خود را با خانواده سپری کنید، یا برخی از Z ها را جذب کنید.

4.با سئوی سایت فروشگاهی فروش بیشتری کسب می کنید

یکی از مهمترین مزایای سئوی تجارت الکترونیک این است که شما فروش بیشتری کسب می کنید. وقتی صفحات محصول شما در نتایج جستجوی مرتبط رتبه بندی می شوند، به جذب خریداران علاقه مند به وب سایت خود کمک می کنید. در نتیجه، فروش را برای شرکت خود افزایش می دهید و در کل به کسب درآمد بیشتر کمک می کنید.

9 روش برتر برای سئوی تجارت الکترونیک

ایجاد یک استراتژی سئوی تجارت الکترونیک برای کمک به رشد کسب و کار شما به صورت آنلاین بسیار مهم است. اما اگر مطمئن نیستید که با SEO برای تجارت الکترونیک از کجا شروع کنید، در اینجا 9 بهترین روش سئو برای کمک به راه اندازی استراتژی خود آورده شده است!

1. کلمات کلیدی مرتبط را برای صفحات محصول خود پیدا کنید

اگر می‌خواهید با استراتژی سئوی سایت فروشگاهی یا به اصطلاح تجارت الکترونیک خود به موفقیت دست پیدا کنید، با یافتن کلمات کلیدی مرتبط برای صفحات محصول خود شروع کنید. کلمات کلیدی به رتبه بندی صفحات شما در نتایج جستجوی مناسب کمک می کنند، بنابراین می توانید به افراد علاقه مند دسترسی پیدا کنید.

برای یافتن اصطلاحات مرتبط، از ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند KeywordsFX استفاده کنید. شما می توانید برای ایجاد لیستی از عبارات کلیدی برای استفاده در سایت خود، تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

به طور کلی، هنگامی که شما تحقیق کلمات کلیدی را انجام می دهید، می خواهید بر روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کنید که حاوی سه یا چند کلمه هستند. کلمات کلیدی طولانی برای مشاغل تجارت الکترونیک بهترین هستند زیرا ترافیک واجد شرایط بیشتری را به سایت شما هدایت می کنند.

سئوی سایت فروشگاهی چیست؟

فرض کنید یک صفحه محصول برای ژاکت‌های پشمی قهوه‌ای دارید. اگر شخصی «ژاکت کش باف پشمی» را جستجو کند، نمی‌دانید که به دنبال ژاکت‌های کشباف قهوه‌ای است که شما ارائه می‌دهید، زیرا جستجو مبهم است.

با یک کلمه کلیدی دم بلند مانند «ژاکت‌های کشباف قهوه‌ای بلند»، دقیقاً می‌دانید که جستجوگر می‌خواهد چه چیزی را پیدا کند. شما می دانید که لیست محصول شما مرتبط است و ترافیک واجد شرایط را به سایت خود هدایت می کنید.

بنابراین، هنگامی که کلمات کلیدی دم بلند خود را شناسایی کردید، می خواهید آنها را در صفحات محصول خود، از عنوان محصول گرفته تا توضیحات محصول، ادغام کنید.

2. تگ عنوان و توضیحات متا خود را بهینه کنید.

هنگامی که افراد در گوگل جستجو می کنند و نتیجه می گیرند، اولین چیزی که می بینند تگ عنوان و توضیحات متا شما است. این دو عنصر به مخاطبان شما می گویند که آیا فهرست شما با آنها مرتبط است یا خیر.

تگ عنوان شما اطلاعاتی را در مورد آنچه در صفحه شما انتظار دارد به مخاطب ارائه می دهد. توضیحات متا شما خلاصه ای از اطلاعات صفحه شما را در اختیار مخاطبان شما قرار می دهد. هر دو تگ زمینه را برای صفحه شما فراهم می کنند و مشتریان احتمالی را برای کلیک کردن ترغیب می کنند.

بیشتر بخوانید:تاثیر سرعت سایت بر سئو

برای اینکه بیشترین استفاده را از تگ عنوان و توضیحات متا داشته باشید، این بهترین شیوه ها را دنبال کنید:

 • در محدوده کاراکتر بمانید (60 برای تگ عنوان، 155 برای توضیحات متا) تا از قطع شدن برچسب های خود جلوگیری کنید.
 • از کلمه کلیدی اصلی خود در هر دو تگ برای رتبه بندی در جستجوهای مرتبط استفاده کنید.
 • از کلمات قدرتمند («رایگان»، «فانتستیک») برای ترغیب مشتریان احتمالی برای کلیک کردن استفاده کنید.

3. زمان بارگذاری وب سایت خود را بهبود بخشید

بعدی در لیست ما از بهترین شیوه های سئوی تجارت الکترونیک، بهبود زمان بارگذاری وب سایت شما است. هنگامی که کاربران در گوگل جستجو می کنند، به سرعت اطلاعات می خواهند. اگر سایت شما به همان سرعتی که کاربران می خواهند بارگذاری نشود، از سایت شما خارج شده و به نتایج جستجو باز می گردند.

ناگفته نماند که وب سایت هایی با سرعت بارگذاری آهسته منجر به ۲ دلار می شوند.

سالانه 6 میلیارد کاهش درآمد داشتن یک وب سایت با بارگذاری کند برای کسب و کار شما هزینه دارد، بنابراین باید مطمئن شوید که سایت شما سریع بارگذاری می شود.

سئوی سایت فروشگاهی چیست؟

برای حفظ سرنخ ها در سایت خود، باید سرعت صفحه خود را بهبود بخشید. با وصل کردن آن به Google PageSpeed ​​Insights می‌توانید سرعت بارگذاری فعلی سایت خود را ببینید. این ابزار یک نمای کلی از سرعت بارگذاری روی دسکتاپ و موبایل را در اختیار شما قرار می دهد.

اگر متوجه می‌شوید که سرعت بارگذاری صفحه شما برابر نیست، Google پیشنهاداتی برای بهبود در اختیار شما قرار می‌دهد. برخی از روش های رایج برای افزایش زمان بارگذاری صفحه عبارتند از:

 • کاهش ریدایرکت ها
 • بهینه سازی اندازه فایل های تصویری
 • فعال کردن کش مرورگر
 • میزبانی ویدیوها در یک پلت فرم خارجی

4. سایت خود را موبایل پسند کنید

آیا می دانستید که 76 درصد از مصرف کنندگان از گوشی هوشمند خرید می کنند؟ داشتن یک سایت سازگار با موبایل برای درگیر نگه داشتن این خریداران در پلتفرم شما بسیار مهم است .

سئوی سایت فروشگاهی چیست؟

سئو برای خریداران و موتورهای جستجو به طور یکسان بسیار مهم است. از آنجایی که گوگل از شاخص موبایل اول برای تعیین رتبه استفاده می کند، اگر می خواهید در جستجو رتبه بالاتری داشته باشید، به یک وب سایت سازگار با موبایل نیاز دارید.

برای ایجاد یک وب سایت سازگار با موبایل، طراحی واکنشگرا را ادغام کنید. طراحی ریسپانسیو سایت شما را قادر می سازد تا با صفحه نمایش هر دستگاهی که مخاطبان شما استفاده می کنند سازگار شود. بنابراین، چه کسی سایت شما را در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی مرور کند، تجربه ای را به دست خواهد آورد که بهترین کار را با دستگاه خود دارد.

میتوانید از طراحی سایت فروشگاهی سئو فراز کمک بگیرید تا بهترین سایت را که متناسب کسب و کار شماست برایتان طراحی کند.

5. یک تجربه کاربر پسند ایجاد کنید

هنگامی که یک استراتژی سئوی سایت فروشگاهی ایجاد می کنید، بسیار مهم است که بر ارائه یک تجربه کاربر پسند تمرکز کنید. تجربه کاربری برای کمک به رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو بسیار مهم است.

گوگل سایت هایی را که تجربه کاربری مثبتی را ارائه می دهند، بالاتر می برد. اگر افراد در سایت شما فعال بمانند، سیگنال مثبتی به گوگل ارسال می کند که صفحه شما با جستجو مرتبط است، که می تواند رتبه و ترافیک را افزایش دهد.

بنابراین، چگونه یک تجربه کاربر پسند ارائه می کنید؟ اینجا نکاتی وجود دارد:

استفاده از پیمایش خود را آسان کنید:

کاربران نمی‌خواهند آنچه را که نیاز دارند سریع پیدا کنند، بنابراین به یک ناوبری سازماندهی شده و استفاده آسان نیاز دارید. دسته بندی های گسترده و زیرمجموعه های سازماندهی شده ایجاد کنید تا به مخاطبان خود کمک کنید محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند.

توضیحات محصول واضح و آموزنده ایجاد کنید:

کاربران می خواهند مطمئن شوند که محصولات مناسب را دریافت می کنند. اطمینان حاصل کنید که توضیحات محصول را ارائه می‌دهید که همه چیزهایی را که خریداران باید بدانند در اختیار خریداران قرار می‌دهد. از لیست های گلوله ای برای تجزیه اطلاعات کلیدی استفاده کنید.

از تصاویر باکیفیت استفاده کنید:

وقتی مردم محصولات شما را به صورت آنلاین خرید می‌کنند، نمی‌توانند محصولات شما را شخصاً ببینند – آنها به شدت به عکس‌ها متکی هستند. شما می‌خواهید مطمئن شوید که عکس‌هایی با کیفیت بالا و با جزئیات ارائه می‌دهید که به خریداران کمک می‌کند محصولات شما را طوری ببینند که گویی حضوری هستند.

6. URL های خود را بهینه کنید

یکی دیگر از اجزای حیاتی سئو برای تجارت الکترونیک بهینه سازی URL های شما است. URL شما به افراد و موتورهای جستجو می گوید که در کجای سایت شما هستند. یک URL واضح می تواند به ارائه زمینه به صفحه شما کمک کند.

تصور کنید از یک صفحه محصول بازدید می کنید که به شکل زیر است:

www.seofaraz.com/category3945/product399jj439

URL هیچ اطلاعاتی درباره محصولاتی که به آنها نگاه می کنید ارائه نمی دهد – که کار را هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو دشوار می کند.

در عوض، می‌خواهید یک URL تمیز و ساختار یافته داشته باشید، مانند این مثال که از بهترین شیوه‌ها برای سئو URL پیروی می‌کند:

طراحی سایت فروشگاهی

با استفاده از این URL، هم موتورهای جستجو و هم کاربران دارای زمینه ای هستند که در کجای وب سایت شما قرار دارند.

7. نشانه گذاری طرحواره را اضافه کنید

اگر می خواهید سئو وب سایت های تجارت الکترونیک را به طور موثر انجام دهید، باید نشانه گذاری طرحواره را به وب سایت خود اضافه کنید. نشانه گذاری طرحواره به شما این امکان را می دهد که فهرستی چشم نوازتر ایجاد کنید که اطلاعات بیشتری در مورد محصول شما به مخاطبان ارائه می دهد.

انواع مختلفی از نشانه گذاری طرحواره وجود دارد که می توانید به فهرست خود اضافه کنید، از جمله:

 • محل
 • نشانی
 • شماره تلفن
 • بررسی ها
 • رتبه بندی ستاره ای
 • هزینه
 • شاخص موجود در انبار

اضافه کردن نشانه‌گذاری طرحواره می‌تواند به فهرست شما کمک کند تا از رقبا متمایز شود و توجه مخاطبان را به خود جلب کند. در نتیجه، افراد بیشتری را تشویق می‌کنید تا روی فهرست‌های محصولات شما کلیک کنند و کسب‌وکار شما را بررسی کنند.

8. مشکلات فنی وب سایت خود را برطرف کنید

اگر می خواهید یک استراتژی سئوی سایت فروشگاهی موثر داشته باشید، باید مشکلات فنی وب سایت خود را برطرف کنید. مشکلات فنی می تواند به عملکرد و رتبه سایت شما در نتایج جستجو آسیب برساند.

در حالی که صفحات با بارگذاری آهسته سهم زیادی در مسائل فنی سئو دارند، چند حوزه کلیدی دیگر وجود دارد که می‌خواهید تماشا کنید:

محتوای تکراری را بررسی کنید:

محتوای تکراری به رتبه صفحات شما آسیب می رساند زیرا موتورهای جستجو نمی دانند کدام صفحه را در جستجو رتبه بندی کنند. شما می‌خواهید با راه‌اندازی تغییر مسیرها یا استفاده از متعارف‌سازی، محتوای تکراری را از وب‌سایت خود حذف کنید. می‌توانید از کنسول جستجوی Google برای کمک به یافتن محتوای تکراری استفاده کنید.

رفع خطاهای خزیدن:

اگر گوگل نتواند صفحات شما را بخزد و ایندکس کند، در نتایج جستجو رتبه ای نخواهید داشت. می‌توانید از کنسول جستجوی Google برای کمک به شناسایی خطاهای خزیدن و رفع آنها استفاده کنید تا صفحات شما در جستجو ظاهر شوند.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما امن است:

اگر می خواهید مشتریان از کسب و کار شما خرید کنند، آنها باید احساس کنند که اطلاعات حساس آنها امن است. برای محافظت از اطلاعات مشتریان، می‌خواهید یک گواهی لایه سوکت امن (SSL) به سایت خود اضافه کنید. گوگل همچنین در صورت ایمن بودن سایت شما به احتمال زیاد رتبه بالاتری دارد.

9. محتوا ایجاد کنید

آخرین موردی که در این لیست از بهترین شیوه های سئوی سایت فروشگاهی پوشش خواهیم داد، ایجاد محتوا است. بازاریابی محتوا برای موفقیت شما بسیار مهم است زیرا برای رتبه بندی در نتایج جستجو به محتوا نیاز دارید. اگر محتوا ایجاد نمی کنید، چیزی برای رتبه بندی در جستجو ندارید.

شما می توانید انواع مختلفی از محتوا را در سایت خود ایجاد کنید، از جمله:

 • وبلاگ ها
 • فیلم های
 • اینفوگرافیک
 • کتابهای الکترونیکی
 • راهنماها

شما می خواهید انواع مختلفی از محتوا را برای جذب مخاطب خود ایجاد کنید. برخی از افراد ممکن است محتوای بصری بیشتری مانند ویدیوها و اینفوگرافیک ها را ترجیح دهند، در حالی که برخی دیگر دوست دارند مطالبی مانند وبلاگ ها و راهنماها را مطالعه کنند.

هنگام ایجاد محتوا، مطمئن شوید که آموزنده و کامل است. شما می خواهید اطلاعات کافی ارائه دهید تا مخاطبان شما بدون نیاز به بازدید از وب سایت شخص دیگری، آنچه را که نیاز دارند، دریافت کنند.

سئوی سایت فروشگاهی چیست؟

شما می توانید با بررسی هدف جستجو برای کلمات کلیدی خود تعیین کنید که چه اطلاعاتی باید ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر «طراحی سایت» را جستجو کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از نتایج جستجو فهرستی از انواع طراحی سایت را ارائه می دهند.

بر اساس آن جستجو، ایده ای از نحوه ساختار مقاله خود به دست می آورید.

وقتی محتوا تولید می کنید، مطمئن شوید که اغلب آن را ایجاد می کنید. یک استراتژی موثر سئوی تجارت الکترونیک شامل ایجاد محتوای مکرر برای هدایت مداوم ترافیک به سایت شما است. همچنین به شما کمک می کند تا راه های جدیدی را برای افراد ایجاد کنید تا تجارت الکترونیک شما را پیدا کنند.

برای کمک به پیگیری زمان ایجاد، ویرایش و انتشار محتوا، از یک تقویم بازاریابی محتوا استفاده کنید.

برای ساختن استراتژی سئوی سایت فروشگاهی خود به کمک نیاز دارید؟

سئو برای وب سایت های فروشگاهی یک استراتژی کلیدی برای کمک به کسب و کار شما است که ترافیک واجد شرایط بیشتری را جذب کند و به درآمد برای کسب و کار شما تبدیل شود. اگر برای راه اندازی استراتژی سئوی سایت فروشگاهی خود به کمک نیاز دارید، seofaraz.com می تواند به شما کمک کند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا